وقتی گردشگران بلای جان می شوند!

throwing-glove

همه ما با انگیزه رفع خستگی و به دست آوردن نشاط به سفر می رویم. سفر ما چه به مکان های تاریخی باشد و چه مکان های تفریحی، ما در اولویت هستیم. اما با تبدیل شدن سفر به یکی از فعالیت های زندگی روزمره ما، این چشم اندازهای طبیعی و غیر طبیعی هستند که حیات خود را در خطر می بینند. کم نیستند آثاری که پس از سال ها حیات، این روزها به دلیل بی مسئولیتی گردشگران، نفس های آخر خود را می کشند. شاید بهتر باشد این مطلب قاصدک ۲۴ را بخوانید تا هر چه بیشتر به میزان خطری که از سوی گردشگران متوجه آثار و چشم اندازهای طبیعی و غیر طبیعی می شود، پی ببرید.

 

مردی به صورت تعمدی به یک استالاگمیت هزاران ساله در غاری در چین لگد زده و آن را از بین برد

مردی که با گروهی از گردشگران در استان گویژو چین سفر می کرد، در حال گرفتن عکس در غاری در سونگتائو  چندین بار به یک استالاگیت ۲۰ اینچی ضربه زده است. بر اساس ویدئویی که در یوتیوب منتشر شده است؛ این مرد به صورت تعمدی به این تخته سنگ ها لگد زده و آنها را به پایین پرتاب می کند. در نهایت این کار باعث از بین رفتن چیزی شده که بیش از هزازان سال برای شکل گیری آن به صورت طبیعی زمان صرف شده است.

 

kicking-stalagmite

 

چند توریست در تایلند به خاطر گرفتن عکس برهنه در یکی از معبدهای تاریخی این کشور بازداشت شدند

دو توریست اهل ایالات متحده در حال گرفتن عکس برهنه در معبد وات آرون در بانکوک توسط پلیس تایلند بازداشت شدند. داستان از این قرار است که این توریست های آمریکایی که در حال سفر به دور دنیا بودند، این عکس های برهنه را در صفحه شخصی اینستاگرام خود منتشر کردند. بعد از انتشار عکس ها، این توریست ها بازداشت شده، به دلیل انتشار این عکس های نامناسب در فضای عمومی جریمه شده و در لیست سیاه سفر به تایلند قرار می گیرند.

 

wat-arun

 

توریست ها یک بچه دلفین را در اسپانیا در هنگام تلاش برای گرفتن عکس سلفی کشتند

توریست ها در یک ساحل در جنوب اسپانیا مسئول مرگ یک بچه دلفین تشخیص داده شدند. دلیل آن هم این بوده که ظاهرا بسیاری از این گردشگران در تلاش برای گرفتن سلفی با این بچه دلفین کوچک او را بارها از آب خارج کرده بودند. متأسفانه نیروهای گارد ساحلی ۱۵ دقیقه بعد از اتفاق در صحنه حاضر شدند؛ زمانی که دیگر برای نجات دلفین بیچاره خیلی دیر شده بود.

killing-baby-dolphin

 

آنگونه که عکس ها نشان می دهند، توریست ها در حین گرفتن عکس بارها راه خروج آب (بخشی در بدن دلفین که آب از آن بیرون می آید) را مسدود کرده و باعث مرگ او شده اند. یک سازمان نجات از حیوانات پس از این اتفاق عکسی را در فیس بوک خود منتشر کرد و از مردم خواست از شلوغ کردن محیط اطراف حیوانات که منجر به ایجاد شوک و خفگی در آنان می شود، خودداری کنند.

 

یک مسافر هواپیما به نشانه شانس سکه ای را درون موتور هواپیما انداخت و منجر به تأخیر در حرکت هواپیما شد

خیلی از افرادی که با هواپیما سفر می کنند، خرافاتی هستند. هر چند که بسیاری از این خرافات به یک هواپیمای در حال پرواز خسارت نمی زنند! در یک اتفاق نادر مسافری که از شانگهای به گوانجوی چین پرواز می کرد، به نشانه شانس چند سکه را به درون موتور هواپیما انداخته و باعث شد تا پرواز برای مدتی متوقف شود. مکانیک ها موفق شدند تا ۹ سکه را از داخل موتور بیرون آورند. اگرچه این سکه ها خسارت جدی به هواپیما وارد نکردند، اما در صورت گیر کردن سکه ها در موتور، می توانست خسارت جدی را به هواپیما وارد کند.

