سفری به قلب شیرین ترین شهرهای جهان

kitkat

 

هر گوشه از دنیا شیرینی خاص خودش را دارد و چشیدن طعم هر کدام از این شیرینی ها نه فقط یک لذت که یک تجربه فرهنگی به حساب می آید. برای چنین تجربه شیرینی قاصدک ۲۴ به شما مکان هایی را پیشنهاد می کند که در آنها می توانید طعم شیرینی های مختلف از کیت کت های هیجان انگیز در توکیو تا شیرینی های کوچک به شکل خوک در آلمان را امتحان کنید.

 

طعم دیلایت های ترکی را در بازار ادویه استانبول بچشید

بازار ادویه استانبول که بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد، یک پالت زیبا از رنگ های گوناگون است. غرفه های این بازار زیبا با زردچوبه های زردرنگ، فلفل های قرمز، گل های رز خشک شده صورتی رنگ، لوبیاهای قرمز رنگ کوچک و شیشه های طلایی رنگ عسل مزین شده اند. اما مهیج ترین بخش این بازار، شیرینی های ترکی با نام لوکوم هستند که انگلیسی ها به آن ها ترکیش دیلایت می گویند؛ شیرینی های کشداری که قرن ها مورد علاقه دنیای غرب بوده اند.

_turkish-delight

 

وقتی وارد این بازار خوش رنگ و عطر شدید، راه خود را به سوی لوکوم های معطر به گلاب پیدا کنید؛ لوکوم های انار پوشیده شده در تکه های پسته و نیز لوکوم های شیری بادامی هم انتظار شما را می کشند. در این میانه می توانید از حلوا ارده های کره ای و نیز آب نبات های کوچک رنگی در طعم های نعناعی، ترش و سایر طعم های دلچسب هم بچشید.

 

طعم کیت کت های کلاسیک در توکیو

 

ویفر شکلاتی کیت کت در ژاپن از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. شاید یکی از دلایل این محبوبیت هم شباهت نام کیت کت به این عبارت ژاپنی باشد: Kitto Katsu که به معنای” قطعا پیروز خواهی شد”، است. ژاپنی ها بیش از صد گونه مختلف از این نوع شیرینی را تولید می کند که بسیاری از آنها تنها در زمان های خاصی موجود هستند. برای چشیدن این طعم های شیرین در توکیو، به یکی از شعبه های کیت کت در توکیو بروید؛ شعبه های پر زرق و برق کیت کت را می توانید در سالن های غذاخوری فروشگاه های قدیمی چون تاکاشی یاما و دایمارو پیدا کنید.

 

kitkat-flavors

 

در این فروشگاه ها شما می توانید کیت کت هایی در طعم های اصیل ژاپنی بیابید؛ از چای سبز، لوبیا قرمز و گیلاس گرفته تا طعم سیب زمینی های شیرین اوکیناوا و هندوانه های هوکایدو. طعم های خلاقانه جهانی چون تمشک، نمک دریایی فرانسوی و انگور مدیترانه ای نیز به این کلکسیون لذیذ افزوده شده است.

 

kitkat

 

سوار بر قطار شکلاتی در سوئیس

اگر فکر می کنید که این قطار از شکلات ساخته شده است، سخت در اشتباه هستید. این قطار مجلل در حقیقت از مونترکس و چاگس به سمت گرویِر حرکت می کند که خانه مشهورترین پنیرهای سوئیسی است. در این شهر شما می توانید توری هیجان انگیز از کارخانه پنیر داشته و از یک قلعه قرون وسطایی نیز دیدن کنید. همین که قطار به بروک می رسد، طعم پنیرهای سوئیسی ناگهان به طعم شیرینی تغییر می کند؛ جایی که برند مشهور میسون کایلر، شکلات های سوئیسی نرم و خوشمزه خود را در یک کارخانه مشرف به کوه های آلپ به جهان عرضه می کند.

chocolate-train

 

به این شهر که رسیدید، خود را برای یک تور از کارخانه شکلات سازی ویلی وونکرسک آماده کنید. در این کارخانه مهیج شما با تاریخ شکلات سازی آشنا خواهید شد و مواد خامی چون دانه های کاکائو را لمس و عطر آنها را استشمام خواهید کرد.

 

Nestlé’s-First-Super-Premium-Chocolate-is-Maison-Cailler-31

 

از طعم های خوشمزه در هِرشی پارک و دنیای شکلاتی هِرشی لذت ببرید

آنها که در دنیای شکلات خبره هستند، شکلات های هرشی و نیز کاپ های کره ای آن را چندان دلچسب نمی دانند. اما تنها کافیست یکی از آنها را بخورید و بعد بگوییدکه چه حسی دارید؟ تنها امتحان کنید و مستقیم عازم روستاهای پنسیلوانیا شوید؛ جایی که می توانید در کارخانه شکلات سازی هرشی قدم زده و در فروشگاه این کارخانه از شکلات های محبوب Twizzlers و نیز Hershey Kisses خرید کنید. در امتداد خیابان نیز می توانید به پارک ۱۱۱ ساله هرشی سری بزنید و از ترن های هوایی این پارک با تِم شیرینی و شکلات نهایت لذت را ببرید.

hersheys_chocolate_world3

hersheys-chocolate-world-026

 

گشتی در شیرین ترین دهکده های فرانسه

شیرینی های مشهور فرانسوی Anis de Flavigny که در حدود ۱۳۰۰ سال پیش توسط راهبان کلیسا به فرانسه آورده شدند، به خاطر ظاهرتخم مرغی شکل خود مشهور شده اند. یک رازیانه برای مدت ۱۵ روز در شربت شکر خیسانده می شود تا زمانی که به شکل یک سنگ ریزه کوچک گرد درآید. شما می توانید از شهر کوچک Flavigny در تپه های الیسیان واقع در شمال کوته دُر دیدن کنید و ببینید که از روزهای شکلات سازی چه چیزی در این صومعه به جای مانده است. اما این پایان سفر شما نیست. می توانید سری هم به کارخانه فعلی زده و از فروشگاه های آن نیز خرید کنید. بقیه عصر خود را هم می توانید در بخش های قرون وسطایی دهکده سپری کنید؛ جایی که سکانس های فیلم شکلات در آنجا فیلمبرداری شدند.

Anis-de-Flavigny

 

مطالب مرتبط:

۱۵ غذایی که باید در استانبول امتحان کنید

روسیه، سفره ای رنگارنگ از غذاهای گوناگون

سفر به مقصد شکلات

یک سفر قهوه ای!

“فِز”؛ شهر خوشمزه مراکش

 

پاسخ دهید

*