این اشتباهات را در فرودگاه انجام ندهید

خرید اینترنتی بلیط هواپیما کار بسیاری از مسافران را راحت کرده است، اما نمی توان انکار کرد که از درب خانه ما تا رسیدن به پای هواپیما استرس ما را رها نخواهد کرد. بنابراین بهترین و منطقی ترین کار این است که با انجام کارهای عجیب و غریب بر این استرس اضافه نکنیم. اگر اولین بار است که قرار است با هواپیما پرواز کنید، این اشتباهات را انجام ندهید تا پروازتان راحت باشد.

 

دیر رسیدن به فرودگاه

تعداد آدم هایی که کارهای خود را به دقیقه نود موکول می کنند، کم نیست. اگر شما هم از آن دسته آدم ها هستید، باید بدانید که حداقل در این مورد موکول کردن کارها به لحظه آخر بسیار به ضرر شما تمام خواهد شد. در واقع یکی از اشتباهات مرسومی که بسیاری از مسافران انجام می دهند این است که برای رسیدن به فرودگاه و پروسه چک این وقت کافی در نظر نمی گیرند. این کار باعث می شود تا نه تنها مضطرب و آشفته شوید، بلکه حتی ممکن است پرواز خود را هم از دست بدهید.

این کوتاهی به ویژه وقتی برای شما گران تمام خواهد شد که بلیط ارزان هواپیما خریداری کرده باشید و ایرلاین شما هیچ تمهیدی برای پرداخت هزینه بلیط هواپیما به شما نیندیشیده باشد. به تمام این مشکلات صف های طولانی و آهسته امنیتی یا دیگر تأخیرهای معمول در فرودگاه ها را هم اضافه کنید. با این تفاسیر بدون شک دیر رسیدن به فرودگاه پایان خوشی برای شما نخواهد داشت.

بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که با در نظر گرفتن ترافیک و دیگر تأخیرهای احتمالی، زمان کافی برای رسیدن به فرودگاه برای خود در نظر بگیرید. توصیه می شود حداقل ۳ ساعت قبل از پروازهای خارجی و ۲ ساعت پیش از پروازهای داخلی در فرودگاه حاضر باشید تا دچار استرس بیهوده نشوید.

 

security-line

 

چک نکردن محدودیت های بار ایرلاین مورد نظر

به نظر می رسد گاهی اوقات گذشتن از چک های امنیتی بدون کسی که قیچی یا بطری آب در چمدانش دارد، غیر ممکن است. اگر شما مقصر باشید دیگر همه چیز بدتر خواهد شد. بنابراین برای اینکه از چنین پیشامدی جلوگیری کرده باشید، بهتر است محدودیت های بار ایرلاین خود را بخوانید و سپس چمدان خود را پر از وسایل ریز و درشت کنید.

 

همراه داشتن مقادیر زیاد مایعات، ژل یا پودر در چمدان

وسایلی که شما باید در مورد برداشتن آنها نگران باشید، تنها شامل قیچی نمی شود. مگر اینکه بخواهید وسایل خود را در فرودگاه بگذارید. پس کار عاقلانه این است که اطمینان حاصل کنید که مایعات، ژل ها و پودرهایی که با خود بر می دارید، از قوانین شرکت هوایی مورد نظر شما تبعیت می کند.

 

airportsecurity

 

فراموش کردن رزرو ترانسفر فرودگاهی

فرودگاه ها به اندازه کافی اضطراب آور هستند، پس با بی توجهی به رزرو ترانسفر فرودگاهی بر این استرس نیفزایید. سعی کنید خیلی روی خدماتی که در صورت نیاز به آنها مراجعه می کنید، حساب نکنید. ترانسفر فرودگاهی را از پیش رزرو کنید. در این صورت می توانید با آرامش خاطر از اینکه دقیقا چگونه و چه زمانی قرار است به فرودگاه برسید، به مقصد برسید.

 

airport-transfer

 

چک نکردن مجدد فرودگاهی که رزرو کرده اید

بدون شک اگر به شهری با بیش از یک فرودگاه سفر می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که دو یا حتی سه بار چک کنید که پرواز شما از کدام فرودگاه حرکت می کند. تصور کنید که زودتر به فرودگاه رسیده اید اما ناگهان متوجه می شوید که در مکان اشتباهی هستید.

 

airport

 

پوشیدن کفش های نامناسب

حتی اگر قرار باشد تمام طول پرواز را بنشینید، اما بین ترمینال ها فاصله زیادی است که باید راه بروید. در این صورت اگر کفش های شما راحت نباشند، حاصل درد پا خواهد بود که حتی در طول پرواز هم شما را رها نخواهد کرد.

 

uncomfortable-shoes

 

اشتباهاتی که سفر اولی ها مرتکب می شوند

خود را برای یک پرواز طولانی آماده کنید

قبل از پرواز این غذاها را نخورید

رفتارهای عجیب در هواپیما؛ مسافرانی که کارت قرمز می گیرند