اشتباهاتی که سفر اولی ها مرتکب می شوند

اشتباه کردن اجتناب ناپذیر است؛ به خصوص اگر قرار باشد کاری را برای بار اول انجام دهید. اما همین اشتباهات می توانند درس های زیادی به ما یاد دهند. برای مثال اگر بار اول است که به یک مسافرت چند روزه می روید، ممکن است دچار استرس شده و از روی بی تجربگی اشتباهاتی را انجام دهید. در عالَم سفر، اشتباهاتی که سفر اولی ها انجام می دهند، مشترک است. قاصدک ۲۴ چند نمونه از این اشتباهات را برای شما فهرست کرده تا از آنها آگاه شده و در سفر اول خود آنها را تکرار نکنید.

 

زیاده روی در رزرو کردن

تصور کنید که به یک سفر دور و دلهره آور می روید و ناگهان همه درها را به روی خود بسته می بینید؛ هاستل، ترانسفر، صبحانه، ناهار و شام. در این شرایط بدون شک دچار وحشت می شوید. اما با کمی آرامش به خود بقبولانید که اندکی انعطاف پذیر باشید. بدون شک باید موارد اصلی را رزرو کنید. اما برای خود این اندازه جسارت قائل شوید که بتوانید برنامه سفر خود را تغییر دهید.

 

booking

 

زیاده روی در استفاده از آژانس های مسافرتی

هر چند که این روزها رزرو کردن برنامه کامل سفر در اینترنت کار راحتی است، اما برای برخی سپردن کارها به یک آژانس مسافرتی باعث آسودگی خیال بیشتر می شود. البته این کار به معنای این نیست که شما باید برای انجام هر کاری به سراغ آزانس مسافرتی بروید. پرواز و محل اقامت خود را از طریق آژانس مسافرتی رزرو کنید. اما سعی کنید برای چیزهای دیگری مانند گشتن در شهر به خودتان تکیه کنید تا در هزینه هم صرفه جویی کرده باشید.

 

travel-agent

 

ترسیدن از مردم محلی

سفر اولی ها را همیشه می توان از سایرین تشخیص داد. آنها ناخودآگاه دستشان به سوی کیف کمری شان است تا مراقب پول خود باشند؛ شک و سوء ظن در چهره شان موج می زند؛ همیشه سعی می کنند تا بفهمند چه کسی کلاهبردار است یا می خواهد کالایی را چند برابر قیمت به آنها بفروشد. تعجبی ندارد که به عنوان یک مسافر اولی دائم در تلاش باشید تا رفتار دوستانه را از رفتار غیرصادقانه تشخیص دهید. با این حال باید این رفتار را کنار بگذارید و بدانید که بیشتر مردم قصد فریب شما را ندارند. با اعتماد  کردن به دیگران می توانید دوستان زیادی پیدا کنید.

 

local-people

 

ترس از طعمه کلاهبرداری شدن

نمی توان انکار کرد که همیشه افراد کلاهبرداری وجود دارند و البته تازه کارها طعمه خوبی برای آنها هستند. ممکن است یک بار سر و کارتان با این افراد بیفتد؛ آدم های حرفه ای که یک عمر به همین کار مشغول بوده اند. پس سعی کنید با مشکلات کنار بیایید و پول نقد زیادی با خود حمل نکنید.

 

تلاش برای دیدن همه جاذبه های توریستی

شاید یکی از دلایل محبوب بودن تورهای گروهی این است که می توانید هفت کشور را در ۱۲ روز ببینید. فکر می کنید این نخستین سفر خارجی شما است و باید تا آنجایی که در توان شماست، همه مکان های دیدنی را ببینید. اما کاملا در اشتباه هستید. باید به این فکر کنید که این آخرین سفر شما به این کشور نخواهد بود. به جای تلاش برای دیدن همه چیز در مدت کوتاه، سرعت خود را کم کرده و سعی کنید از دیدن حتی یک یا دو جاذبه هم لذت ببرید.

 

گلچینی از بهترین اپلیکیشن های سفر

تنها سفر باید کرد تا پخته شود خامی!

اگر می خواهید سفر به کامتان شیرین شود، بخوانید!

توصیه هایی برای یک هیچهایک مطمئن

دست کم گرفتن هزینه ها

متأسفانه همه چیز قرار است بیشتر از آنچه تصور می کردید، هزینه روی دست شما بگذارد. از قیمت بلیط هواپیما تا یک لیوان نوشیدنی که در کافه میل خواهید کرد، گران تر تمام خواهد شد. بنابراین زیادی خوش بین نباشید و پول بیشتری را کنار بگذارید.

 

بار سنگین برداشتن

اگر در سفر نیازی به کیسه خواب ندارید، آن را بیهوده با خود حمل نکنید. بیشتر هاستل ها حتی اجازه استفاده از آن را به شما نخواهند داد. به علاوه از برداشتن لباس زیاد هم خودداری کنید. سبک سفر کردن یک هنر است که باید آن را از همان ابتدا تمرین کنید.

 

packing-too-much

 

زیاد خرید کردن

قدم زدن در مراکز خرید مجلل و دست پر برگشتن برای بسیاری از ما لذت بخش است. می توانید چیزهای زیادی بخرید که البته به هیچ کدام از آنها هم نیازی ندارید. بنابراین لباس مناسب بپوشید تا نیاز به خرید ملزومات خود در سفر نداشته باشید. گاهی بستن یک کیف کمری مترادف این است که شما با خود نشانه ای حمل می کنید که روی آن نوشته: “از من سرقت کنید”.

 

shopping

 

نادیده گرفتن بیمه مسافرتی

شما در هر صورتی به بیمه مسافرتی نیاز دارید؛ حتی اگر برای یک سفر دور و دراز هم برنامه ریزی نکرده باشید. اگر دچار حادثه ای یا بیمار شوید، کیف یا چمدان شما گم شود یا هزاران اتفاق غیر مترقبه دیگر برای شما در حین سفر رخ دهد، از اینکه تنها با صرف هزینه اندکی توانسته اید، خیال خود را راحت کنید؛ خوشحال خواهید شد.

 

travel-insurance

 

اعتماد بیش از حد به کتاب های راهنما

داشتن یک کتاب راهنما ایده خوبی است؛ چیزی که شما را در مسیر درست راهنمایی کرده و اطلاعات اولیه را در مورد مکان هایی که از آنها دیدن می کنید، در اختیارتان قرار دهد. با این حال اشتباهی که بیشتر مسافر اولی ها مرتکب می شوند، این است که تنها کارهایی را انجام می دهند که در آن کتاب راهنما فهرست شده است. برای مثال رفتن به رستوران ها، ماندن در هتل ها و بازدید از جاذبه هایی که مورد تأیید کتاب راهنما هستند را انجام می دهند. بدون شک در دنیا کارهای بیشتری از آنچه در این کتاب ها آمده، وجود دارد.

 

منبع: traveler.com.au