روش های روشن کردن آتش در سفر

web

تصمیم گرفته اید سبک مسافرت خود را عوض کنید. سفر با اتوبوس و رفتن به سواحل شمال یا حتی مکان های تاریخی هم دیگر برایتان جذاب نیست. حالا عزم خود را برای یک سفر مهیج با ون-کاروان جذب کرده اید و ترجیح می دهید شب را در چادر و کنار آتش بگذرانید تا در یک هتل گرم و نرم. پس بهتر است از همین ابتدا با الزامات این نوع سفرها آشنا شوید. قاصدک۲۴ برایتان خواهد گفت که حتی آتش روشن کردن هم راه های خاص خودش را دارد.

 

web1

 

آتش به سبک خیمه سرخپوستان

نام این سبک کلاسیک مخروطی شکل از خانه های بومیان سرخپوست گرفته شده است. از آن جایی که پایه این نوع آتش وسیع و دایره ای شکل است، اکسیژن به اندازه کافی در آن جریان یافته و از این رو، خوب گرم می شود. از طرف دیگر می توان با گذاشتن اندکی چوب در قسمت راست بالای آن، آتش را شعله ورتر کرد. از آنجایی که این نوع، چوب را خیلی سریع مصرف کرده و باید مدام حواستان به آن باشد بیشتر برای یک گرم کردن فوری و یا یک آشپزی ساده مثل جوشاندن آب استفاده می شود.

 

آتش به سبک کلبه چوبی

اگر به دنبال آتشی با سوزندگی پایدار هستید که نیازی به زحمت زیاد هم نداشته باشد، این سبک به درد شما می خورد. از طریق انباشتن چوب های ضخیم روی یکدیگر که در هنگام سوختن هم روی یکدیگر می افتند و فضای کافی را برای جریان یافتن هوا ایجاد می کنند، می توانید آتش گرمی درست کنید که خیلی آهسته تر از نوع بالا بسوزد. چگونه این نوع آتش را درست کنید؟ ساده است. دو عدد چوب را در گودالی که آماده کرده اید به موازات یکدیگر قرار دهید. سپس دو چوب دیگر را در بالا و عمود بر آنها بگذارید. این کار را ادامه دهید تا جایی که به ارتفاع مورد نظر شما برسد. در پایان چوب آتش زنه را در مرکز قرار داده و آتش را روشن کنید.

 

web

 

آتش به سبک هرم وارونه

این نوع آتش هم در واقع از خانواده نوع کلبه چوبی به شمار می رود اما هدف اصلی آن در واقع درست کردن غذاست. تفاوت آن با نوع بالا در این است که چوب ها به فاصله نزدیک تری از یکدیگر انباشته می شوند و اینکه آتش از سطح فوقانی شروع می شود؛ بر خلاف کلبه چوبی که آتش از بخش انتهایی شروع به سوختن می کند. جالب است بدانید که از بالا به پایین سوختن باعث ایجاد یک سطح سخت و هموار از زغال ها می شود که می توانید قوری یا ماهیتابه خود را روی آن بگذارید. چگونه آن را بسازید؟ سه چوب یا بیشتر را روی زمین قرار دهید. سپس سه چوب یا بیشتر را روی آنها به حالت عمود گذاشته و تا درست شدن سه لایه این کار را ادامه دهید. در انتها شروع به روشن کردن آتش از بالا کنید.

 

آتش به سبک ستاره ای

این نوع آتش توسط قبایل بومی غرب آمریکا مورد استفاده قرار می گرفته است. برخلاف روش های دیگر که همه چوب ها به یکباره می سوزند، این روش از طریق میزان کردن انتهای تعداد اندکی چوب با یکدیگر و سوختن تدریجی آنها انجام می شود. نتیجه، آتشی است که آهسته می سوزد، نیازی به بریدن چوب ها ندارد(چوب ها در هر اندازه ای می توانند باشند) و یک شعله کامل هم درست می شود. چطور؟ یک آتش به سبک خیمه سرخپوستان درست کنید. چهار یا پنج چوب را اطراف آن قرار دهید؛ به نحوی که شکل یک مثلث ستاره ای را بسازند. وقتی آتش در حال روشن شدن است، چوب ها را به سمت مرکز هل داده تا جایگزین آنهایی که سوخته اند، بشوند. یک مزیت دیگر این نوع آتش این است که با کشیدن چوب ها از مرکز، آتش خیلی سریع شعله ور می شود.

 

آتش به سبک آلونک

دانستن این شیوه به شما در روشن کردن آتش در هنگام وزش باد کمک خواهد کرد. چوب های این آتش در واقع خود به عنوان نوعی بادشکن عمل می کنند. برای درست کردن ساده ترین نوع آن، چوب ضخیمی را روی زمین قرار داده و آتش زنه خود را در کنار آن، در جهت وزش باد بگذارید. سه چوب نازک و یک آتش زنه دیگر را در مقابل چوب اصلی و در زاویه ای که به سمت بالای آتش زنه اول برود، قرار دهید. وقتی آتش زنه اول را روشن می کنید، آتش زنه دوم هم روشن خواهد شد و در نتیجه چوب اصلی شروع به سوختن خواهد کرد. به آرامی چوب های نازک بزرگ تر و نیز یک چوب دیگر با اندازه کامل را به آتش خود اضافه کنید.

منبع: مجله Backpacker

 

پاسخ دهید

*