تورق در بهترین کتابفروشی های پایتخت

book-city

 

طبق آخرین آمار در سال ۲۰۱۵ هر ایرانی ۱۳ دقیقه از وقت خود را در یک روز به مطالعه اختصاص می دهد. هر چند که این عدد در مقایسه با کشورهایی مانند هند یا ژاپن که ۱۱۲ و ۹۲ دقیقه برای مطالعه وقت می گذارند، رقم کوچکی است، اما نمی توان انکار کرد که کتابفروشی های تهران همواره جاذبه خاصی برای مشتریان خود داشته اند؛ حتی آنها که تنها برای دیدن کتاب ها پا به این کتابفروشی ها می گذارند. قاصدک ۲۴ این بار به سراغ بهترین کتابفروشی های پایتخت رفته است.

 

شهر کتاب

شهر کتاب برترین کتابفروشی زنجیره ای در کشور است که شعبه های مختلف آن در سرتاسر پایتخت گسترده شده است. شعبه اصلی شهر کتاب در خیابان حافظ قرار گرفته و مجموعه ای متنوع از کتاب ها در اندازه، شکل و ژانرهای مختلف را در اختیار علاقه مندان خود قرار می دهد. شما می توانید ساعت ها در قفسه های کتاب چرخ بزنید. به خصوص برای کسانی که به حافظ و مولانا علاقه خاصی دارند، این کار اجتناب ناپذیر می نماید. علاوه بر کتاب های فارسی کتاب هایی به سایر زبان های دنیا نیز در این قفسه ها یافت می شود. از همین رو برای گردشگران خارجی نیز قدم زدن در این کتابفروشی خالی از لطف نخواهد بود.

 

book-city

 

نشر چشمه

نشر چشمه که یکی از بزرگ ترین ناشران ادبی کشور است، یکی از دلچسب ترین کتابفروشی های پایتخت را هم داراست. چشمه در خیابان کریم خان در نزدیکی پل کریم خان و با فاصله اندکی از ایستگاه مترو شهید نجات اللهی  قرار گرفته و برای مشتریان خود مجموعه متنوعی از متون ادبی فارسی معاصر را عرضه می کند. آثار شاعران بزرگی چون سهراب سپهری، مهدی اخوان ثالت، صادق هدایت، فروغ فرخزاد و نیز شاعران و نویسندگان کمتر شناخته شده، در قفسه های این کتابفروشی خودنمایی می کنند. نشر چشمه همچنین مجموعه ای از آثار موسیقی ایران و جهان را در قالب دی وی دی به مشتریان خود عرضه می کند.

 

cheshmeh

 

کتابفروشی هاشمی

اگر از سمت میدان ولیعصر به سمت جنوب بروید، به کتابفروشی هاشمی می رسید؛ یکی از بزرگ ترین و کامل ترین کتابفروشی های پایتخت. قفسه قفسه کتاب در ژانرهای گوناگون در این کتابفروشی بزرگ به فروش می رسند. شاید حضور کتابفروش های خوش برخوردی که کتاب ها را مانند کف دست خود می شناسند، تجربه قدم زدن و ورق زدن کتاب ها را در این کتابفروشی بیش از هر چیز دلچسب کند.

 

فروشگاه مؤسسه نقشه کشی گیتاشناسی

این فروشگاه که به فروش نقشه اختصاص دارد، در بین فروشندگان نقشه و ملزومات آن در دنیای فارسی زبان زبانزد است. گیتاشناسی در حقیقت به تولید و فروش نقشه های مفصل از تمام شهرهای مهم ایران و کشورهای منطقه می پردازد. این فروشگاه به ویژه برای مسافرانی که می خواهند بیشتر در مورد مسیرهای حمل و نقل عمومی و نیز تورهای راهنما اطلاعات به دست آورند، منبع خوبی است. این فروشگاه هم در قلب شهر و به فاصله تنها چد دقیقه از پارک دانشجو قرار گرفته است.

 

خیابان انقلاب

کمتر کسی هست که حداقل یک بار به خیابان انقلاب و کتابفروشی های آن قدم نگذاشته باشد. خیابان انقلاب، قلب دنیای کتاب ایران پر است از کتابفروشی. ادبیات، علم، مذهب، سفر، هنر، عکاسی، زبان و انواع دیگر کتاب را می توان در این خیابان و با بهترین قیمت نسبت به جاهای دیگر یافت. کتاب ها و دست نوشته های قدیمی نیز در برخی کتابفروشی های تخصصی به فروش می رسند. اگر به دنبال کتاب های خاصی می گردید، کافیست ۳۰ متر به سمت جنوب غربی میدان انقلاب حرکت کنید.

 

Enghelab1

 

نمایشگاه بین المللی کتاب

نمایشگاه کتاب هر ساله در اردیبهشت ماه برگزار می شود و بزرگ ترین گردهمایی ناشران داخلی و خارجی و نیز فروشندگان کتاب است که معمولا در زمینی به مساحت ۷۵ هزار متر مربع در مصلی تهران برگزار می شود. میلیون ها بازدیدکننده هر ساله از این نمایشگاه دیدن کرده و هزاران جلد کتاب نیز به فروش می رسد. کتاب هایی در ژانرها و زبان های گوناگون فروخته می شوند که برخی از آنها برای اولین بار است که به بازار آمده اند.

 

book-fair

 

این مطالب را هم بخوانید:

زیباترین کتابخانه های عمومی جهان

بهترین مقاصد فرهنگی جهان برای گردشگری

پاسخ دهید

*