آشنایی با 5 مورد از لوکس ترین واگن ها در قطارهای مسافربری رجا

قطار زندگی رجا

همانطور که می‌دانید کارگزاران ریلی متعددی در کشور فعالیت می‌کنند. این کارگزاران از واگن های مختلفی در ناوگان ریلی خود بهره می‌گیرند و مسافران خود را با قطارهای گوناگونی جابجا می‌کنند. برخی از این قطارها که از به هم پیوستن چند واگن معمولی ساخته شده اند و بلیط خود را با قیمت کمتری به مسافران عرضه می‌کنند. برخی دیگر از قطارها نیز همچون قطارهای 5 ستاره فدک، بلیط قطار گرانتری دارند. البته این تنها فدک نیست که در ناوگان خود از واگن های لوکس استفاده می‌کند و شرکت رجا نیز قطارهای درجه یک بسیاری را در ناوگان ریلی خود جای داده است. قطارهایی که رزرو بلیط آنها مزایای فراوانی دارد چرا که رجا بلیط های خود را در بازه نرخی گسترده ای به مسافران عرضه می‌کند. امری که موجب می‌شود تا مسافران با هر توان مالی بتوانند از قطارهای رجا برای سفر خود استفاده نمایند.

البته همه چیز هم به قیمت بلیط قطار خلاصه نمی‌شود و قطارهای رجا مزایای دیگری نیز دارند. به طور مثال در حال حاضر تنها قطار سریع السیر ایران یعنی قطار اتوبوسی پردیس متعلق به شرکت رجا می‌باشد. این شرکت همچنین از واگن های لوکس بسیاری در ناوگان خود استفاده کرده است که در ادامه مطلب ” آشنایی با 5 مورد از لوکس ترین واگن ها در قطارهای مسافربری رجا ” به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

چرا رجا؟

اگر بلیط قطار رجا را برای سفر خود انتخاب کرده اید بد نیست بدانید که بلیط قطار این کارگزار ریلی را می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین خریداری نمایید. به طور مثال شما با استفاده از وب سایت یا اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 می‌توانید به راحتی با جستجوی مسیر سفر خود در تاریخ درخواستی تان، بلیط قطار رجا را با بهترین نرخ ممکن و بدون نیاز به مراجعه به مراکز فروش حضوری، خریداری نمایید. البته لازم به ذکر است که خرید اینترنتی بلیط قطار از قاصدک 24 همچون خرید انواع بلیط هواپیما و اتوبوس از مزایای دیگری نیز برخوردار است که می‌توانیم از میان آنها به امکان استرداد آنی انواع بلیط در کمترین زمان ممکن، به عنوان مهمترین این مزایا اشاره کنیم.

همچنین مشتریانی که بلیط قطار رجا را از قاصدک 24 برای سفر خود انتخاب می‌کنند، می‌توانند پس از جستجو از فیلترهای موجود در سایت یا اپلیکیشن، برای محدود کردن فهرست خود کمک بگیرند و در سریع ترین زمان به بلیط قطار دلخواه خود دست یابند. لازم به ذکر است مشتریانی که تمایل دارند تا بلیط قطار خود را در واگن های لوکس رزرو نمایند نیز تنها کافی است تا با استفاده از فیلترهای هوشمند این سامانه، جستجوی خود را به کارگزار ریلی رجا محدود کرده تا سریعتر واگن لوکس خود را از میان قطارهایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، بیابند.

قطار زندگی

قطار زندگی متشکل از واگن هایی با کوپه های 4 نفره است که مجهز به سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه هوا و سرویس بهداشتی می‌باشند. این واگن ها خدمات مختلفی از جمله امکان تنظیم نور و دما در کوپه توسط مسافر، احضار مهماندار، امکان سفارش کتاب و روزنامه، سفارش غذا و نوشیدنی دلخواه و مواردی از این دست را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند. از این رو مسافران می‌توانند با صرف هزینه ای معقول، بلیط قطار زندگی را خریداری کرده و برای سفر به مقصد مورد نظر خود آماده شوند.

قطار سیمرغ

قطار سیمرغ متشکل از واگن های درجه یک لوکس آلمان غربی است که هر یک از آنها از 8 کوپه 4 نفره تشکیل شده اند. بنابراین این قطار در هر واگن خود ظرفیت حمل 32 مسافر را دارد و می‌تواند امکانات مختلفی از جمله سیستم صوتی و تصویری با قابلیت دریافت کانال های جمهوری اسلامی ایران به صورت ماهواره ای، پریز برق 220 ولت در هر کوپه، پذیرایی انتخابی با دریافت هزینه و … را به مسافران خود ارائه کند.

قطار سیمرغ

قطار پلور سبز


قطار پلور سبز متشکل از واگن های درجه یک لوکس رومانیایی است. این قطار در هر واگن خود دارای 10 کوپه 4 نفره و ظرفیت حمل 40 مسافر است که می‌توانند در آرامش کامل به مقصد خود برسند. البته برخی از مسافران امکانات این قطار را با اتوبوس های وی آی پی مقایسه می‌کنند. آنها معتقدند خرید یک بلیط اتوبوس وی آی پی نیز همین امکانات یعنی سیستم تهویه مطبوع، سیستم صوتی و تصویری و عایق بندی در برابر صدا و حرارت را در اختیار آنها قرار می‌دهد. اما واقعیت امر این است که تفاوت قطارهای پلور سبز با اتوبوس های وی آی پی در وجود سرویس های بهداشتی در هر واگن، پریز برق 220 ولت، قابلیت سفارش غذا و نوشیدنی از منوی انتخابی و مواردی از این دست است که نشان می‌دهد این قطارها از جهات مختلفی با اتوبوس های ویژه متمایز هستند.

سرو نوشیدنی در قطار

قطار طوس

قطار طوس یا همان خیام نیز از واگن های درجه یک لوکس آلمان شرقی ساخته شده است. این قطار در هر واگن خود 9 کوپه 4 نفره دارد در نتیجه می‌تواند 36 مسافر را در هر واگن حمل نماید. واگن های طوس از شیشه های دو لایه و بدنه دو جداره ساخته شده اند و دارای عایق صدا و حرارت و سیستم های تهویه مطبوع هستند. جالب است بدانید واگن طوس از جمله قطارهای رجا است که در مسیرهای متعددی تردد می‌کند و بلیط قطار آن از فروش بالایی برخوردار است.

قطار سبز

اگر قطار سبز یا همان واگنهای درجه یک لوکس اتریشی رجا را برای سفر خود انتخاب کرده اید، یک سفر آرام و بی دغدغه را پیش رو دارید. این قطار در هر واگن 8 کوپه 4 نفره دارد و مجهز به سیستم صوتی و تصویری مناسبی با قابلیت دریافت کانالهای جمهوری اسلامی ایران به صورت ماهواره ای می‌باشد. سیستم تهویه تعبیه شده در این قطار نیز از کیفیت بالایی برخوردار است و هر کوپه مجهز به یک پریز برق 220 ولت است. رستوران این قطار با انواع نوشیدنی سرد و گرم و تنقلات از مسافرین پذیرایی می‌کند و مسافر می‌تواند از قابلیت پذیرایی شام به صورت انتخابی از منوی موجود استفاده نماید. البته لازم به ذکر است که هزینه غذا به صورت اضافه  روی بلیط محاسبه می‌گردد که این هزینه به هنگام رزرو اینترنتی بلیط از سامانه هایی نظیر قاصدک 24 قابل پرداخت است.