آشنایی با 5 ویژگی منحصر به فرد در قطار پردیس رجا

قطار سریع السیر رجا

قطار پردیس از جمله قطارهای اتوبوسی موجود در ناوگان ریلی شرکت رجا است که در مسیرهای متعددی در کشور تردد می‌کند. این قطار هر چند که یک قطار اتوبوسی است اما یکی از بهترین قطارهای مسافربری رجا محسوب می‌گردد چرا که دارای ویژگی هایی است که آن را به یک قطار منحصر به فرد تبدیل می‌کند. در ادامه مطلب “ آشنایی با 5 ویژگی منحصر به فرد در قطار پردیس رجا ” قصد داریم تا به برخی از مهمترین ویژگی های این قطار اشاره کنیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

همانطور که می‌دانید بلیط قطار رجا برای قطارهای گوناگونی به فروش می‌رسد. برخی از این قطارها نظیر قطار زندگی یا سیمرغ جزو قطارهای لوکس محسوب می‌گردند و برخی دیگر قطارهای معمولی این شرکت هستند. در این میان بلیط قطارهای درجه یک معمولاً با قیمت بیشتری به فروش می‌رسد و قطارهای معمولی از بلیط های ارزان قیمت تری برخوردار هستند. قطار پردیس نیز از جمله قطارهای درجه شرکت رجا محسوب می‌گردد از این رو بلیط آن از بازه نرخی بیشتری نسبت به سایر قطارهای مسافربری این شرکت برخوردار است. البته همه ماجرا تنها به قیمت بلیط این نوع قطار خلاصه نمی‌شود و قطار پردیس تفاوت های دیگری نیز با دیگر ناوگان ریلی موجود در شرکت رجا دارد.

پردیس؛ تنها قطار سریع السیر ایران

جالب است بدانید که قطار اتوبوسی پردیس تنها قطار سریع السیر ایران است. این قطار در مسیرهای تهران مشهد، تهران همدان، تهران یزد، تهران قم، تهران میانه، تهران زنجان و… تردد می‌کند و نسبت به سایر قطارهای فعال در این مسیرها، مسافران خود را زودتر به ایستگاه مقصد می‌رساند. در نتیجه اگر مسافری بلیط قطار یزد خود را از در قطار پردیس رزرو کند طبیعتاً زودتر از مسافری که با قطار طوس یا خیام سفر می‌کند، به مقصد می‌رسد. البته باید بگوییم که سریع السیر بودن یک قطار در ایران کمی با دیگر نقاط مختلف دنیا تفاوت دارد اما بر اساس استانداردهای موجود در کشور، در حال حاضر هیچ قطاری سریع تر از قطار پردیس بر روی جاده های آهنین نمی‌تازد.

پردیس؛ قطار بدون لوکومتیو رجا

قطار اتوبوسی پردیس یک قطار خودکششی است در نتیجه لوکومتیوی در این قطار وجود ندارد. چرا که در قطارهای خودکششی قدرت مورد نیاز جهت تامین نیروی لازم برای حرکت قطار، توسط هر واگن تامین می‌شود. بنابراین هر واگن انرژی مورد نیاز برای حرکت خود را فراهم می‌سازد و برای این کار نیازی به لوکومتیو ندارد.

این کار در صورتی به انجام می‌رسد که اغلب قطارهای موجود در ایران با لوکومتیو حرکت می‌کنند و همین امر نیز سبب می‌شود تا زمان رسیدن آنها به مقصد افزایش پیدا کند. به همین دلیل است که سفرهای ریلی معمولاً بیشتر از سفرهای جاده ای یا هوایی به طول می‌انجامند. اما این موضوع، خود یکی از دلایلی است که برخی از مسافران را برای خرید بلیط قطار ترغیب می‌کند. چرا که این ویژگی به آنها امکان می‌دهد تا در طول سفر از مسیر نیز لذت ببرند و به خوبی آن را به تماشا بنشینند.

امکانات فرست کلاس هواپیما در قطار پردیس رجا

اگر نتوانسته اید تا در مسیر مورد نظر خود، یک بلیط هواپیما را خریداری کنید می‌توانید از قطار رجا برای این کار بهره بگیرید. قطار پردیس رجا هر چند که یک قطار اتوبوسی است و در آن صندلی ها پشت هم، شبیه به یک سالن چیده شده اند اما صندلی های تعبیه شده در این قطار از بهترین صندلی های موجود در کشور است که حس صندلی های راحت موجود در فرست کلاس هواپیما را به مسافران القا می‌کند.

امکانات قطار پردیس رجا

نکته قابل توجه دیگر در خصوص قطارهای رجا عایق بندی سرتاسری واگن های این قطار است که مانع از ورود گرد و غبار، باد و باران به داخل قطار می‌گردد. سیستم تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش مناسب نیز در سقف این قطار تعبیه شده است تا درجه حرارت داخل قطار به صورت خودکار تنظیم شود. از جمله دیگر امکانات این قطار می‌توان به پذیرایی با میان وعده به صورت رایگان، سرو وعده اصلی در مسیرهای طولانی، امکانات لازم و ضروری برای مسافران ناتوان نظیر ویلچر، سیستم های صوتی و تصویری تعبیه شده در هر سالن، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، جعبه کمک های اولیه و مواردی از این دست اشاره کرد.

سرعت حرکت قطار پردیس

قطارهای معمولی در ایران به طور معمول با سرعتی بالغ بر 120 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنند. از این رو برخی از مسافران معتقدند اگر قرار باشد با چنین سرعتی سفر کنند بهتر است که یک بلیط اتوبوس را برای مقصد خود رزرو نمایند. البته برخی از قطارها نظیر قطار غدیر نیز وجود دارند که سرعت آنها به 140 کیلومتر بر ساعت نیز می‌رسد با این حال این سرعت هنوز با سرعت حرکت قطار پردیس تفاوت دارد. چرا که سرعت قطار پردیس در مسیرهای مختلف از 160 تا 180 کیلومتر متغییر است.

لازم به ذکر است خریداران محترم وب سایت قاصدک 24 برای خرید بلیط قطار رجا در مسیرهای یاد شده می‌توانند به سایت یا اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 مراجعه نمایند. ایبته امکانات مجموعه قاصدک 24 تنها به خرید بلیط قطار پردیس، بلیط هواپیما و یا بلیط اتوبوس خلاصه نمی‌شود و مشتریان محترم این مجموعه می‌توانند جهت رزرو هتل خود در سراسر کشور نیز از خدمات قاصدک 24 بهره بگیرند.

پردیس؛ قطار سریع السیر اما معمولی رجا

اگر تصور می‌کنید که چون بلیط یک قطار سریع السیر را خریداری کرده اید حتماً با یک قطار لوکس سفر می‌کنید باید به شما بگوییم که سخت در اشتباهید. قطار پردیس یک قطار اتوبوسی درجه یک است و فاصله زیادی تا قطارهای لوکس دارد. بنابراین اگر می‌خواهید تا در سفر خود از امکانات یک قطار لوکس برخوردار شوید بهتر است تا بلیط قطار زندگی رجا یا بلیط قطارهای 5 ستاره فدک را از وب سایت قاصدک 24 خریداری کنید.