در این هتل ها ارواح میزبان شما هستند

hotel-relais-castello-della-castelluccia_

 

اگر به سفر رفته اید و می خواهید پس از یک پیاده روی طولانی، شب را سر راحت بر بالین بگذارید؛ در هتل می مانید. این تصمیم بیشتر مسافران است. البته استثنا هم وجود دارد. برای برخی از گردشگران خستگی حرف آخر را نمی زند، بلکه این آدرنالین است که تصمیم می گیرد! برای نمونه ماندن در یک هتل ترسناک با تم فیلمی به ترسناکی “درخشش” آنقدر هیجان انگیز است که گویی به سینما رفته اید. اگر می خواهید بدانید که در کدام هتل ها این حس را می توانید تجربه کنید، با قاصدک ۲۴ همراه شوید.

 

هتل استنلی، کلرادو

هتل استنلی که در پارک اِستِس و در نزدیکی پارک ملی راکی مانتینز قرار گرفته، یکی از مکان های ثبت شده در فهرست آثار تاریخی ملی آمریکاست. اگرچه بیشتر اعتبار این هتل از مشهورترین مهمان خود به دست آمده است. در سال ۱۹۷۴ میلادی داستان نویس مشهور، استفان کینگ، یک شب را برای اقامت در این هتل انتخاب کرد. خلأ وهم آور و راهروهای دراز این هتل الهام بخش خلق دو اثر مشهور شد: درخشش که اتاق ۲۱۷ آن حضور چشمگیری در این داستان دارد. اتاقی که بدون شک پرتقاضا ترین اتاق این هتل نیز بوده است. اگرچه انتظار نداشته باشید که این هتل درست مانند آنچه که در فیلم به تصویر کشیده شده بود باشد. صحنه های فیلم درخشش در یک لُژ کوهستانی در اورِگون فیلمبرداری شده بودند.

 

stanley-hotel02

 

قلعه دالهویس Dalhouise، اسکاتلند

در نزدیکی ادینبورگ و بر فراز رودخانه اِسک، قلعه دالهویس با سیاه چاله های خود قرار گرفته که در هولناک بودن آن کمتر کسی تردید دارد. به باور بسیاری روح ساکن این قلعه متعلق به لیدی کاترین دالهویس، معشوقه صاحب قلعه است که به نظر می رسد در این قلعه زندانی شده و از گرسنگی مرده است. بسیاری از مهمانان او را در راهروی اصلی و روی پله های قلعه دیده اند!

-Dalhousie_Castle

 

Castello della Castelluccia، ایتالیا

این مکان شاید برای بسیاری مقصدی ایده آل برای یک سفر رومانتیک باشد، یک ویلای رومی دیدنی در خارج از شهر. اما شاید این مکان رومانیتک اندکی هم دلهره آور باشد. در میان ارواحی که به این مکان هجوم آورده اند، یک شیمی دان قرن هفدهم قرار دارد. داستان وی را اینگونه نقل کرده اند که شیمی دان گرفتار رعدوبرق می شود و اسب های او برای جبران بدهی های قمارش به فروش می رسند.

 

hotel-relais-castello-della-castelluccia_

 

هتل راسل، سیدنی

راسل که مارپیچی از ساختمان های قدیمیست که برخی از آنها به قرن هشتم میلادی تعلق دارند، یکی از با ارزش ترین هتل های این منطقه است. گذشته این هتل داستان های زیادی را پیرامون آن به وجود آورده است. از جمله داستان روح سرگردان اتاق ۸ که به احتمال زیاد توسط یک دریانورد مقتول تسخیر شده است. برخی از مهمانان گفته اند که در هنگام بالا رفتن از پله ها روح سرگردان را دیده اند که به آنها زل زده است.

 

russell

 

هتل شِلبورن، دوبلین

هتل پنج ستاره کلاسیک شلبورن نیز وقتی به لیست هتل های در تسخیر ارواح اضافه شد که هنرپیشه ای به نام لی لی کالینز، از تجربه مواجهه خود با ارواح در این هتل سخن گفت. به نظر می رسد طبقه ششم این هتل خانه مری مسترز باشد؛ دختری که در سال ۱۸۴۶ بر اثر وبا جان خود را از دست داد. کارکنان این هتل می گویند که روح او را مرتب در زیرزمین هتل رؤیت می کنند.

 

shelbourne-hotel-dublin-ireland

 

هتل ویتومو کِیوزWaitomo Caves ، نیوزیلند

هتل ویتومو که در محل یک بندر سابق بریتانیا ساخته شده؛ چندین روح را در خود جای داده است؛ از جمله یک کودک، یک مرد مائوری، یک شاهزاده مائوری که در هنگام بازدید از یک سرباز در بندر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و نیز یک زن که لباس های فاخر عصر ویکتوریایی را به تن دارد.

 

هتل “هالوو”؛ هتلی به سبک فیلم ها ترسناک

ارزان ترین هتل های ایران (تهران و مشهد)

مجلل ترین هتل های ایران

این وسایل را از هتل برندارید!

هتل های سنتی ایران

 

waitomo

 

زندان های اوتاوا HI Ottawa، کانادا

زندان اتاوا برای یک قرن یک زندان امنیتی بود و بسیاری از اعدام ها در ملأ عام نیز در آن انجام می گرفت. اگر به چیزهایی از این دست باور دارید، باید بگوییم که ارواح مجرمان اعدام شده همچنان در این زندان چرخ می زنند؛ ارواحی که بدون شک از حکم خود راضی نبودند. برخی می گویند روح یکی از زندانیان به دار آویخته شده در راهروهای یکی از مکان هایی که امروز به یک هاستل تبدیل شده، سرگردان است.

 

hotelprison

 

منبع: traveller.com.au

 

پاسخ دهید

*