جعبه ابزاری برای سفرهای طولانی با قطار

food

سفر کردن با قطار یکی از بهترین و امن ترین راه های تماشای دنیا است. اما صرف نظر از اینکه با چه قطارهایی سفر می کنید، مسافت طولانی می تواند حوصله تان را سر ببرد.  حالا اگر وسایلی همراه خود داشته باشید که به شما کمک کنند تا رسیدن به مقصد سرگرم بمانید، چه؟ بدون شک همراه داشتن لیستی که قاصدک ۲۴ برای شما آورده، سفر طولانی شما را کوتاه تر خواهد کرد.

 

کیسه خواب

اگر سفر کم هزینه ای را پیش بینی کرده اید و توانایی رزرو یکی از آن کوپه های لوکس را ندارید، همراه بردن کیسه خواب بدون شک ایده ای خوب و کاربردی است. بهتر است بدانید کیسه های خواب فوق سبکی وجود دارند که می توانند در یک کیف کوچک جا شده و در قطارها در نواحی سرد وقتی که دما به شدت کاهش پیدا می کنند، به کار شما آیند.

 

sleeping-bag

 

کتاب های کاغذی یا الکترونیک

یکی از بزرگ ترین چالش ها برای آنهایی که با قطار عازم سفرهای طولانی می شوند، این است که چگونه حوصله شان سر نرود. هر چند که مناظر بیرون می توانند تا حد زیادی شما را سرگرم کنند، اما گاهی ممکن است دلتان بخواهد کاری بیشتر از نگاه کردن از پنجره به بیرون را انجام دهید. همراه داشتن چند کتاب مورد علاقه یا یک کتاب الکترونیک می تواند بعد از یک شب طولانی که از تماشای مناظر خسته شده اید، اندکی شما را سرگرم کند.

 

e-reader

 

بالشتک های بادی مخصوص سفر

هد رست های روی صندلی های قطار چندان راحت نیستند. بنابراین همراه داشتن یک بالشتک بادی می تواند به شما کمک کند تا خیلی سریع تر خوابتان ببرد. بالش های یو شکل هم می توانند به سادگی در یک پولیور جا شده و یک بالش اضافی برای شما بسازند.

 

pillow

 

بطری آب (البته نه پلاستیکی)

همانطور که می دانید بیشتر قطارها یک سیستم تهویه هوا دارند و یکی از عوارض جانبی آنها این است که رطوبت هوا را جذب می کنند. این یعنی شما بیشتر رطوبت از دست می دهید. از این رو همراه داشتن یک یا دو لیتر آب می تواند به شما کمک کند تا در طول سفر آب بدنتان را حفظ کنید.

 

-water-bottles

 

اشیایی برای حفظ طراوت ظاهر شما

بدون شک کسی نمی خواهد با ظاهری خسته و نامرتب به مقصد برسد. بنابراین همراه داشتن تعداد اندکی از چیزهایی که بتواند طراوت ظاهر شما را حفظ کند، ایده بدی نیست. دستمال مرطوب، دئودورانت، مسواک و دهانشویه در لیست آن چیزهایی قرار دارند که به این هدف کمک می کنند.

 

travel-kit

 

ژاکت پشمی یا هودی

خواه در یک کوپه با یک سیستم تهویه پرکار سفر کنید یا در یک منطقه سرد، گرم نگاه داشتن خود در قطار اهمیت بسیاری دارد. از همین رو همراه بردن یک هودی یا ژاکت پشمی در میان وسایل، برای گرم نگاه داشتن ایده خوبی به نظر می رسد. از این ژاکت ها می توانید استفاده دیگری کنید؛ آنها را تا کرده و به عنوان بالش مورد استفاده قرار دهید.

 

jacket

 

دوربین دیجیتال

یک سفر طولانی با قطار می تواند زمانی مناسب برای تمرین عکاسی شما باشد. به علاوه می توانید تمام آن تنظیمات و فیلترهایی را که در دوربین شما وجود داشته اما هرگز از آنها استفاده نکرده اید را هم امتحان کنید. اگ لپ تاپ هم همراهتان است، می توانید با افکت های مختلف روی آن امتحان کنید. این کار به شما کمک می کند تا ایده بهتری نسبت به آن تنظیماتی که با یکدیگر بهتر هماهنگ می شوند، به دست آورید.

 

camera

 

بازی ها و سایر فعالیت های سرگرمی

اگر با خانواده یا گروه دوستان سفر می کنید، دانستن اینکه برای گذران وقت چه کاری می توانید انجام دهید؛ به شما کمک می کند تا سفر جالب تری داشته و کمتر حوصله تان سر برود. اگر تنها سفر می کنید، همراه داشتن لپ تاپ و تبلت می تواند ایده خوبی باشد؛ اما اگر با دیگران هستید، کارت های بازی یا بازی های مشابه می توانند شما را دور هم جمع کرده و باعث سرگرمی تان شوند.

 

games

 

غذا

اگر در زمره آدم های بد غذا قرار دارید، کم هزینه سفر می کنید یا رژیم غذایی خاص دارید؛ از پیش برنامه ریزی کردن و همراه آوردن غذا می تواند این اطمینان را به شما بدهد که چیزی همراه دارید که از خوردن آن لذت خواهید برد. علاوه بر این خیال تان راحت است که پول زیادی بابت غذای قطار نخواهید پرداخت.

 

food

 

کارد، چنگال و ماگ

اگرچه بیشتر افراد کارد و چنگال و ماگ را وسایل ضروری اردو می دانند، این وسایل می توانند در سفرهای ریلی طولانی هم مفید باشند؛ به ویژه اگر قرار است غذا را خودتان به همراه بیاورید. این ابزارها شاید در قطارهای روسی که در آنها گلدان هایی از آب گرم تعبیه شده هم به کار شما بیاید. می توانید در ماگ نودل درست کرده یا از نوشیدن یک فنجان قهوه گرم لذت ببرید.

 

منبع: tripsavvy.com

پاسخ دهید

*