غیرعادی‌ترین مسافران هواپیما!

Cyclura_rileyi_rileyi_(San_Salvador_rock_iguana)_(Green_Cay,_offshore_from_northwestern_San_Salvador_Island,_Bahamas)_8_(16040067622)

برای بسیاری از ما دیدن یک سگ، گربه، پاندا و… در کابین هواپیماها دور از انتظار، عجیب و در برخی از موارد خنده‌دار است اما همانطور که می‌دانید صنعت هوایی از زمان اختراع این پرندگان آهنی تا به امروز، اتفاقات غیرمعمول بسیاری را تجربه کرده است تا جایی که شاید حضور مسافران این چنینی در کابین هواپیماها، مهیجترین آنها باشد!

با قاصدک۲۴ همراه باشید تا شما را با تعدادی از غیرعادی‌ترین مسافران هواپیما، آشنا کنیم.
۱- فرمان بزرگ

فرمان بزرگ، مقدس‌ترین سند بریتانیا، مسن‌ترین مسافری است که در سن ۸۰۰ سالگی با خطوط هواپیمایی بریتانیا سفر کرده است. این سند همراه با گارد حفاظتی ویژه، سفری لوکس و دو ساله را تجربه می‌کند تا به مناسب تولد ۸۰۰ سالگی‌اش و با طی مسافتی در حدود  ۶۵۰۰۰ مایل در برابر دیدگان جهانیان به نمایش گذاشته شود.

5BA-MagnaCarta1

۲- کرگدنهای سفید

ایرباس ۳۸۰ای که ۲۵ اکتبر ۲۰۱۵، لندن را به مقصد میامی ترک کرد، حامل شش کرگدن سفید بود. این کرگدنها در قالب یک پروژه حفاظتی جهانی حیات وحش و با هدف حفظ این گونه جانوری از خطر شکارچیان، از ژوهانسبورگ و از مسیر لندن به میامی پرواز کردند. جالب است بدانید هریک از این مسافران، یک تن وزن داشتند و یک تیم دامپزشکی مجهز، در تمامی طول پرواز، آماده خدمت‌رسانی به آنها بود.

Rhinocéros_blanc_JHE

۳- مشعل المپیک

یکی دیگر از مسافران غیرعادی خطوط هوایی بریتانیا، مشعل المپیک بود که این هواپیمایی به عنوان اسپانسر رسمی مسابقات ۲۰۱۲ المپیک لندن، آن را از آتن تا لندن، با پروازی اختصاصی حمل کرد. جالب است بدانید این مشعل، تمامی طول مسیر را در گهواره‌ای مخصوص و روی صندلی اختصاصی خود پیمود.

the_olympic_flame

۴- سوسمارهای ال سالوادوری

در سال ۲۰۱۴، دوازده عدد سوسمار اهل ال سالوادور که گونه شان در معرض خطر بود و به صورت غیرقانونی وارد بریتانیا شده بودند، به خانه خود در باهاما برگشتند. سوسمارهای ال سالوادوری در اکو‌سیستم باهاما نقشی اساسی را ایفا می‌کنند و برای ابقای تنوع بیولوژیکی در جوامع روستایی، حیاتی هستند. جالب است بدانید این محموله خاص، تمامی مدت سفرشان را در کابین خلبان و با پذیرایی ویژه کارکنان هواپیما سپری کردند.

Cyclura_rileyi_rileyi_(San_Salvador_rock_iguana)_(Green_Cay,_offshore_from_northwestern_San_Salvador_Island,_Bahamas)_8_(16040067622)

۵- جام جهانی راگبی

در سال ۲۰۰۳ با برد تیم راگبی انگلستان و بازگشت آن از استرالیا به خانه، یک صندلی ویژه به جام وب الیس اختصاص داده شد.

england

۶- فاخته مجروح

یک فاخته که در سال ۲۰۱۲، طی مهاجرت تابستانه خود، مجروح شده بود با کمک خطوط هوایی بریتانیا به همسفران خود پیوست. این فاخته‌ که در حال مرگ، در باغچه‌ای در شهر سورِی پیدا شده بود، پس از طی دوره درمان در بیمارستان دامپزشکی لیدرهد، توسط خطوط هواپیمایی بریتانیا برای پیوستن به باقی همسفرانش به ایتالیا برده شد.

lost_cuckoo

۷- بوزینه بنگالی

یک بوزینه نادر بنگالی که در سال ۲۰۱۴ توسط پلیس از یک قاچاقچی، باز پس گرفته شده بود، به انگلستان پرواز کرد تا زندگی جدیدی را در مرکز نگهداری حیوانات در معرض خطر، آغاز کند. جالب است بدانید هواپیمای او به صورت ویژه با سرعتی بالغ بر ۵۰۰ مایل بر ساعت از مالدیو به لندن پرواز کرد.

Nycticebus_pygmaeus_002
۸- اعضای بدن انسان، پول و الماس

این کالاها در سال ۱۹۹۶، با هواپیمایی که رکورددار سریعترین پرواز در مسیر آتلانتیک بود، جا به جا می‌شدند. این هواپیما توانسته بود مسیر نیویورک تا لندن را، در زمان  ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه و ۵۹ ثانیه، طی کند. جالب است بدانید در حالی که امروزه این هواپیما، از رده خارج شده این رکورد همچنان بی‌تغییر باقی مانده است.

Diamond pixabay

۹- بیمارستان چشم

یک مؤسسه و بیمارستان هوایی چشم پزشکی، به همراه اساتید، پزشکان، پرستاران و دانشجویان آن، دائماً از کشورهای توسعه یافته عازم کمک به کشورهای فقیر است. جالب است بدانید این بیمارستان هوایی، مجهز به کلاسهای درس، اتاقهای عمل و اتاقهای لیزر می‌باشد.

McDonnell_Douglas_DC-10-10,_Orbis_Flying_Eye_Hospital_AN0198876

۱۰- نهنگ قاتل

این نهنگ ۵۴۴۰ کیلوگرمی، نخستین بار، با پرواز به اورگن، در ابرآکواریوم این شهر به نمایش درآمد اما پرواز برگشت آن به ایسلند، دچار مشکلاتی شد و یک میلیون دلار خسارت برداشت؛ خوشبختانه در این حادثه آسیبی به نهنگ نرسید!

3891055_688

۱۱- رالی داکار

هزار و پانصد شخص و وسیله نقلیه رالی داکار، در سال ۲۰۰۰، توسط هواپیما از منطقه ای که احتمال حمله شبه نظامیان در آن وجود داشت، فراری داده شدند. طبق گفته برگزارکنندگان، تجهیزات این مسابقه طی ۲۴ ساعت و با کمک هواپیماها به ۱۲۵۰ مایل دورتر از محل برگزاری آن انتقال یافت.

Dakar_traces_mauritanie

اگر خواندن از دنیای گردشگری و سفر با هواپیما برایتان جذاب است، وبلاگ قاصدک ۲۴ را از دست ندهید؛ این مجموعه همچنین برای شما علاقمندان به سفر، فهرست کاملی از بلیط های هواپیما اعم از چارتر و سیستمی را فراهم کرده است که می توانید با مراجعه به سایت ما به آدرس www.Ghasedak24.com از آنها مطلع شوید.

پاسخ دهید

*