واقعیت های روانشناسی جالب در مورد پرواز با هواپیما

fear-of-flying

 

پرواز با هواپیما شیوه راحتی از سفر است. البته راحتی و امنیت یک روی سکه است. کم نیستند مسافرانی که به محض نشستن روی صندلی های هواپیما و بلند شدن از زمین، تپش قلب می گیرند. شاید جالب باشد بدانید که ترس و استرس تنها احساساتی نیستند که برخی مسافران در هنگام پرواز تجربه می کنند. در ادامه مطلب، قاصدک ۲۴ شما را با واقعیت های روانشناختی جالبی در مورد سفر هوایی آشنا می کند.

 

ارتقای صندلی می تواند منجر به یک واکنش روانشناختی شود

تقریبا همه مسافران آرزوی این را دارند که وقتی وارد هواپیما می شوند، به دنیای جادار و پر زرق و برق فرست کلاس ارتقا پیدا کنند. اما به نظر می رسد ارتقای کلاس پروازی معایبی هم به همراه داشته باشد. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله تحقیفات سفر به چاپ رسید، نشان داد که ارتقای کلاس پروازی آن هم به صورت ناگهانی و پیش بینی نشده در بسیاری از مسافران احساس ناخوشایند گناه را ایجاد کرده است. یافته های این مطالعه حاکی از آن بود که افراد مستعد احساس گناه با دریافت این نوع مزایا احساس گناه می کرده و از اینکه خانواده یا دوستان آنها در این امر با آنها شریک نبودند، خود را سرزنش می کردند.

هر چند که مقامات اجرایی ایرلاین ها اینگونه فکر می کنند که ارتقای صندلی در پروازها، راهی برای جلب رضایت مشتری است، مطالعات به این نتیجه رسید که برخی از مسافرانی که از این امتیاز بهره مند می شوند (در صورتی که دوستان آنها از آن برخوردار نشده اند) میل کمتری برای پرواز مجدد با آن شرکت هوایی داشته اند.

 

first-class

 

ترس شما از پرواز می تواند برایتان گران تمام شود

خبر خوب این است که اگر از پرواز می ترسید، تنها کسی نیستید که به این مشکل دچار است. مطالعات اخیر نشان می دهند که نزدیک به ۴۰ درصد مردم درجه ای از ترس و اضطراب را در هنگام سفر هوایی تجربه می کنند. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۲ در مجله تحقیقات سفر به چاپ رسید، نشان داد که ترس یک فرد از پرواز تأثیرات مهمی روی پرواز او و نیز انتخاب یک ایرلاین دارد.

مسافرانی که ترس بیشتری از پرواز دارند، بیشتر احتمال دارد که شرکت هوایی کشور خود را بهترین انتخاب بدانند. دلیل این امر هم این است که توانایی برقراری ارتباط با خدمه پرواز و به زبان کشور خود، به نوعی آرامش بخش و تسکین دهنده است. به علاوه ترس زیاد به نوعی با انتخاب پروازهای هنگام روز و نیز پروازهای بدون توقف ارتباط دارد. به عبارت دیگر مسافران مضطرب و عصبی بیشتر احتمال دارد تا حتی با پرداخت چند دلار بیشتر شرکت هوایی کشور خود یا پروازهای بدون توقف را در مقایسه با مسافران آرام و بدون استرس به عنوان شیوه سفرشان انتخاب کنند.

 

fear-of-flying

 

بی تابی شما در هنگام سوار شدن به هواپیما موجه است

شاید در هنگام سوار شدن به هواپیما از اینکه مجبور به عبور از جمعیت و چمدان های آنها در راهرو بشوید، آزرده خاطر باشید. به نظر می رسد در این زمینه هم حق با شما باشد.آزمایشی در سال ۲۰۱۱ به انجام رسید که در آن پنج شیوه مختلف سوار شدن به هواپیما با یکدیگر مقایسه شده بودند. یافته های این آزمایش نشان داد که روشی که امروزه توسط بیشتر ایرلاین ها مورد استفاده قرار می گیرد، در بین دو روش آهسته رتبه بندی می شود.

 

boarding-plane

 

نتایج این مطالعه نشان داد که سوار شدن از قسمت عقب به قسمت جلوی هواپیما (این تکنیک بیشترین شباهت را به روشی دارد که ما در بیشتر فرودگاه ها با آن مواجه می شویم)، بیشتر از ۶ دقیقه زمان می برد. این در حالی است که روش استِفِن (به نام فیزیکدان معروف جیسون استفن) که مسافران را ملزم می کند تا در نظم و ترتیب خاصی وارد شده تا تداخل صندلی و راهرو را به حداقل برسانند، تنها سه و نیم دقیقه زمان می برد. نویسندگان این مطالعه همچنین پیش بینی کردند که اجرای روش استفن بتواند سالانه میلیون ها دلار برای صنعت هوایی صرفه جویی به همراه داشته باشد.

 

منبع: thecut.com

یک نظر

پاسخ دهید

*