تنها سفر باید کرد تا پخته شود خامی!

travelling-alone

از تنهایی وحشت دارید؟ از تنها سفر کردن چه؟ خبر خوب این است که شما تنها کسی نیستید که از سفر انفرادی وحشت دارید. تنهایی به سفر رفتن ممکن است به اندازه یک سفر دسته جمعی سرگرم کننده و مهیج نباشد، اما در نوع خود مزایایی دارد. قاصدک ۲۴ برای شما خواهد گفت که چرا باید حداقل یک بار در زندگی خود سفر انفرادی را تجربه کنید.

 

با آدم های فوق العاده ای آشنا خواهید شد

هر چند که سفر کردن با دوستان می تواند تجربه مهیجی باشد، اما تجربه ثابت کرده که تنهایی به سفر رفتن برای یک مدت مشخص یکی از با ارزش ترین کارهایی است که  می توانید در زندگی انجام دهید. دلیل: با آدم های فوق العاده ای آشنا خواهید شد.

وقتی با دوستان یا حتی خانواده سفر می کنیم، تمایل داریم خود را به گروه کوچکی از چهره های آشنا بچسبانیم. حتی اگر با آدم های جدید هم آشنا شویم، تعاملات ما به اندازه کافی عمیق و رضایت بخش نخواهند بود. اما اگر تنهایی سفر کنید، برای آشنایی با همسفران جدید، جوش خوردن با دیگر مسافران و داشتن روابط اجتماعی وسیع مشتاق تر خواهید بود.

 

حس ناب آزادی را تجربه خواهید کرد

وقتی تنهایی به سفر می روید، شروع به آشنایی با افراد جدید می کنید و دوستان خوبی هم پیدا می کنید، احتمالا با همسفران جدید خود هماهنگ شده و نقشه های سفرتان را دستکاری می کنید. ممکن است وقتی در مورد یک آبشار دیدنی، یک ساحل زیبا، تجربه یک بانجی جامپینگ مهیج یا حتی چشیدن طعم یک دسر متفاوت از دوستان جدیدتان می شنوید، برنامه سفرتان به کلی دستخوش تغییر شود.

نکته مثبت دیگر این است که وقتی تنهایی سفر می کنید، با آغوش باز آماده پذیرفتن تغییرات خواهید بود. خوشبختانه قرار هم نیست که با برنامه گروه هماهنگ شده، به کسی توضیح دهید یا کسی را نا امید کنید. شما می توانید از سرعت عمل و تمایلات خود پیروی کرده و مثل باد به پیش روید.

 

travelling-alone

 

ترس ها و نگرانی های شما به چالش کشیده می شوند

به نظر می رسد بزرگ ترین مزیت تنهایی سفر کردن همین باشد؛ به ویژه اگر این اولین تجربه سفر انفرادی شما باشد. از تجربه نویسنده بشنوید:

“اولین باری را که سفر کردم، به خاطر دارم. ۱۸ ساله بودم و قرار بود به تنهایی برای مدت سه ماه به لندن سفر کنم تا در کنار یک خانواده محلی زندگی کنم. ابتدا حس وحشت به تمام چیزهایی داشتم که برای من ناشناخته بودند. اما اگر تسلیم آن ترس می شدم، هیچ وقت نمی توانستم بخش قوی، شجاع و ماجراجوی خودم را بشناسم. من ترسیده بودم، اما به هر ترتیبی بود بر آن غلبه کردم و در روز سوم واقعا به خودم افتخار می کردم. از آن زمان تا کنون هرگز اجازه نداده ام که ترس مانع من شود. پس از ۱۶ سال و تجربه هیجانات بیشمار، هنوز صدایی در سرم از من می پرسد: اگر همه چیز خوب پیش نرود چه؟ اگر به دردسر بیفتی چه؟ بدون شک این هم امری طبیعی و انسانی است. ترس ها آمده اند تا از ما محافظت کرده و هشیاری ما را بیشتر کنند. اما ما نباید اجازه دهیم زندگی مان را کنترل کنند”.

