در روزهای آخر شهریور به کجا سفر کنیم؟

اسیاب

هوا کم کم رو به خنکی می رود و شاید هنوز برخی از ما نتوانسته باشیم  مقصدی را برای سفر انتخاب کنیم. اما چه مقاصدی برای روزهای آخر این فصل مناسبند؟
بیایید بعضی از جاذبه های کشور را که در فصل تابستان دیدنی ترند با هم بررسی کنیم.

آسیاب‌خرابه

این مکان که به دلیل وجود خرابه های یک آسیاب قدیمی در آن به این نام خوانده می شود؛ در استان آذربایجان غربی و شهرستان جلفا واقع است و یکی از دیدنی ترین مناطق این استان است.
سطوح دیواره های  پوشیده شده از خزه ی آبشاری که به این آسیاب می ریخته، چنان منظره منحصر به فرد و بی بدیلی را خلق کرده است که نظیرش در کمتر جایی یافت می شود. هوای خنک، زیبایی و سرسبزی منطقه و مناظر اطراف آبشار همه و همه از دلایل جذب شمار کثیری از گردشگران در این ناحیه است.

اسیاب

روستای زیارت

این روستا یکی از دهکده های استان گلستان است و به دلیل وجود امامزاده ای در آن (امامزاده عبدالله)، به این نام خوانده می شود.
زیارت به تنهایی قابلیت های یک مکان توریستی را دارد و دارای اماکن گردشگری بسیاری است که از میان آنها می توان به آبشارهای زیبا، چشمه آبگرم، امامزاده و نیز بافت قدیمی روستا (خرابه‌های تخت خسرو، تخت دیکا، اسپندیار محله و…) اشاره کرد.
جالب است بدانید زیارت جزو ۲۰ روستای برتر گردشگری در کشور است.

زیارت

بره‌سر

بره‌سر روستایی کوهستانی واقع در استان گیلان است که با جنگل های راش پوشیده شده و هوایی معتدل دارد.
این روستا دارای مناظر دیدنی و بکر فوق العاده ای نظیر ییلاقات استل‌سرا (استخر سرا)، ییلاق ویستان و آبشار طبیعی شارشار  است که آن را به مکانی بی نظیر برای شیفتگان طبیعت بدل ساخته است.
امام زاده هایی نیز در این روستا واقع شده است که هر ساله در بیست و هشتم صفر میزبان جمعی از مریدان اهل بیت در این منطقه اند.
بره سر همچنین منبع رویش گونه ی نادری از گل ها به نام سوسن چلچراغ است که محلی ها به آن لیلیوم می گویند.

بره سر

مازیچال

یکی دیگر از روستاهای زیبای ایران که جزو مناطق گردشگری کشور محسوب می شود، روستای مازیچال در کلار دشت است.
مازیچال را به این خاطر به این نام می خوانند که این منطقه دارای جنگل های وسیع درختان بلوط است و بلوط در زبان محلی مازی خوانده می شود. چال نیز به معنای گودال و چاله است که به دره های مملو از درختان مازی اشاره دارد.
این روستا همچنین دارای آب و هوایی کوهستانی و فرح بخش است و دید وسیعی را از رامسر تا چالوس پوشش می دهد.

مازیچال

برای تهیه ی بلیط ارزان هواپیما به اقصی نقاط کشور و دیدن جاذبه های گردشگری ایران می توانید به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک۲۴ مراجعه کنید.

یک نظر

بالی جزیره‌‌ای در کشور اندونزی می‌باشد که به کوه‌های آتشفشانی و سواحل بینظیرش معروف است. جمعیت ساکن بالی ۴ میلیون نفر می‌باشد. هزینه خوراک و تفریحات در این جزیره‌ نسبت به کشور‌های دیگر بسیار مناسب است.
در سفر به تور جزیره‌ بالی تجربهٔ مواجه نزدیک با انواع حیوانات برای شما حتما جذاب خواهد بود. سواحل جزیره‌ بالی با امکانات تفریحی و استراحتی‌ متنوع میزبان شما در این تور خواهند بود. غذا‌های متنوع که عموماً آسیائی میباشند با هزینه بسیار مناسب در دسترس مسافر‌های تور جزیره‌ بالی می‌باشد. فروشگاه‌های پوشاک در جزیره‌ بالی با قیمت‌های مناسب از دیگر نکات مثبت این تور می‌باشد. یکی‌ دیگر از مزیت‌های تور بالی استفاده از تفریحات و ورزش‌های آبی استاندارد و مطمئن می‌باشد

پاسخ دهید

*