مردم کدام کشورها بیشتر بار سفر می بندند؟

sweden

تا کنون با خود فکر کرده اید که چرا برخی مردم جهان مدام در حال سفر هستند و برخی هم خود را در پشت میز کارشان حبس کرده اند؟ به نظر می رسد اینکه در کدام کشور به دنیا آمده یا زندگی می کنید؛ در مسافر شدن شما تأثیر زیادی داشته باشد. بر اساس تحقیقی که یک منبع آنلاین به نام Move Hub انجام داده و داده های آن را نیز از بانک جهانی و سازمان جهانی گردشگری استخراج کرده، مردم ۱۰ کشور در جهان بیشترین میزان سفر خارجی را انجام می دهند. با قاصدک ۲۴ همراه شوید تا پر مسافر ترین کشورهای جهان را بشناسیم.

 

هنگ کنگ

آنگونه که آمارها نشان می دهد شهروندان هنگ کنگ بیشترین کسانی هستند که در هر فصلی از سال سفر می کنند. بر اساس این آمار هنگ کنگی ها سالانه چیزی در حدود ۱۱٫۴ سفر بین المللی را انجام می دهند. هر چند که هنگ کنگ به صورت رسمی یک کشور نیست، اما این منطقه خود به صورت مستقل از چین در بسیاری از زمینه ها موفق عمل کرده است. این در حالی است که شهروندان چین که پر جمعیت ترین کشور جهان است، سالانه تنها ۰٫۰۶ سفر انجام می دهند. تعداد بسیار زیاد سفرهای شهروندان هنگ کنگ را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد که از جمله آنها می توان به تعطیلات بانکی سالانه این منطقه و یک روز استراحت در میان هفت روز کاری اشاره کرد که شرکت ها ملزم به اعطای آن به کارمندان خود هستند.

 

Hong-Kong

 

لوکزامبورگ

شهروندان لوکزامبورگ در سال ۲٫۵۶ سفر انجام می دهند و میزان پولی که به ازای هر فرد در خارج از کشور خرج می شود، چیزی در حدود ۶ میلیون دلار است؛ رقمی که بیشتر از هر شهروند دیگری در جهان است. یکی از دلایل چنین سفرهای پر هزینه ای را باید در کوچک بودن این کشور و جمعیت اندک آن (کمتر از ۶۰۰ هزار نفر) جستجو کرد که کیفیت بالای زندگی، درآمد و امید به زندگی بالا را برای آنها فراهم کرده است. لوکزامبورگ همچنین یک نظام امنیت اجتماعی بسیار قوی دارد که به شهروندان خود برای روزهای پس از بازنشستگی کمک می کند.

 

luxamburg

 

رومانی

رومانیایی ها سالانه ۱٫۶۲ سفر توریستی انجام می دهند. دلیل آن هم این است که مردم این کشور به زندگی غیرکاری خود اهمیت زیادی می دهند. از همین رو تنها ۴ درصد کارمندان در این کشور بیش از ۵۰ ساعت در هفته کار می کنند. به علاوه مرخصی پس از زایمان نیز می تواند تا سه سال ادامه داشته باشد.

 

hungary

 

سوئد

شهروندان سوئد کلکسیونی از شاخص های رفاه را در زندگی خود تجربه می کنند. آنها به طور متوسط ۱٫۵ سفر را سالانه انجام می دهند. البته با وجود ۶ ساعت کار در روز، ۲۵ روز تعطیلی رسمی و ۴۸۰ روز مرخصی زایمان با حقوق، چنین میزان سفری عجیب نیست.

 

sweden

 

فنلاند

شهروندان فنلاندی علی رغم پارک های ملی زیبای این کشور ترجیح می دهند بیشتر به خارج سفر کنند. تعداد ۱٫۴۶ سفر در سال نیز گویای این امر است. بر اساس قانون تعطیلات سالانه در فنلاند یک کارمند می تواند به ازای یک ماه کاری کامل ۲ تا ۲٫۵ روز تعطیلات داشته باشد؛ این یعنی چیزی در حدود ۲۴ تا ۳۰ روز تعطیلات با حقوق در سال.

 

finland

 

ایرلند

شهروندان ایرلند نیز درست مانند سنگاپور از ۱٫۴۴ سفر در سال لذت می برند. صرف نظر از تعطیلاتِ با حقوق، این کشور برای مرخصی زایمان مزایای سخاوتمندانه ای را در نظر گرفته است. به لطف قانون مزایا و مرخصی زایمان سال ۲۰۱۶ ایرلند، پدران می توانند دو هفته مرخصی زایمان بگیرند. ضمن اینکه مادران نیز می توانند ۲۶ روز مرخصی با حقوق دریافت کنند.

 

ireland-main

 

سنگاپور

شهروندان سنگاپور هم مانند ایرلندی ها سالانه ۱٫۴۴ سفر انجام می دهند. شاید داشتن بهترین فرودگاه جهان یعنی فرودگاه چانگی که با امکانات لوکسش، خود یک مقصد تفریحی به شمار می رود؛ باعث شده تا مردم این کشور بیشتر از پاسپورت های خود استفاده کنند.

 

singapore

 

سوئیس

سوئیس را بهترین کشور جهان می دانند. اما سئوالی که پیش می آید این است که با این وجود چرا مردم سوئیس باید در سال ۱٫۴۲ بار کشور خود را به مقصد دیگر کشورهای جهان ترک کنند؟ در حقیقت سوئیسی ها با وجود میزان بالای درآمد خانوار که بیشتر از میزان جهانی است، توانایی این میزان سفر خارجی را در سال دارند. به علاوه با ۴ هفته مرخصی سالانه برای کارمندان بالای ۲۰ سال و ۵ هفته برای کارمندان زیر ۲۰ سال مردم سوئیس وقت کافی هم برای رفتن به سفرهای خارجی دارند.

 

switzerland

 

دانمارک

شهروندان دانمارک در ایجاد تعادل بین کار و زندگی پیشتاز سایر ملل جهان هستند. آنها سالانه ۱٫۴۰ سفر انجام می دهند. البته از آنجایی که تنها ۲ درصد از کارمندان در این کشور بیشتر از ۵۰ ساعت در هفته کار می کنند و کارمندان تمام وقت هم ۶۶ درصد روز خود را به مراقبت های شخصی و فعالیت های تفریحی اختصاص می دهند، این آمار چندان عجیب نیست. علاوه بر اینها همه دانمارکی هایی که تازه به جمع مادران و پدران پیوسته اند هم رویهم رفته ۵۲ هفته مرخصی زایمان دارند و مادران هم پیش از زایمان ۴ هفته زودتر به مرخصی می روند.

 

denmark

 

آلبانی

شهروندان آلبانی با ۱٫۳۶ سفر بین المللی در سال یکی از خوش سفرترین مردم جهان هستند. شاید اگر شما هم درست مانند شهروندان آلبانی از ۱۲ روز تعطیل رسمی با حقوق و ۲۰ روز مرخصی استحقاقی در سال برخوردار بودید، به همین میزان سفر می رفتید.

 

albania

 

منبع: cntraveler.com

 

پاسخ دهید

*