شکی نیست که امنیت می تواند حس آرامش به همراه داشته باشد، اما نکته در این است که عقل سلیم چه می گوید. می توانید قبل از رفتن به سفر هر چقدر می توانید بخوانید و تحقیق کنید، نگاهی به نظرات و کامنت های دیگر مسافران در مورد هتل ها بیندازید. اما من معتقد هستم اگر به فرهنگ محلی احترام بگذارید، همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

 

اگر می خواهید سفر به کامتان شیرین شود، بخوانید!

سفر چگونه زندگی ما را متحول می کند؟

Cairo-Egypt

 

ممکن است عاشق شوید!

همه به دنبال نیمه گمشده خود هستند. داستان های زیادی در مورد افرادی شنیده ایم که نیمه گمشده خود را در سفر از دست داده اند؛ چرا که در سفر باید شناخت! اما خیلی ها هم نیمه گمشده خود را در سفر پیدا کرده اند؛ به خودتان بستگی دارد که در کدام دسته قرار داشته باشید. وقتی با کسی آشنا می شویم و علایق، رؤیاها و اهداف خود را با او به اشتراک می گذاریم، می توانیم عاشق هم بشویم. وقتی تنهایی به سفر می روید، می توانید با آدم هایی از تیپ های مختلف آشنا شده و در این میان به کسی علاقه مند شوید.

 

می توانید وقتی را به خودشناسی اختصاص دهید

اگر زندگی پر استرسی دارید؛ مثلا سخت کار می کنید یا درس می خوانید، تنهایی سفر کردن می تواند زمانی برای استراحت و پرورش خودتان باشد. چه با یک کوله و ارزان سفر کنید و چه با یک حساب پر از پول، می توانید از این زمان برای لوس کردن خودتان بهره ببرید! چگونه؟ غذاهای خوشمزه محلی را امتحان کنید، در کنار ساحل تا غروب زیبای آفتاب قدم بزنید یا حتی ماساژ را تجربه کنید. اگر می توانید یوگا و تمام چیزهایی را که به شما لذت و آرامش می دهند، انجام دهید.

 

travelling-alone-3

 

زمانی برای بازیابی خود

وقتی تنها سفر می کنید، می توانید خودِ خسته و بد خلق تان را کنار بگذارید و یک آدم جدید شوید. بخش هایی از شخصیت خود را که با آن راحت یا آشنا نیستید، کاوش کنید. در سفر ممکن است توسط عواملی ناشناخته مورد چالش قرار بگیرید و تعجب کنید که چگونه به این خوبی به آنها واکنش نشان داده اید. خود را با رها کردن بخش سرسخت، شگفت انگیز و باهوش شخصیت تان که در زندگی روزمره به آن بی توجهی کرده اید، تقویت کنید.

 

می توانید همه چیز را پشت سر بگذارید

برای مدتی با دنیا قطع رابطه کنید. موبایل خود را خاموش کرده، در مورد قبض ها، مشکلات و مسئولیت هایتان فکر نکنید و فراموش کنید که چند روزی ایمیل هایتان را چک کنید. همه چیز را فراموش کنید! تا حالا سعی کرده اید که نام یا تاریخی را به خاطر بیاورید و تلاشتان بی نتیجه مانده باشد و بعد از اینکه دست از تلاش کشیده اید، ناگهان به ذهنتان رسیده باشد؟ این در مورد زندگی هم صادق است. گاهی اوقات ذهن ما نیاز دارد تا از شر افکار قدیمی خلاص شده تا بتواند فضا را برای افکار جدید و بهتر باز کند. با فراموش کردن همه چیز برای مدتی کوتاه، این فرصت را به ذهن خودتان می دهید.

 

travelling-alone1

 

منبع: thoughtcatalog.com

 

پاسخ دهید

*