چمدانی که هرگز گم نمی شود

bluesmart-connected-suitcase-full-body-970x646-c

در دنیایی که هر روز فناوری جدیدی در گوشه ای از آن رخ می دهد، در چمدان های مسافرتی ما در طی چند دهه ی گذشته نوآوری خاصی رخ نداده است. هنوز هم بسیاری از ما با چمدان های ساده و قدیمی امان به سفر می رویم و بعضی اوقات هم از سر بی توجهی و حواس پرتی آنها را گم می کنیم. حتی ممکن است در فرودگاه از شانس بدمان، چمدان و بار و بنه امان را به اشتباه به مسیری متفاوت از مسیر درج شده بر روی بلیط هواپیمایمان بفرستند و هیچوقت آنها را پیدا نکنیم. آنوقت است که آرزو می کنیم ای کاش چمدانمان آنقدر پیشرفته بود که می توانستیم آن را ردیابی کنیم.
تا همین یکی دو سال پیش این آرزوی کودکانه رویایی بیش نبود اما انگار دیگر زمان آن رسیده که رویاهایمان به واقعیت بپیوندند و چمدان ها از شکلی که در ذهنمان دارند، فراتر بروند.
مدتی است که کمپانی سامسونیت و گوگل، طرحی را برای ساخت و عرضه ی چمدان های هوشمند به بازار ارائه کرده اند. این چمدان ها به برنامه های هوشمندی متصل اند که امکان ردیابی شان را برایتان مهیا می کنند وهدف اصلی اشان به صفر رساندن خطر گم شدن بار و لوازم مسافران است.

چمدان1

البته این طرح  در ابتدا با همکاری شرکت سامسونگ آغاز به کار کرد اما بعد از مدتی مسئولین شرکت سامسونیت به این نتیجه رسیدند که گوگل همکار مناسبتری در این زمینه است و اقدامات جدی تر خود را در همکاری با این کمپانی به کار گرفتند.
مدیرعامل سامسونیت (رامش تین والا )، دراین زمینه می گوید:
” همکاری با گوگل دراین پروژه بسیار هیجان انگیز است زیرا به ما امکان می‌دهد به کمک ردیاب‌ها و Eddystone EIDs خطر فراموش کردن یا گم شدن کامل چمدان‌ها را که کابوس بیشتر مسافران است، به حداقل برسانیم.”
وی همکاری با گوگل را راهی برای جلب توجه، اعتماد و رضایت  بیشتر مشتریان خود عنوان می کند و یادآور می شود:
” کمپانی سامسونیت کوشیده است با نوآوری در ارائه چمدان‌ها و کیف‌های قابل‌اطمینان شناخته شود؛ ازاین‌رو برای ما مهم است که با شریک قابل‌اطمینانی که در فناوری هم به همین اندازه قابل‌اعتماد و مبتکر باشد همکاری کنیم. بنابراین ما اطمینان داریم که با بهره‌گیری از رویکرد امن و قدرتمند کراس پلتفورم گوگل، مشتریان ما نیز از روش‌های جدید استقبال خواهند کرد.”
این کمپانی همچنین اعلام کرده است که چمدان های بلو اسمارت به سیستم ردیابی (Track&Go) مجهزند و با به کارگیری پروتکل حریم امنیتی و خصوصی گوگل، امکان تعیین هویت و شناسایی شخص را به مالک چمدان می دهند.
چمدان های بلو اسمارت که با یک اپلیکیشن به گوشی شما متصل می شوند؛ به شما امکان می دهند علاوه بر اینکه از محل و وزن دقیق چمدانتان مطلع شوید؛ قابلیت قفل کردنشان از راه دور را نیز داشته باشید.
جالب است بدانید این نوع از چمدان ها به یک باتری بزرگ داخلی نیز مجهز اند که علاوه بر اینکه سنسورهای چمدانتان را برای مدتی طولانی فعال نگاه می دارند؛ می توانند تا ۶ بار گوشی یا سایر وسایل الکترونیکی اتان را هم شارژ کنند.

چمدان2

از دیگر مزیت‌های این چمدان هوشمند نسبت به سایر انواع  متداول آنها در بازار، وزن کم، ترازوی دیجیتال داخلی، تجهیزات GPS و قابلیت جابه‌جایی آسان آن است.
شایان ذکر است درحال حاضر قیمت اولیه ی این محصول در وب سایت رسمی شرکت سامسونیت، ۳۹۹ دلار ( ۲۷۸ یورو) ذکر شده است و قرار است تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی به بازارهای اروپایی عرضه و در مراحل آتی نیز وارد بازارهای جهانی شود.
سامسونیت همچنین اعلام کرده است که طراحی نسل بعدی این چمدان ها را هم در دست دارد و به زودی چمدانهای هوشمندتر و مجهزتری را به بازار روانه خواهد کرد.

پاسخ دهید

*