اقلامی که در فرودگاه جیب شما را خالی می کنند

قیمت های معقول و منصفانه چیزی است که کمتر مسافری در فرودگاه انتظار آن را می کشد. با این حال برای آنهایی که در جرگه پرواز اولی ها به شمار می آیند و خرید بلیط هواپیما را پیشتر تجربه نکرده اند، زرق و برق فرودگاه ها می تواند فریبنده باشد. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که فکر می کنید با خریدن همه چیز در فرودگاه راحت ترین کار را انجام داده اید، این مطلب در قاصدک 24 می تواند راهگشا و اندکی هم افشاگرانه باشد.

اجناس معاف از گمرک

بسته به اینکه در کدام فرودگاه باشید، می توانید یک جنس معاف از گمرک را با قیمت باورنکردنی خریداری کنید. با این حال باید بدانید که خرید اجناس معاف از گمرک همیشه هم خوب و راضی کننده نخواهد بود. در حقیقت این اجناس هرگز برای خریداران تصادفی امکان چانه زدن را فراهم نمی کنند.

اجناس معاف از گمرک

ارز خارجی

از آنجایی که باجه های تبدیل ارز در فرودگاه ها همیشه مسافران را با نرخ های نجومی حق کمیسیون شگفت زده می کنند، فرودگاه به احتمال زیاد بهترین مکان برای تبدیل ارزهای شما نخواهد بود. بدون شک فرودگاه راحت ترین مکان است بنابراین اگر می خواهید هزینه این راحتی را بپردازید، این کار را انجام دهید. در غیر اینصورت یک راهکار مناسب برای دریافت ارز خارجی دستگاه های خودپرداز هستند. با این روش شما می توانید از بهترین و معقول ترین نرخ تبادل بین بانکی بهره مند شوید که بهتر از نرخ های عجیب فرودگاه ها است. قبل از رفتن به سفر هم می توانید با بانک خود در تماس باشید تا اطلاعات کافی را در این زمینه به دست آورید.

ارز خارجی

آب معدنی

مطلوب ترین و سبزترین راه حل در این مورد همراه داشتن بطری های غیر پلاستیکی شخصی خودتان است که شما را از خرید بطری های آب معدنی گران در فرودگاه ها راحت می کند. به جای خریدن آب معدنی با سه برابر قیمت می توانید بطری خود را به همراه داشته و آن را در فرودگاه پر از آب کنید.

آب معدنی

سوغاتی

سعی کنید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که خرید سوغاتی را به فرودگاه و آن زمان که منتظر رسیدن پرواز برگشت هستید، موکول نکنید. فروشگاه های سوغات در فرودگاه ها معمولا اجناس سوغات را به قیمتی چند برابر به مشتری عرضه می کنند که می توانید همان کالاها را با نصف قیمت در فروشگاه های خارج از فرودگاه پیدا کنید. اگر هم اهل برند هستید، باید بدانید که خیلی از اجناس فرودگاه غیر اصل هستند.

سوغاتی

البته استثنائی هم در برخی فرودگاه ها وجود دارد. بنابراین بهتر است قبل از رسیدن به ترمینال فرودگاه تحقیقات لازم را انجام دهید و بعد اقدام به خرید کنید.

این اشتباهات را در فرودگاه انجام ندهید

اشتباهاتی که سفر اولی ها مرتکب می شوند

قبل از پرواز این غذاها را نخورید

بالش های سفر

مسافران به ویژه آنهایی که به دنبال لوازم راحتی مانند بالش های سفر می گردند، بیشتر از هر کس دیگری در خطر افتادن به دام قیمت های بیرحمانه هستند. بنابراین عاقلانه این است که بالش سفر خود را از پیش تهیه کنید و فکر خرید این اقلام را در فرودگاه از سر خود بیرون کنید.

بالش های سفر

غذاهای رستوران ها

شاید به این موضوع برخورد کرده باشید که رستوران های فرودگاه معمولا منوهای گرانقیمت تری نسبت به سایر جاها دارند. برای این کار هم دلیلی وجود دارد: هزینه فعالیت رستوران ها در فرودگاه ها به طور معمول بالاتر از جاهایی مانند خیابان است. اما هزینه غذا حتی ممکن است از ترمینالی به ترمینال دیگر متفاوت باشد که موجب سردرگمی مسافرانی می شود که خواهان مقایسه قیمت ها با یکدیگر هستند.

غذاهای رستوران ها

وای فای

اگرچه بسیاری از فرودگاه ها وای فای رایگان در اختیار مسافران قرار می دهند، اما برخی از فرودگاه های بین المللی و مهم هنوز هم از مسافران برای این خدمت هزینه دریافت می کنند. بنابراین قبل از اتصال به اینترنت از رایگان بودن یا نبودن آن اطمینان حاصل کنید. می توانید در ورودی یک لانژ مخصوص مسافران خاص یا لابی یک هتل فرودگاهی بنشینید که ممکن است وای فای رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله و روزنامه

اگر قرار باشد آخرین نسخه یک روزنامه یا مجله را در دکه روزنامه فروشی ترمینال در فرودگاه مبدأ خریداری کنید، اتفاق خاصی نخواهد افتاد. اما همین کار در فرودگاه کشوری دیگر می تواند خرج روی دست شما بگذارد. برای مثال روزنامه ها و مجلات وارداتی آمریکایی حتی اگر قدیمی باشند، در فرودگاه های کشورهای دیگر با قیمت بیشتری به فروش می رسند.

مجله و روزنامه

بلیط پارکینگ

پیدا کردن پارکینگ با قیمت ارزان تر در خارج از فرودگاه ها معمولا راحت تر از پارکینگ های فرودگاه ها است. بنابراین قبل از تمایل به استفاده از پارکینگ فرودگاه قدری در مورد هزینه ها تحقیق کرده تا هنگام استفاده شوکه نشوید.

بلیط پارکینگ

حالا که در مورد اقلام ممنوعه در فرودگاه ها دانستید، فکر می کنید تا کنون کدام یک از این ها را در یکی از سفرهای خود خریداری کرده باشید؟

منبع: smartertravel.com