چند دلیل برای اینکه به سفر نیاز دارید

traveling

در دنیای پر سرعت امروزی، خستگی بخشی از زندگی روزانه ما شده است. کار زندگی ما را در خود غرق کرده و تفریح حکم یک کالای لوکس را پیدا کرده است. اما نوروز برای فاصله گرفتن از کار و دغدغه های زندگی یک توفیق اجباری است. اگر موافق نیستید، شاید خواندن این مطلب شما را قانع کند تا سال جدید خود را با تجربه لذت بخش سفر آغاز کنید.

 

traveling

 

نگرش هایتان منفی شده است

مدتیست که احساس بی حوصلگی می کنید و در جمع کردن تمام همت و انگیزه خود برای به اتمام رساندن کارهایتان با دشواری روبه رو هستید. هر کاری و هر کسی در محل کار باعث رنجش شما می شود. احساس رضایت و خشنودی نمی کنید. و بالاخره اینکه راندمان کارتان به شدت پایین آمده است. اگر این فکرهای منفی همه به زندگی شخصی شما هجوم آورده اند، هشیار باشید. زمان استراحت فرا رسیده است.

 

درد جسمانی به سراغتان آمده است

وقتی در محل کار خود احساس اضطراب و یا خستگی مفرط می کنید. مغز شما به هر چیزی که باعث استرس می شود، هورمون های استرس به عنوان واکنش”جنگ یا گریز” آزاد می کند. در طول زمان عواقب خوش خیم تر این واکنش شیمیایی مثل بالا رفتن نبض، فشار خون و عرق کردن می توانند منجر به علایم شدیدتری مانند درد در قفسه سینه، کمردرد، خستگی چشم، سردرد، اختلالات معده، سرگیجه و بیهوشی شوند. به علاوه، خستگی ناشی از حجم کار زیاد می تواند سیستم ایمنی شما را تضعیف کرده و شما را در برابر ویروس هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا و نیز عفونت ها آسیب پذیر کند.

 

بی خوابی کلافه تان کرده است

متأسفانه همان هورمون هایی که تولید استرس می کنند، ممکن است خوابیدن را برای شما مشکل کرده و شما را تا ساعت ها بیدار نگه دارند. گزارش انجمن روانشناسی آمریکا نشان می دهد که یک سوم افراد بزرگسال به میزان کافی  هشت ساعت در شبانه روز نمی خوابند. دلیل آن هم این است که وقت کافی ندارند. این در حالی است که نیم دیگر خواب معمولی ندارند چرا که دغدغه های زیادی در ذهن دارند.

 

sleep-weight-gain

 

مدام در سر کار گاف می دهید

دانستن این نکته الزامیست که واکنش جنگ یا گریز بیشتر به سلامتی شما آسیب زده  و توانایی شما برای خوابیدن را نیز دچار اختلال می کند. این واکنش همچنین به شما دید تدافعی می دهد. باید بدانید که وقتی استرس مزمن شود، این روند برای مدت طولانی ادامه پیدا کرده و در نتیجه ما را در توجه به سایر مسائل دچار مشکل می کند. در نهایت کارایی، مهارت های حل مسئله و تصمیم گیری شما در محل کار ممکن است شروع به افت کند.

 

بیشتر بخوانید:

سال جدید و عادت های جدید سفر

توصیه هایی برای مسافران تنها

 

از مکانیزم های مواجهه ناسالم استفاده می کنید

اگر برای آرام شدن به فست فود،غذاهای شیرین، پرچرب و ناسالم پناه می برید، این یعنی شاید شما از خستگی رنج می برید. این خستگی شما ممکن است آنقدر مفرط باشد که در پایان یک روز دراز حتی نای ورزش کردن نداشته باشید و روز خود را فقط با تماشای تلویزیون به پایان ببرید.

 

درگیر رفتارهای کاری مضر و مخرب می شوید

بدون تردید قصد شما هرگز این نیست که آگاهانه به منافع شرکت خود آسیب بزنید. اما اگر احساس اضطراب کنید، ممکن است ناآگاهانه درگیر رفتارهایی شوید که تأثیر منفی بر روی راندمان کاری شما داشته باشند. شاید شما موقع بیرون آمدن از تخت خواب و به موقع به سر کار رسیدن دچار مشکل باشید. شاید هم آتقدر حساس شده اید که به راحتی وارد یک جدل تنش زا با همکاران خود می شوید. این می تواند یک زنگ خطر برای شما باشد. ممکن است دیگر وقت آن رسیده باشد که  دست از کار بکشید و اندکی استراحت کنید.

 

از کاه کوه می سازید

پروژه های کاری که زمانی انجام آنها راحت به نظر می رسید، اکنون در نظر شما تبدیل به  شده اند. و حتی کوچک ترین اتفاقی به درگیری با همکاران منجر می شود. فقدان رویکرد سالم به موضوعات می تواند قطعا نشانی از این است که شما نیاز دارید که ذهن خود را رفرش کنید.

 

کار تمام زندگی شما را بلعیده است

تمام روز کار می کنید به خانه می روید و باز هم در مورد کار فکر می کنید. از سرگرمی ها و فعالیت های مورد علاقه خود دست کشیده اید چون تمام وقت خود را به کار اختصاص داده و برای انجام کارهای دیگر انرژی ندارید. تمام کارها و صحبت های تان با دیگران نیز حول محور کار می چرخد. اگر تمام این موارد برایتان اتفاق افتاده است، یعنی کار زندگی شما را بلعیده و شما نیاز دارید برای مدتی از آن دور باشید.

 

burnout

 

در روابط خود با دیگران مشکل دارید

خیلی مضطرب هستید. ممکن است ناکامی، رنجش و غصه های خود را بر سر خانواده، دوستان و همکاران خود خالی کنید. به عبارت دیگر این امکان وجود دارد که از تمام آدم هایی که در سیستم حمایتی شما هستند، دست بکشید. حتی کار شما ممکن است شما را از افرادی که ذهنتان را از دغدغه های کاری رها می کنند، دور نگاه دارد. این بدون شک نشانه خوبی نیست.

 

اگر تمام این موارد در مورد شما صادق باشد، شما نیز یکی از هزاران نفری هستید که باید فکری جدی برای خود بکنید. در قدم اول تردیدی نداشته باشید که سفر می تواند تأثیری شفابخش روی شما داشته باشد. قدم دوم را با انتخاب یک مقصد سفر مفرح بردارید. در پایان تعلل را کنار بگذارید. کار همیشه هست.

منبع: travelandleisure.com

پاسخ دهید

*