زیباترین آتش بازی های شب سال نوی میلادی در کدام شهرهای جهان برگزار می شوند؟

sydney

سال نوی میلادی در سراسر دنیا آغاز شده است. جشن ها، آتش بازی ها و نورافشانی های شب سال نوی میلادی برای بسیاری از مردم جهان از ارزش و لذت خاصی برخوردارند. میلیون ها نفر گرد هم می آیند تا شانه به شانه یکدیگر شاهد رقص نور و رنگ در میادین و مکان های اصلی شهرهای خود باشند. قاصدک ۲۴ برای شما می گوید که بزرگ ترین و زیباترین نورافشانی های کریسمس در سراسر جهان در کدام شهرهای جهان برگزار می شوند.

 

نیویورک

شب سال نوی میلادی در میدان نیویورک تایمز برای حدود یک میلیارد نفر در سراسر جهان که در تلویزیون شاهد این جشن ها هستند، آرزوی حضور در این جشن ها را به همراه دارد. یک میلیون نفر در این میدان که خیابان هفتم و برودوی (broadway) به یکدیگر ملحق می شوند، جمع می شوند و منتظر می مانند تا یک توپ ال ای دی از ساختمان سابق نیویورک تایمز به پایین سقوط کند. این رسم آمریکایی بیشتر از ۱۰۰ سال قدمت دارد.

 

new-york

 

ریودوژانیرو

جشن سال نوی اهالی ریودوژانیرو که به آن رِوِیلون (Reveillon) گفته می شود، یکی از بزرگ ترین جشن های جهان است. میلیون ها نفر از مردم شهر و گردشگران خارجی که مانند کشیش های سنتی لباس سپید بر تن دارند، نیمه شب در سواحل شهر جمع می شوند و برای خدای دریا و به سوی امواج گل پرتاب می کنند. در واقع مردم شهر رسوم سنتی خود را با جشن های سال نوی میلادی در آمیخته اند. بعد از جشن هم کافه ها و رستوران های شهر پر از رقص و موسیقی می شود.

 

rio

 

لندن

میلیون ها لندنی مشتاق در اسکله رود تیمز جمع می شوند و به انتظار تماشای نمایش نور و رنگ می مانند. در نیمه شب برج اطراف ساعت بیگ بن با انفجار وسایل آتش بازی که برای ۱۲ ضربه ساعت زمان بندی شده اند، روشن می شود. سپس همه چشم ها به سوی چرخ و فلک لندن می چرخد که آتش بازی چرخان و نمایش نوری را به همراه پخش موسیقی راک به شهر هدیه می دهد.

 

london

 

پاریس

شهر نور در شب سال نو به شهر آتش بازی تبدیل می شود. صدها هزار نفر در خیابان شانزلیزه جمع می شوند تا به برج ایفل که غرق در نور است، چشم بدوزند. در نیمه شب تمام ستون های آهنی برج غرق در آتش بازی شده و برخی هم در کلیسای سکره کر و تروکادرو جمع می شوند.

 

paris

 

مادرید

مادریدی ها سال نوی میلادی را با خوردن ۱۲ حبه انگور جشن می گیرند که هر کدام نشانه یک ضربه ساعت در نیمه شب است. به موقع خوردن این حبه های انگور، نشانی از خوش شانسی در سال جدید تلقی می شود. هزاران نفر نیز در جلوی ساعت در میدان پورتا دل پلازا جمع می شوند تا به تماشای آتش بازی بپردازند.

 

madrid

 

بیروت

هر سال نوی میلادی نوید صلح را به پایتخت کشوری می آورد  که جنگ آن را دو پاره کرده است. هزاران نفر برای تماشای نورافشانی در برج ساعت در میدان نِجمه، قلب بیروت جمع می شوند. در نیمه شب آتش بازی ها به ستون های کلیسا و مناره های مساجد نور و روشنایی خاصی می بخشند.

 

Beirut

 

توکیو

در شب سال نوی میلادی در توکیو خیابان ها و رستوران ها پر می شود از مردمی که نودل گندم می خورند تا سلامتی و شادی شان در سال نو تضمین شده باشد. معابد این شهر به نشانه شمارش تا لحظه تحویل سال، زنگ ها را به صدا در می آورند. بهتر است تا روز دوم ژانویه در شهر بمانید؛ در این روزها امپراتور، محوطه کاخ سلطنتی را به روی عموم باز می کند.

 

از اروپا تا آمریکا؛ تجلی شکوه کریسمس را در این شهرها ببینید

 

جزیره کریسمس، اقیانوس آرام جنوبی

جزیره کریسمس یا کیریباتی به زبان مردم محلی همانجا که به گواهی برخی منابع محل ناپدید شدن آملیا ارهارت نیز می باشد، یکی از نخستین مناطق مسکونی جهان است که جشن های سال نو را جشن می گرفته است. این منطقه که تنها ۵ هزار جمعیت دارد، در جشن های شب سال نو به یک پناهگاه حیات وحش حفاظت شده تبدیل می شود.

 

kiribati

 

سیدنی

در سیدنی همه برای تماشای جشن های شب سال نوی میلادی در اسکله این شهر دور هم جمع می شوند. در این شب پل نمادین بندر سیدنی و ساختمان های اطراف در نیمه شب با یکی از دیدنی ترین آتش بازی های جهان غرق نور می شوند.

 

sydney

 

منبع: نشنال جئوگرافیک

پاسخ دهید

*