بهترین مقاصد جهان برای عاشقان چای

afternoon-tea

 

چای یکی از نوشیدنی های محبوب در جهان است؛ از ایران تا انگلیس. به غیر از ایرانی ها که به نوشیدن حداقل سه وعده چای در روز عادت کرده اند، در سایر کشورهای دنیا هم مردم روز خود را با نوشیدن چای شب می کنند. اما چای در سایر ممالک دنیا داستان و شکل متفاوت تری نسبت به ایران دارد. اگر شما هم در دسته آدم هایی قرار دارید که احساس می کنند بدون یک فنجان چای، زندگی شان چیزی کم دارد؛ قاصدک ۲۴ را دنبال کنید تا برای شما از بهترین مقاصد جهان برای عاشقان چای بگوید.

 

ماسالا چای در هند

چای های دارجلینگ و آسام یکی از انواع چای هایی هستند که عاشقان چای در سراسر جهان علاقه خاصی به آن دارند. اما فرهنگ چای هند یک جنبه دیگر دارد و آن چای ماسالا است که نزد تمام مردم این کشور محبوب است. چای ماسالا چگونه تهیه می شود؟ چای سیاه و ترکیبی از ادویه جاتی که از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است؛ از زنجبیل، هل، دارچین و میخک تا رازیانه و فلفل که با شیر و شکر جوشانده می شود. هر چند که نوع اصلی چای ماسالا را در هر جایی نمی توان یافت مگر در بازارهای شلوغ هند!

 

original_masala-chai

 

حقایق جالبی که باید در مورد هند بدانید

داستان گل فروش های شهر شلوغ کلکته

 

چای نعناع در موروکو

مهمان نوازی اهالی موروکو بیش از هر چیز حول محور یک نوشیدنی نعناع بسیار عالی که از چای سبز باروت ساخته شده، تمرکز یافته است. موروکویی ها چای شیرین را برای مهمانان خود در قوری های نقره ای سرو می کنند و در هنگام ریختن هم، آن را از فاصله یک پایی می ریزند تا لایه ای از کف روی چای بنشیند. اگر به این کشور سفر می کنید و می خواهید در یکی از قهوه خانه ها به صرف چای بپردازید؛ به جای جرعه جرعه نوشیدن، آن را هورت بکشید و پس از صرف آخرین فنجان با یک تشکر آن را خاتمه دهید.

 

Moroccan-Mint-Tea

 

جالب ترین لباس های محلی دنیا

دیدنی ترین مساجد جهان

زیبایی های بهار را در این کشورها لمس کنید

چای بعد از ظهر در انگلیس

همه عاشقان چای باید حداقل یکبار تجربه چای بعد از ظهر را در انگلیس، زادگاه این سنت داشته باشند. به نظر می رسد که سنت نوشیدن چای و میان وعده توسط یکی از دوستان ملکه ویکتوریا باب شده باشد. جالب این است که این سنت بیشتر از آنکه در مورد نوشیدن چای باشد، در مورد خوردن کلوچه، ساندویچ های انگشتی و دیگر میان وعده های خوشمزه است.

 

afternoon-tea

 

یربا میت (Yerba Mate) در آرژانتین

اگرچه یربا میت در واقع نوعی چای نیست، با این حال در بسیاری از بخش های آمریکای جنوبی مانند آرژانتین، پاراگوئه، اوروگوئه و برزیل مثل نوعی چای با آن رفتار می شود. این نوشیدنی که از میزان کافئین بالایی برخوردار است، با استفاده از برگ های خشک یک گیاه با خواص پزشکی دم می شود که در آب داغ خیسانده می شود. میت در آرژانتین حتی یک بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ اجتماعی به شمار می رود. مردم این کشور در حال تماشای فوتبال، دورهمی های دوستانه یا موقعیت های دیگر به سرو این نوشیدنی می پردازند. این را هم باید بدانید که یربا طعم تلخی دارد و تلخی آن را با شیر، شکر یا آب لیمو رفع می کنند.

 

yerba-mate

 

چای سِیلون در سریلانکا

سریلانکا یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان چای در جهان است که تجربه های دلچسبی را می توان در آن گذراند. چای سیاه سیلون در این کشور به طور معمول در چای های ترکیبی مانند اِرل گرِی و نیز چای هایی با طعم میوه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. حتی در چنین کشور کوچکی هم هر منطقه طعم چای خاص خود را دارد. اما در مجموع هر چه ارتفاع بیشتر باشد، رنگ و طعم چای کمتر و ملایم تر است. در یک شهر تپه ای کوچک در سریلانکا به نام اِلا، مسافران می توانند به تور بازدید از کارخانه پیوسته، شاهد تمام مراحل تولید چای از نزدیک بوده و در پایان هم جرعه ای از طعم های مختلف را بنوشند.

 

Ceylon-Tea

 

جشن چای در ژاپن

امروز غذاهای زیادی در سراسر دنیا هستند که می توانید طعم ماچا را در آنها حس کنید، اما استفاده از ماچا در جشن چای ژاپنی ها قدمتی به اندازه چندین سده دارد. اما ماچا چگونه تهیه می شود؟ از طریق خرد کردن برگ های سبز چای به پودری مخملین. ماچا بر خلاف چای سبز، با آب در حال جوش ترکیب می شود.

 

tea-ceremony

 

جشن چای ژاپنی اصول ذِن بودیسم را هم در خود جای می دهد. در جریان یک آیین آرامش بخش، استاد چای که کیمونو به تن دارد، با استفاده از حرکات ظریفی، به تهیه و سرو چای می پردازد. باید بدانید که شما برای حرفه ای شدن در تهیه چای نیازمند چندین سال آموزش در یکی از سه مدرسه چای ژاپن هستید. با این حال مهمانان در خانه جشن چای کاملیا در کیوتو می توانند سرو چای را تمرین کنند.

حرکت های عجیب در ایستگاه قطار؛ ایمنی به شیوه ژاپنی

محبوب ترین سنت های مردم ژاپن را بشناسید

 

منبع: نشنال جئوگرافیک

پاسخ دهید

*