عجیب ترین آداب و رسوم دنیا

strange-customs-of-the-world1

پرتاب نوزاد در ایالت کاماتاکل هند

تفاوت در اندیشه، مذهب و نگرش ما انسانها به زندگی، علاوه بر افکارمان، در فرهنگ و آداب و رسوممان هم ریشه دارد. بسیاری از ما از آداب و رسوم ویژه ای جهت برگزاری مناسبت های خاص زندگی امان استفاده می کنیم. آدابی که شاید از نظر سایر مردم این کره ی خاکی ترسناک، بیهوده، خشن یا غیر عقلانی باشند. با این وجود ما باز هم به مراسماتمان ادامه می دهیم و تولد، ازدواج و یا حتی بلوغمان را آنطور که می پسندیم، جشن می گیریم.
یکی از این مراسم های عجیب که پیروان بی شماری نیز دارد؛ مراسم پرتاب نوزاد در ایالت کاماتاکل هند است. مراسمی کاملا معمولی و پذیرفته شده که شاید از نظر بسیاری از ما غیر قابل باور و کمی نیز ابلهانه باشد.

strange-customs-of-the-world1

این مراسم که پیروان آن معتقدند نوعی تقدس روحی و معنوی در آن جاری است؛ هر ساله در هفته ی اول دسامبر و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می گردد.
طی این مراسم زوج های جوان ایالت کاماتاکل هند که به تازگی صاحب فرزند شده اند، کودک خود را از ارتفاع ۱۵ متری رها می کنند تا  روی پارچه ای که اطراف آن توسط افراد حاضر در مراسم نگاه داشته شده است، فرود آید.
پرتاب نوزاد در هند تاریخچه ای ۵۰۰ ساله دارد و در جهت به ارمغان آوردن سلامتی، موفقیت و شانس برای کودکان، انجام می گردد.
جالب است بدانید سالانه بیش از ۲۰۰ کودک کمتر از دو سال توسط والدین خود در این مراسم به پائین پرتاب می شوند.

اگر خواندن از دنیای گردشگری و سفر با هواپیما برایتان جذاب است، وبلاگ قاصدک ۲۴ را از دست ندهید؛ این مجموعه همچنین برای شما علاقمندان به سفر، فهرست کاملی از بلیط های هواپیما اعم از چارتر و سیستمی را فراهم کرده است که می توانید با مراجعه به سایت ما به آدرس www.Ghasedak24.com از آنها مطلع شوید.

 

 

یک نظر

سلام
کشور هند، جزئ آن دسته کشورهایی است که آداب و رسوم عجیب در آن بسیار است. از جمله رسم خریدن داماد توسط خانواده دختر، رسیم عجیب قرار دادن کودکان بیمار در کود و …
ما در مورد آداب و رسوم ازدواج مقاله را گردآوری کرده ایم. لطفا مطالعه و اظهارنظر فرمایید.
http://daninonline.org/Maghalat-Hamsaryabi/hamsaryabi-hend

پاسخ دهید

*