آشنایی با 5 چالش مهم پیش روی مسافران برای رزرو بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیما

برخی از مسافران در خصوص نحوه رزرو بلیط هواپیما دغدغه های بسیاری دارند. آنها نمی‌دانند بلیط هواپیما خود را باید در چه زمانی خریداری کنند، برای سفر خود یک بلیط چارتر بخرند یا سیستمی و حتی اینکه از چه روشی برای خرید بلیط سفرشان استفاده کنند. دغدغه های اینچنینی و سوالات بسیاری که در این خصوص مطرح می‌شوند، باعث شد تا تصمیم بگیریم در مطلبی با عنوان ” آشنایی با 5 چالش مهم پیش روی مسافران برای رزرو بلیط هواپیما ” به بررسی برخی نکات مرتبط با رزرو بلیط هواپیما بپردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

رزرو بلیط هواپیما؛ آنلاین یا حضوری؟

معمولاً اولین سوالی که در رابطه با رزرو بلیط هواپیما داخلی و خارجی مطرح می‌شود این است که این بلیط را آنلاین بخریم یا حضوری و آیا برای رزرو اینترنتی بلیط هواپیما باید هزینه بیشتری را بپردازیم؟ در جواب باید بگوییم که در دنیای امروز خرید حضوری انواع بلیط سفر دیگر یک روش منسوخ شده به شمار می‌آید بنابراین اغلب مسافران برای خرید بلیط هواپیما از فروشگاه های اینترنتی بهره می‌گیرند. چرا که بر خلاف تصور برخی افراد، رزرو اینترنتی بلیط هواپیما هیچ گونه هزینه اضافه ای ندارد و حتی در بسیاری از مواقع نسبت به خرید حضوری بلیط هواپیما، ارزان تر نیز است. به همین خاطر اگر قصد رزرو بلیط هواپیما را دارید بهتر است از روش های آنلاین استفاده نمایید و برای اینکه کوچکترین نگرانی ای در این خصوص نداشته باشید از وب سایت های معتبری نظیر قاصدک 24 کمک بگیرید.

چگونه بهترین بلیط را رزرو کنم؟

سوال دومی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که چه نوع بلیطی برای سفر من مناسب است و چگونه باید بهترین بلیط را رزرو کنم؟ برای اینکه بتوانید بهترین بلیط هواپیما را برای سفر خود رزرو کنید ابتدا باید با انواع بلیط آشنایی داشته باشید. همانطور که می‌دانید بلیط هواپیما در دو نوع چارتر و سیستمی به فروش می‌رسد. اغلب افرادی که از زمان سفر خود مطمئن هستند می‌توانند بسته به بودجه سفرشان هر دو نوع بلیط چارتر و سیستمی را برای مسافرت خود خریداری نمایند. اما اشخاصی که در خصوص زمان سفر خود اطمینان لازم را ندارند بهتر است از خرید بلیط چارتر برای آن خودداری کنند. چرا که کنسلی این نوع بلیط ها وابسته به قوانین چارتر کننده بلیط است و در مواقعی، کنسلی بلیط و لغو سفر برابر با سوخت صد درصدی بلیط خواهد بود.

رزرو آنلاین بهترین بلیط هواپیما

لزوم درج صحیح مشخصات برای رزرو بلیط هواپیما

یکی دیگر از چالش های پیش روی مسافران برای رزرو بلیط هوایپما و انواع دیگر بلیط سفر نظیر بلیط قطار و اتوبوس، به کارگیری دقت بالا به هنگام ثبت مشخصات خریدار و مسافران است. بر اساس قوانین موجود، اگر مشخصات مسافری با اطلاعات درج شده بر روی بلیط همخوانی نداشته باشد مسافر نمی‌تواند سوار وسیله نقلیه مربوطه شده و سفر خود را آغاز کند. به همین جهت به مسافران توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز مشکلات و همچنین پرداخت جریمه مشخصات خود را به درستی در سامانه مربوطه ثبت نمایند. چرا که در غیر اینصورت در بیشتر مواقع مجبور به کنسل کردن بلیط خود با پرداخت جریمه و خرید مجدد آن می‌شوند.

پرداخت هزینه بلیط

برای رزرو بلیط هواپیما به روش آنلاین و بدون کوچکترین هزینه اضافه تنها کافی است تا پس از پر کردن فیلدهای مربوطه و کامل کردن مشخصات خریدار و مسافر، به درگاه بانکی متصل شوید. با این کار شما معمولاً می‌توانید هزینه خود را از دو روش اعتبار موجود در سایت مربوطه یا با استفاده از کارت بانکی پرداخت نمایید. اما اگر شما قاصدک 24 را برای رزرو بلیط هوایپما، بلیط اتوبوس و حتی بلیط قطار خود انتخاب کرده باشید علاوه بر روش های موجود، می‌توانید هزینه بلیط خود را به صورت قسطی نیز پرداخت نمایید. البته خرید قسطی انواع بلیط مقدماتی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به بخش « خرید قسطی بلیط هواپیما » در فوتر سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید.   

کنسلی و استرداد بلیط خریداری شده

اگر بعد از رزرو بلیط هواپیما خود به هر دلیل ممکن مجبور به لغو سفر خود و کنسلی آن شدید لازم نیست تا در این خصوص نگران باشید. چرا که امروزه امکان کنسلی و استرداد آنلاین بلیط در اغلب سامانه های فروش مهیا شده است. از این رو اگر می‌خواهید بلیط خریداری شده خود را کنسل کنید بدون نیاز به حل یک معمای پیچیده، تنها کافی است تا به پنل کاربری خود در سایت قاصدک 24 مراجعه نموده و پس از انتخاب بلیط مورد نظرتان درخواست کنسلی آن را ثبت نمایید. با این کار هزینه بلیط شما پس از تائید درخواست، طی 48 الی 72 ساعت آینده به حسابتان باز می‌گردد و شما لازم نیست برای یک درخواست ساده به چند سایت متفاوت مراجعه کنید.

در پایان یادآور می‌شویم برای رزرو بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و خارجی و خرید آنلاین انواع دیگر بلیط سفر در کمترین زمان  تنها کافی است به سایت قاصدک 24 مراجعه کنید. در قاصدک 24 شما حتی می‌توانید بیمه مسافرتی خود را نیز به صورت آنلاین خریداری کرده و برای سفرهای خارجی پیش روی خود آماده شوید. همچنین جهت خرید ساده تر انواع بلیط سفر می‌توانید نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 را از کافه بازار دانلود کرده و آن را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب نمایید.