 

coin-in-airplane

 

زنی در لوس آنجلس یک اثر هنری به ارزش ۲۰۰ هزار دلار را در هنگام گرفتن سلفی از بین برد

چندی پیش ویدئویی در یوتیوب منتشر شد که زنی را در حال گرفتن سلفی نشان می داد. سلفی ای که به نظر می رسد یکی از مخرب ترین سلفی های تاریخ لقب گرفته باشد. این ویدئو که ۷ میلیون بازدیدکننده در یوتیوب داشته، زنی را نشان می دهد که به حالت نشسته و آرام به یک اثر هنری نزدیک می شود تا سلفی بگیرد. وی سپس به ستون حاوی آثار هنری برخورد کرده و ۲۰۰ هزار دلار ناقابل خسارت به این آثار هنری وارد می کند.

 

tourist-damage

 

یک خریدار در چین بعد از شکستن دستبندی به ارزش ۴۴ هزار دلار در یک جواهر فروشی از حال رفت

یک زن در حال خرید در یک جواهر فروشی در جنوب شرقی چین، ناگهان دستبندی گران قیمت به ارزش ۴۴ هزار دلار را شکست. داستان از این قرار است که زن خریدار این دستبند را امتحان کرده، اما بعد از دیدن برچسب قیمت به سرعت شروع به درآوردن آن کرده است. در همین حین دستبند به زمین افتاده و دو نیم شده است. اگرچه کارکنان جواهرفروشی سعی بر آرام کردن وی داشته اند، وی در واکنش به این اتفاق از حال رفته است. در پایان مغازه دار و فروشنده سعی بر رسیدن به یک توافق برای جبران خسارت داشته اند که به نظر می رسد بی نتیجه بوده است.

 

breaking-bracelet

 

 

یک توریست در لندن برای سر به سر گذاشتن با نیروهای امنیتی ملکه، به سوی آنها دستکش پرتاب کرد

اعضای گارد امنیتی ملکه در انگلستان به خاطر حالت سخت و انعطاف ناپذیر خود شناخته شده اند. علی رغم این موضوع یک توریست در لندن تصمیم گرفت تا با پرت کردن یک دستکش به سوی یکی از آنها، واکنش آنها را ببیند. وی بلافاصله توسط مأمور دیگر مورد بازخواست قرار گرفت. نیروهای امنیتی معتقدند که دلیل حضور آنها در این مکان محافظت از جواهرات سلطنتیست و نه خنداندن و سرگرم کردن مسافران.

 

throwing-glove

 

زنی بعد از اینکه به او گفته شد که موعد چک این برای پرواز او به پایان رسیده است، به صورت مأمور گیت در فرودگاه سیلی زد

سفر کردن می تواند خسته کننده باشد اما بدون شک این موضوع، دلیلی برای برخورد نامناسب با کارکنان فرودگاه نیست. با این وجود یکی از مسافران پرواز ایرفرانس که از ووهان چین به پاریس پرواز می کرد، در دوربین های امنیتی در حالی مشاهده شد که به صورت یک مأمور گیت سیلی زده بود. به نظر می رسد که گفته مأمور مبنی بر اتمام مهلت چک این، باعث عصبانیت او شده بود. وی به کارکنان شرکت گفته بود که باید در یک کنفرانس مهم حاضر می شده است. به گفته منابع آگاه این زن بلافاصله بازداشت شده و در لیست سیاه پروازهای آینده ایرفرانس قرار گرفته است.

 

slapping-airline-staff

 

یک گروه از نوجوانان یک تخته سنگ را از پرتگاهی در بریمهام راکس در نورث یورکشایر به پایین هل دادند که منجر به خسارت جبران ناپذیر به مکانی شدند که میلیون ها سال قدمت داشته است

بر اساس گزارش پلیس یورکشایر، پنج نوجوان در حال هل دادن یک تخته سنگ از یک پرتگاه در بریمهام راکس دیده شده اند. مکانی با ارزش ملی که قدمت آن به میلیون ها سال پیش بازمی گردد. گفته می شود که این تخته سنگ طی قرن های متوالی و توسط باد، باران و یخ شکل گرفته است. پلیس گفته است که این حادثه نه تنها خسارت قابل توجهی را هم به تخته سنگ و هم نمای آن پرتگاه وارد آورده، بلکه مسببان برای خود و سایر بازدیدکنندگان از آن مکان را نیز در معرض خطر قرار داده اند.

 

kicking-stalagmite

 

مقالات مرتبط:

چگونه سفری سبز را تجربه کنیم؟

چگونه عکس های بهتری در سفر بگیریم؟

چگونه عکس های بهتری در موزه بگیریم؟

 

منبع: thisisinsider.com

پاسخ دهید

*