خوشمزه ترین موزه های جهان

Bread-Museum

موزه ها با گذشت زمان تغییر شکل داده اند. به عبارت دیگر در دنیای جدید هر چیزی از شکلات تا توالت و سیم خاردار ارزش این را پیدا کرده تا مکانی را به عنوان یک موزه به خود اختصاص دهد. نمی توان انکار کرد که اگر قرار باشد خوردنی های خوشمزه در یک موزه به نمایش درآیند، انگیزه ما هم برای دیدن از آنها بیشتر می شود. با این توضیح سری به خوشمزه ترین موزه های جهان می زنیم؛ مکان هایی که در آنها می توانید هم ببینید و هم بخورید. با قاصدک ۲۴  همراه شوید.

 

دنیای کوکاکولا، آتلانتای جورجیا

در این موزه و از طریق یک تونل شیشه ای می توانید یک کارخانه بطری سازی را ببینید و طعم ۶۰ محصول کوکاکولای جهانی را بچشید. در این مکان همچنین شما می توانید آگهی های تبلیغاتی کواکولا را از سال ۱۹۰۵ به این سو به اضافه گالری فرهنگ پاپ تماشا کنید. اگرچه بیشتر چیزهای به نمایش درآمده در این موزه جنبه تبلیغاتی دارند، در بخشی از آن محصولی با نام نیو کوک (New Coke) به نمایش درآمده که در سال ۱۹۸۵ میلادی نام غیر رسمی فرمول جدید کوکا کولا بود.

 

coca-cola-museum

New-World-of-Coca-Cola

 

موزه فرهنگ نان، اولم آلمان

در این موزه که تاریخ ۶ هزار ساله تأثیر نان بر زندگی بشر را روایت می کند؛ هیچ نان واقعی ای به نمایش درنیامده است. در عوض ابزاری که برای پخت آن مورد استفاده قرار می گرفته اند، نمایش داده شده است. این موزه شامل یک گالری متشکل از آثار هنری مرتبط با نان از پیکاسو و سایر هنرمندان است و برخی نمایشگاه های آن هم به گرامیداشت اهمیت مذهبی نان می پردازند.

 

Bread-Museum

bread

 

موزه بن اند جری (Ben & Jerry’s)، ورمونت بریتانیا

در این موزه می توانید مراحل آماده شدن یکی از لذیذترین خوراکی های جهان را مشاهده کنید: ماشین های غول پیکر مواد اولیه را با یکدیگر ترکیب می کنند، تکه های میوه، کارامل و دانه های روغنی را به مواد اضافه کرده و سپس ظرف های بزرگ را با بستنی آماده پر کرده و آنها را روانه مرحله نهایی که سفت کردن و انجماد است، می کنند. قبل از ترک این موزه خوشمزه هم می توانید چرخی در گورستان مزه بزنید که در آن مجموعه ای از طعم هایی گردآورده شده اند که اقبال چندانی در جلب مشتری نداشته اند.

 

ben-and-jerry

benjerry

 

موزه شین یوکوهاما رائومن (Shin-Yokohama Raumen)، یوکوهاما ژاپن

این موزه که در عین حال یک پارک موضوعی تاریخی نیز هست، هر چیزی را که به رائومن، نودل محبوب ژاپنی ها مرتبط باشد، در خود جای داده است. اشیای به نمایش در آمده در این موزه شامل تاریخ تهیه نودل و تمام ابزار و ظرف های مربوط به آن می شود، در حالی که در طبقات پایین خیابان های اواخر دهه ۵۰ میلادی با مغازه ها، بارها و رستوران ها بازسازی شده و در هر رستوران نودل های مختلفی از بخش های مختلف ژاپن به نمایش درآمده است.

 

shin-yokohama

shin

 

موزه چای و قهوه براما (Bramah)، لندن

لندن برای مدت های طولانی قطب تجارت چای در جهان بوده و قهوه خانه های آن در طول قرن ۱۷ میلادی مکان اصلی تجمع تاجران به شمار می رفته است. موزه براما نقش لندن را در تاریخ چای و قهوه به تصویر کشیده و اتاق چایی دارد که در آن چای بستنی سرو می شود (یک قوری چی به همراه کلوچه هایی تهیه شده از خامه غلیظ و مربا).

 

tea

tea-&-coffee

عجیب ترین موزه های دنیا

آشتی علم و سرگرمی در مهیج ترین موزه های جهان

موزه شکست؛ روایت تصویری مشهورترین شکست های جهان

چگونه عکس های بهتری در موزه بگیریم؟

موزه کاکائو و شکلات، بروکسل

در این موزه جالب و مهیج شما شانس زیادی برای چشیدن طعم و استشمام عطر شکلات داشته و می توانید مراحل مختلف تولید آن را هم تماشا کنید. همچنین نگاهی به تاریخ شکلات از شروع آن در فرهنگ آزتک تا پیشرفت های جدیدتر، مانند ابداع بادام سوخته در بلژیک در قرن بیستم میلادی و حتی استفاده از کاکائو در زیبایی هم از دیگر کارهایی است که می توانید در این موزه انجام دهید.

 

brussels-museum-chocolate

chocolate

 

موزه ملی خردل، میدلتون ویسکانسین

موزه ملی خردل که در سال ۱۹۸۶ تأسیس شده یک مجموعه شامل ۵ هزار نوع خردل از سراسر جهان را در کنار قوری های مخصوص، آگهی های تبلیغاتی قدیمی و چگونگی تهیه آن در خود گرد آورده است. در فروشگاه این موزه هم شما می توانید هر کدام از خردل های به نمایش درآمده را چشیده و در صورت نیاز خریداری کنید.

 

Wisconsin-National-Mustard-Museum

mustard

 

منبع: نشنال جئوگرافیک

پاسخ دهید

*