نقش گوشی های هوشمند در سفر

web

گوشی های تلفن همراه این روزها، در همه جا همراه صاحبانشان هستند. جمع شدن چندین ابزار از دوربین و دفترچه تلفن گرفته تا مکان یاب و باجه خودپرداز تنها در یک تلفن، دلیل کافیست برای محبوب شدن این دستگاه های هوشمند کوچک. اگر می خواهید بدانید تلفن های همراه این روزا در کجای صنعت گردشگری ایستاده اند، با قاصدک۲۴ همراه شوید.

جالب است بدانید، سهم موبایل در انجام رزرواسیون سفر، در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۲ درصد بوده است. این عدد، در سال ۲۰۱۵ به ۲۳ درصد و در فصل اول ۲۰۱۶ به ۲۶ درصد رسیده است. برآورد می‌شود در سال ۲۰۱۷، سهم موبایل در رزرواسیون سفر، به بیش از ۴۰ درصد برسد. جالب آن‌که در سال ۲۰۱۰ این عدد کمتر از ۱ درصد بوده است! با این روند رو به رشد، باید منتظر ماند و دید که در پنج سال آینده این نسبت به چه شکل خواهد بود.

 

web

 

آمارهای رزرواسیون هتل در سطح بین‌المللی بیانگر آنست که ۴۷ درصد از رزروهایی که برای همان روز انجام شده، توسط موبایل صورت گرفته است. در تحقیقات مختلف، این عدد تا ۶۵ درصد نیز اعلام شده است. آمار شرکت Criteo، عدد ۶۷ درصد را نشان می‌دهد.

بر اساس اعلام کمپانی Expedia، بیش از ۷۰ درصد رزروهایی که از طریق این وب‌سایت انجام شده، در مدت زمان کمتر از ۲ هفته مانده به سفر بوده است. این مجموعه هم‌چنین، اعلام کرده که ۶۸ درصد رزروهایی که از طریق موبایل انجام شده، کمتر از ۲۴ ساعت مانده به زمان اقامت بوده است. وب‌سایت‌های رزرو آنلاین ORBITZ و Hotels.com هر دو، این عدد را بیش از ۷۰ درصد اعلام کرده‌اند. به عبارت دیگر، موبایل به ابزار اول برای رزروهای دقیقه نودی تبدیل شده است.

شرکت Expedia اعلام کرده است با وجود این‌که حجم رزرواسیون به‌وسیله گوشی‌های هوشمند، هنوز با رزرو از طریق کامپیوتر اختلاف دارد، اما برعکس، درصد بیشتری از کاربران، تحقیق و بررسی اولیه خود را از طریق موبایل انجام می‌دهند.

در سال ۲۰۱۵ Hopper که یکی از اپلیکیشن‌های موبایل است، عمده جوایز این بخش را از آن خود کرد.این اپلیکیشن به شما اطلاع می‌دهد که برای خرید بلیت سفر خود، می‌توانید هم‌اکنون اقدام کنید، یا این‌که منتظر بمانید، چراکه خواهید توانست این بلیت را با قیمت بهتری تهیه کنید.آقای Paul English یکی از بنیان‌گذاران و مدیر فنی شرکت KAYAK، به‌تازگی مجموعه دیگری را در بخش سفر با نام Lola تاسیس کرده است. این مجموعه را می‌توان به‌نوعی یک Telegram در زمینه سفر دانست که مشکلات گردشگران را توسط دیگر مسافران، آژانس‌های مسافرتی و نیز هوش مصنوعی، حل می‌کند. این ابزار فقط بر روی موبایل ارائه شده است و از طریق کامپیوتر قابل دسترسی نیست.

تقریباً، تمامی برندهای بزرگ گردشگری، از Starwood و IHG گرفته تا Transavia و Vueling، به‌صورت جدی سرمایه‌گذاری خود را بر گوشی های هوشمند قرار داده‌اند. اپلیکیشن موبایل، اگرچه تعداد کاربر کمتری نسبت به وب‌سایت دارد، اما به نسبت، بسیار موفق‌تر از وب‌سایت عمل می‌کند. نرخ تبدیل کاربر به مشتری در اپلیکیشن‌ها ۱۳۰ درصد بهتر از وب‌سایت‌هاست. بالغ ‌بر یکصد میلیون نفر از Google Map استفاده می‌کنند؛ اما جالب است بدانید، تعداد کاربرانی که از نسخه اپلیکیشن این ابزار استفاده می‌کنند، پنج برابر کسانی است که از نسخه وب آن استفاده می‌کنند.

بر اساس تحقیقی از Expedia در ابتدای سال ۲۰۱۶، بعد از وسایل ضروری سفر، مانند پاسپورت، موبایل نخستین جایگاه را در «آن‌چه باید در سفر همراه داشت» به خود اختصاص داده است. جایگاه بعدی، بعد از موبایل، مسواک بوده است. ۶۳ درصد این کاربران آخرین وسیله‌ای که پیش از خواب در دست داشته‌اند، موبایل بوده است. در طول سفر، بیشترین استفاده از موبایل، برای گرفتن عکس و بعد از آن، امکان استفاده از نقشه و GPS بوده است. می‌دانید سومین کاربرد آنچه بوده است؟ جستجو برای رستوران.

۹۷ درصد مسافران جوان اظهار داشته‌اند که عکس‌های حین سفر خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند. برخی از پروازها هم، امکان استفاده از اینترنت را در حین پرواز به شما می‌دهند. آنلاین بودن و صحبت با دوستان و خانواده در ارتفاع چهل هزار پا بر فراز اقیانوس، تجربه فوق‌العاده و عجیبی است.

۷۰ درصد مسافران غیر کاری ترجیح می‌دهند در سفر بعدی، مقصد جدیدی را بیازمایند. مقصدهای ساحلی همیشه بیشترین خواستار را داشته‌اند.تأثیر توصیه‌های دوستان و آشنایان و نظرات اطرافیان در برنامه‌ریزی سفر، حدود ۸۰ درصد برآورد شده است. درحالی‌که راهنمایی آژانس‌های مسافرتی تنها ۱۸ درصد اثرگذاری داشته‌اند.

و در آخر آیا می‌دانستید بسیاری از شرکت‌های بزرگ دیجیتال نظیر گوگل، فیس‌بوک، توئیتر و… بخشی به نام Travel دارند؟

منبع: مجله گیلگمش

پاسخ دهید

*