چگونه عکس های بهتری در موزه بگیریم؟

موزه"ماندور" هند

عکس گرفتن دیگر امروز به بخش جدایی ناپذیر سفر بدل شده است. با ورود شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام به زندگی ما، نقش تلفن های همراه به عنوان دوربین عکاسی پررنگ تر شده است. اگر اهل عکس گرفتن و به اشتراک گذاشتن آن در صفحه اینستاگرام خود هستید، قاصدک۲۴ جهت گرفتن عکس های بهتر در موزه، توصیه هایی برایتان دارد.

همیشه یک و شاید هم دو لنز همراه خود داشته باشید

تصمیم گرفته اید یک تور عکاسی در موزه داشته باشید؟ اول باید به این فکر کنید که چه ابزارهایی واقعا نیاز دارید تا با خود بردارید. سعی کنید یک یا حداقل دو لنز ۳۵ میلی متری یا ۷۰-۲۴ میلی متری را همراه بردارید. باید بدانید که هیچ نیازی به برداشتن لنزهای خیلی بزرگ۳۰۰ میلی متری، حداقل در این موزه گردی ندارید. قبل از شروع به هر کاری هم درست به محدودیت های عکاسی در موزه دقت کنید. بیشتر موزه ها قوانینی در ممنوعیت عکاسی از آثار دارند.

به دنبال افراد بگردید

نحوه تعامل افراد با یکدیگر یا نگاه کردن آنها به آثار هنری را تماشا کنید. تقریبا همه می توانند از اثر هنری که روی دیوار آویزان شده عکس بگیرند اما کم هستند کسانی که دنبال سوژه های جالب تر بگردند. با زوم کردن روی افراد، عکس می تواند جریان زندگی را ثبت کند. اطمینان داشته باشید که نتیجه بسیار جالب یا طنزآمیز خواهد شد.

از معماری موزه عکس بگیرید

گاهی اوقات ساختمان هایی که آثار هنری را در خود جای داده اند، می توانند به اندازه خود آثار جالب باشند. قبل از اینکه قدم به موزه بگذارید، خوب طراحی ساختمان را بررسی کنید. یک چشم انداز جالب را پیدا کرده و سعی کنید هویت آن را ثبت کنید. ممکن است به خاطر این کار مجبور شوید روی زمین بنشینید و یا از عرض خیابان عکاسی کنید. تلاش کنید تا از کل مکان عکس بگیرید تا وقتی که عکس دلخواه خود را بیندازید.

حواستان به نور باشد

نمایشگاه های هنری همیشه نورپردازی زیبایی دارند. چه پنجره های بزرگی باشند که نور به صورت طبیعی از آنها جریان دارد و چه نورپردازی مصنوعی خود موزه، دقت کنید که چگونه نور روی آثار هنری می افتد، سپس چند نمای خوب و مناسب را بسازید.

از خود اثر عکس نگیرید

بدون شک همه برای دیدن آثار هنری به موزه می روند. اما خودتان را محدود به گرفتن عکس از مجسمه ها یا تابلوها نکنید. چیزی جالب تر را که در آن اتاق جریان دارد، به قاب خود اضافه کنید. تصویر مونالیزا را همه می توانند در گوگل هم پیدا کنند، پس چیزی را خلق کنید که امضای خود شما پای آن باشد.

اگر فکر می کنید هنوز هم ایده ای به ذهنتان نرسیده، چند عکس متفاوت را که در موزه ها به ثبت رسیده ببینید.

منبع: نشنال جئوگرافیک

 

مطالب مرتبط:

سه دو یک! ثبت نماهای سفر در قاب دوربین موبایل

 

پاسخ دهید

*