اپلیکیشن هایی برای سفر به استانبول

استانبول فقط دروازه آسیا به اروپا و یا پر جمعیت ترین شهر ترکیه نیست، بلکه یکی از مقاصد محبوب ایرانی ها برای تفریح هم به شمار می رود. اعداد و ارقام گواه خوبی بر این مدعا هستند؛ نزدیک به نیم میلیون ایرانی که تنها در نیمه اول سال 2017 به این شهر سفر کرده اند. اگر قصد دارید به استانبول سفر کنید و تکنوفوبیا هم نیستید، بدون شک داشتن چند اپلیکیشن می تواند بیشتر از آنچه فکرش را می کنید، مفید باشد. قاصدک24 لیستی از این اپلیکیشن ها را برایتان گرد آورده است.

اپلیکیشن های سفر

TGI Food & Drink

اگر به دنبال یک میز با نمایی عالی در یک جای مجلل و با یک سرآشپز مشهور می گردید، این اپلیکیشن به کار شما خواهد آمد. وارد اپلیکیشنThe Guide Istanbul’s  شوید و به لیست هایی که بر اساس مکان مرتب شده اند، دسترسی پیدا کنید. در این اپلیکیشن هم می توانید رستوران هایی را برای صرف غذا پیدا کنید و هم کافه ها و بارهایی را برای رویدادهای مثل کنسرت. لیست های این اپ عبارتند از: table with a view، date night،istanbul classics و بیشتر. گفتنی است که این اپ به زبان انگلیسی و قابل نصب بر روی سیستم عامل ios است.

Sesil Sozluk

این اپلیکیشن یک دیکشنری است و از یکی از نخستین دیکشنری های آنلاین انگلیسی-ترکی اقتباس شده است. برای استفاده از آن هم نیاز به اتصال به اینترنت دارید. این اپ بیش از 5 میلیون داده دارد که بسیاری از آنها توسط کاربران ایجاد شده اند. با استفاده از این اپ در طول سفر خود می توانید کلمات مناسب را پیدا کنید. باید اضافه کرد که این اپ به دو زبان انگلیسی و ترکی و قابل استفاده بر روی ios و اندروید می باشد.

BiTaksi

با نصب این اپ روی سیستم عامل اندروید و ios خود می توانید از یک سیستم بسیار ساده برای استفاده از تاکسی بهره مند شوید که شامل محاسبه گر هزینه، مکان یاب، رتبه بندی خدمات و غیره خواهد بود. همچنین برای پرداخت می توانید از کارت اعتباری خود هم علاوه بر پول نقد استفاده کنید. باید بدانید که برای ثبت نام در این اپ شما می توانید با نام یا شماره همراه و یا اکانت فیس بوک خود وارد شوید.

Street Art Istanbul

این اپلیکیشن رنگارنگ مجموعه ای گلچین شده از هنرهای خیابانی استانبول را برای شما فهرست می کند که از طریق عکس های بسیار کوچک و یا مکان روی نقشه، قابلیت مرور شدن را دارند. این اپ در جدیدترین به روزرسانی خود به کاربران این امکان را می دهد که آثار هنری را که خلق و یا کشف کرده اند، آپلود کنند. بدون شک این اپ، همراه خوبی برای سفر بعدی شما خواهد بود. این را هم باید افزود که این اپ تنها به زبان انگلیسی و قابل نصب بر روی سیستم های اندروید و ios است.

iBB Ceptrafik

خواه با ماشین و یا اتوبوس به دل ترافیک کلافه کننده استانبول می روید، بهتر است بدانید چه چیزی اتظار شما را می کشد. این اپ یک تصویر دقیق از نقاط ترافیک استانبول را از طریق نقشه و یا وب کَم در اختیار شما قرار می دهد. از این ابزار پیش بینی ترافیک استفاده کنید تا بتوانید برنامه ریزی دقیق تری در سفر داشته باشید. هم سیستم های اندروید و هم ios  می توانند از این اپ انگلیسی استفاده کنند.

TRIPOSO Istanbul Guide

شکی نیست که هر مسافری آرزوی یک راهنمای رایگان و قابل اعتماد را دارد. خوب باید بدانید که به لطف این اپ، این آرزو نیز برآورده شده است! این اپلیکیشن در مقایسه با سایر اپ ها با کارکرد مشابه، کارایی به مراتب بیشتری دارد. یک رابط کاربری دوستانه و تعاملی که از راهنماهای کوچک رایگان، رویدادها، سفرهای روزانه و تفریحات شبانه، تشکیل شده، از ویژگی های بارز آن به شمار می رود. گفتنی است که اسپانسر این اپ، ترکیش ایرلاینز می باشد و هم سیستم های اندروید و همios را پشتیبانی می کند.

مطالب مرتبط:

نقش گوشی های هوشمند در سفر

10 اپلیکیشن مفید برای سفر به اروپا

حقایق جالبی که باید در مورد ترکیه بدانید