راهکارهایی جهت حفاظت از چمدان ها در مسافرت!

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که هنگامی که در سفر هستید، چمدانتان به سرقت رفته باشد یا آن را گم کرده باشید. از آنجایی که اغلب ما برای سبک بارتر، سفر کردن تمامی وسایل مورد نیازمان را در یک چمدان جا می دهیم، ربوده شدن یا گم کردن چمدانمان، علاوه بر اینکه ناراحت کننده است، می تواند بسیار هم دردسر ساز باشد از این رو قاصدک 24 در نظر دارد، در این مقاله راهکارهایی را برای حفاظت از چمدانتان در هنگام سفر ارائه دهد، با ما همراه باشید.

1- چمدان های سبک

اینگونه چمدان ها، علاوه بر اینکه به هنگام جابه جایی و حمل و نقل، کمتر شما را به زحمت می اندازند، بی دردسرتر نیز هستند. اگر چمدانتان را سبک ببندید یا اینکه تمام وسایلتان را در یک کوله پشتی جای بدهید، دیگر هنگام چک کردن بلیط هواپیما و ساکتان، نیازی به تحویل آن به قسمت بار ندارید.
ورود اینگونه چمدان ها به کابین هواپیما مجاز است و به راحتی در قفسه ای که بالای سرتان تعبیه شده است، جای می گیرد از این رو همواره حواستان به چمدان و بار و بنه اتان خواهد بود.

چمدان های سبک

2- قفل چمدان را از یاد نبرید!

قبل از تحویل چمدان به قسمت بار، از قفل بودن آن اطمینان حاصل کنید. چرا که چمدانی که قفل داشته باشد، کمتر مورد توجه سارقان قرار می گیرد.

قفل چمدان

3- هنگام عبور از گیت مراقب چمدان خود باشید

همانطور که می دانید هنگام عبور از گیت امنیتی، چمدان ها توسط اشعه ای آنالیز می شوند تا محتویات درونی آنها مورد بررسی قرار گیرد. در این مسیر، تمام حواس خود را به چمدانتان بدهید و مراقب باشید دیگران به عمد یا اشتباه با چمدان شما راهی نشوند.

هنگام عبور از گیت مراقب چمدان خود باشید

 

4- چمدان های خاص و فانتزی ممنوع!

اغلب چمدان هایی که طرح های خاص یا رنگ های فانتزی دارند، از بقیه ی چمدان ها گران قیمت تر هستند. اینگونه چمدان ها بیشتر از انواع ارزان قیمت خود، مورد توجه سارقان قرار می گیرند، چرا که عموما تصور می شود وسایل درونی آنها نیز همانند چمدانشان با ارزش و گرانبهاست پس سعی کنید حدالامکان از حمل اینگونه چمدان ها دوری کنید!

چمدان های خاص و فانتزی

5- از حمل وسایل گران قیمت و لوکس خودداری کنید

توصیه می کنیم از قرار دادن هزینه ی سفرتان، به طور کامل و یکجا، در چمدان پرهیز کنید. از یاد نبرید که جای جواهرات، سنگ ها یا ساعت های قیمتی اتان در چمدان نیست.

وسایل گران قیمت و لوکس

همواره این نکته را در نظر داشته باشید که حتی با رعایت تمام نکات نیز، امکان ربوده شدن چمدانتان وجود دارد پس همیشه طوری سفر کنید که اگر چمدانتان به سرقت رفت، خسارتهای ناشی از آن را به حداقل ممکن برسانید.

قاصدک24 سفری امن و راحت را برایتان آرزومند است.