بوئنوس آیرس؛ نگین پر زرق و برق آرژانتین

buenos-aires

بوئنوس آیرس را یکی از زیباترین شهرهای آمریکای جنوبی و در لیست جاذبه های دیدنی آن جای داده اند. قاصدک ۲۴ نیز از زیبایی های این شهر محبوب از باغ های رز تا گورستان های دیدنی کم نگفته است. اما شناخت بیشتر این شهر چیزیست که می تواند به شما کمک کند بدانید که کی و چرا باید به این شهر سفر کنید. مطلب زیر از نشنال جئوگرافیک راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

 

در مورد بوئنوس آیرس

بوئنوس آیرس شهری زنده است که به نظر می رسد تنها در روزهای یکشنبه اندکی آرام و قرار می گیرد. این شهر یک سیستم متروی کامل دارد که از صبح زود تا حوالی ۱۰ یا ۱۱ شب به فعالیت خود ادامه می دهد، به علاوه صدها خط اتوبوس که ۲۴ ساعته کار می کنند و شما هرگز خیابان ها را خالی از آنها نخواهید یافت. پورتئون ها یا مردم محلی حتی در طی هفته نیز تا پاسی از شب بیدار می مانند، دیر وقت شام می خورند و آخر هفته ها نیز تا هنگام طلوع خورشید بیدار می مانند.

 

buenos_aires

 

بهترین زمان برای رفتن به بوئنوس آیرس

فصل بهار و ماه های سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان سفر به بوئنوس آیرس است. در این موقع از سال هوا آفتابی بوده و خیلی هم گرم نیست. هوایی که برای شهری که قرار است بیشتر وقت خود را در آن، در خارج از خانه به قدم زدن بگذرانید، ایده آل است. بهار همچنین فصل شکوفه های زیباییست که بر روی درختان جوانه زده و خیابان های شهر را زینت می بخشند.

 

buenos-aires

 

فستیوال هایی برای جشن گرفتن در بوئنوس آیرس

اگر عاشق تصاویر متحرک و سینما و فیلم هستید، بدانید که فستیوال بین المللی سینمای مستقل بوئنوس آیرس هر ساله در ماه آوریل برگزار می شود. این فستیوال میزبان صدها فیلم و سخنرانان مهمان است. اما اگر دوست دارید در یک جشنواره مهیج تر شرکت کنید، رژه افتخار یا جشنواره Marcha del Ogullo که هر نوامبر برگزار می شود، گزینه مناسب تری برای شماست. این رژه با یک جشن در پلازا د مایو آغاز شده و چندین بخش شهر را پوشش می دهد.

 

Buenos-Aires-Film-Festival-Pic-2

 

چه غذاهایی در بوئنوس آیرس بخوریم؟

گوشت های آرژانتین از شهرت جهانی برخوردارند. بنابراین نمی توان تصور کرد از این شهر دیدن کرد اما به رستوران های پاریلا که انواع گوشت را می توان در آنها امتحان کرد، سری نزد. هر چند که استیک چیزی است که نباید آن را از دست بدهید، اما چشیدن طعم غذاهای محلی مانند مورسیلا(سوسیس های پر از خون) و پروُولتا(پنیر سرخ شده به همراه گوشت) نیز نباید از یادتان برود. اِمپانادا(پاستای سرخ شده یا پخته شده) و بستنی آرتسیان نیز در محبوبیت چیزی کم از گوشت های این شهر ندارند، پس خوردن آنها را نیز فراموش نکنید.

 

provoleta

 

 

بیشتر در مورد آرژانتین:

سفر به پایان جهان!

باید و نبایدهایی که رسوم تعیین کننده ی آنهاست!

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟

خیابان هایی که رهگذران را گردشگر می کنند

تجربه هیجان با عبور از ترسناک ترین ریل های دنیا

ارزان ترین کشورهای جهان برای مسافرت را بشناسید

 

سوغات بوئنوس آیرس

اگر به دنبال تهیه سوغات از بوئنوس آیرس هستید، به بازار بزرگ و غیر مسقف شهر در سان تلمو بروید که معمولا هر یکشنبه برگزار می شود. در این بازار شما می توانید ساعت ها را به تماشای دست سازهای نقاشی شده، جواهرآلات، دست سازه های چرمی با کیفیت و اقلام دیگر بگذرانید. برای چانه زدن آماده باشید و حواستان به وسایل تان هم باشد. نگران نباشید، این بازار بسیار امن است اما همیشه در جاهای شلوغ کیف قاپ ها منتظر هستند!

 

feria-de-san-telmo-buenos-aires-6

 

توصیه ای برای یک سفر سبز به بوئنوس آیرس

خبر بد این است که بوئنوس آیرس از آن دسته شهرهایی است که شما سطل زباله های زیادی در خیابان های آن نخواهید یافت. بنابراین اندکی صبور باشید و تا پیدا کردن یک سطل زباله، زباله ها را با خودتان حمل کنید. در غیر اینصورت چیزی به مشکل آلودگی شهر اضافه می کنید.

 

public-trash-can

 

خوراک اینستاگرام تان را هم جور کنید

اِل رُزدال باغ رز وسیعی است که در دل پارک فِبررو در محله پالرمو واقع شده است. این باغ بیش از ۱۸ هزار گونه رز مختلف را در خود جای داده و نیمکت ها و فواره های آن با رزهای زیبا احاطه شده است؛ صحنه ای بی نظیر برای عکس گرفتن!

 

el-rosedal

 

 

پاسخ دهید

*