دست خدایان؛ حافظ پل طلایی ویتنام

vietnam-golden-bridge

“دستان غول پیکر خدایان رشته ای از طلا را از دل زمین بیرون می کشند؛ دستانی سنگی که از دل تپه ای غرق در سبزه، پلی را به سوی آسمان نگاه داشته اند. دست های پیر و فرتوتی که با گذشت نزدیک به ۹۰ سال از عمرشان، همچنان به عهد خود برای نگاه داشتن این پل وفادار بوده اند”.

 

vietnam-bridge1

 

توصیف بالا نه از متن های کهن یونانی آورده شده و نه سطرهایی از یک داستان حماسی است. این جمله ها وصف “کائو وانگ” cau vang یا همان پل طلایی هستند؛ پلی در نزدیکی “دا نانگ” و در قلب کشور ویتنام. آنچه که این روزها دلیل دیگری شده است برای سفر به کشور همیشه محبوب گردشگران. علاقه مندانی که به این کشور آسیایی سفر می کنند تا با عبور از دسته هایی از گل های داوودی چشم به نمایی از کوه های “ترونگ سون” بدوزند. روایت تصویری این پل را در قاصدک ۲۴ دنبال کنید.

 

vietnam-bridge2

vietnam-bridge4

 

پل طلایی در ارتفاع ۱۴۰۲٫۰۸ متری از سطح دریا، جایی میان زمین و آسمان معلق مانده است، از ۸ تکه تشکیل شده و ۱۵۲ متر طول دارد. از بالای این پل می توانید بر ترس خود از ارتفاع غلبه کرده و باغ های باشکوه “تین تای” را در زیر پای خود تماشا کنید.

 

vietnam-golden-bridge

vietnam-bridge3

 

به نظر می رسد تا کنون افتخار طراحی و بنا کردن این پل به نام کسی رقم نخورده باشد. آنچه می دانیم این است که پل طلایی به عنوان بخشی از یک پروژه ۲ میلیاردی برای ترغیب و دل ربودن از توریست ها از دل زمین سر بر آورده است. در حقیقت کارشناسی های معماران به ما می گوید که شرکتی ویتنامی به نام TA Corporation مسئول طراحی و ساخت آن بوده است.

 

vietnam-bridge6

vietnam-bridge11

 

بسیاری این پل را با سازه های صحنه هایی از سریال مشهور بازی تاج و تخت و نیز ارباب حلقه ها یکی کرده اند.

 

vietnam-bridge12

 

اینها را هم بخوانید:

پلی برای سنجاب ها

دیوارهایی از جنس دیوار چین

جالب ترین لباس های محلی دنیا

سفری از جنس طعم و عطر به بهترین بازارهای ادویه جهان

یک سفر قهوه ای!

 

منبع: نشنال جئوگرافیک

cntraveler.com

huffingtonpost.com

allthatsinteresting.com

پاسخ دهید

*