باید و نبایدهای استفاده از وای فای در مکان های عمومی

chrome

زندگی ما با موبایل، تبلت و لپتاپ و البته اینترنت در هم تنیده است. به دورترین نقطه جهان هم که سفر کنیم، نیاز به استفاده از این ابزارها و چرخی در دنیای مجازی را حس خواهیم کرد. به همین دلیل است که امروز تقریبا در بیشتر مکان های عمومی، امکان اتصال به اینترنت برای مشتریان پیش بینی شده است. این خبر خوبی است، به شرط اینکه بدانیم که دزدان در کمین ما بوده و بتوانیم با به کار بستن نکات امنیتی، از طعمه شدن خود جلوگیری کنیم. بدون شک رعایت چند اصل ساده اما مهم می تواند تا حد زیادی امنیت شما را در فضای مجازی حفظ کند. با قاصدک ۲۴ همراه شوید.

 

دزدان دریایی منتظر شما هستند!

نکته مهم و غافلگیرکننده ای که باید بدانید این است که دزدها به تعطیلات نمی روند و در مورد مکان های عمومی که از وای فای برخوردارند، اطلاعات کافی دارند. دزدها می توانند از طریق یک ابزار مخصوص به راحتی آنچه را که در شبکه اینترنت شما اتفاق می افتد، ببینند. البته این به معنای این نیست که در تمام مکان های عمومی و کافی شاپ ها یک دزد در کمین شماست، اما احتیاط شرط عقل است!

 

حواستان به افراد فضول که چشم به شما دوخته اند، باشد

برخی از سارقان که با نام Shoulder Surfer شناخته می شوند، تلاش می کنند تا تنها با یک نگاه اطلاعات تان را روی تلفن همراه یا لپ تاپ به سرقت ببرند. بنابراین همیشه حواستان به آدم های دور و برتان باشد و در هنگام وارد کردن پسوردتان، صفحه را از تیررس نگاه دیگران خارج کنید.

 

shoulder-surfer

 

از وای فای مکان های عمومی برای دسترسی به اطلاعات مالی تان استفاده نکنید

یادتان باشد که هرگز از وای فای در مکان های عمومی برای دسترسی به وب سایت یا اپلیکیشن بانک یا کارت های اعتباری تان استفاده نکنید. به علاوه در این مکان ها خرید اینترنتی یا درون برنامه ای انجام نداده و پیش از ارسال یا دریافت ایمیل های حساس خوب دقت کنید. برای انجام اینگونه نقل و انتقال ها امن ترین راه این است که وای فای عمومی را خاموش کرده و از داده موبایل خود استفاده کنید.

 

گلچینی از بهترین اپلیکیشن های سفر

اپلیکیشن هایی برای سفر به استانبول

۱۰ اپلیکیشن مفید برای سفر به اروپا

نقش گوشی های هوشمند در سفر

زمان مناسب برای استفاده از وای فای رایگان را بدانید

می خواهید پیش بینی وضع هوا، جدیدترین اخبار یا اطلاعات پرواری خود را چک کنید؟ مشکلی نیست. توصیه ما این است که قوانین بالا را زمانی به کار ببندید که می خواهید به اطلاعات شخصی خود دسترسی پیدا کنید. اما دسترسی به هرگونه سایتی که در آن نیازی به وارد کردن نام کاربری و پسورد شخصی نباشد، نیازمند حساسیت و رعایت نکات امنیتی خاصی نمی باشد.

 

مطمئن شوید که اتصال وای فای هتل شما امن است

به طور معمول وای فای در لابی های هتل عمومی است. اما اگر در اتاق خود نیازمند وارد کردن پسورد برای دسترسی به وای فای هستید، نشانه ای است مبنی بر اینکه وای فای شما امن است. با این حال اگر هنوز نگران هستید می توانید از مسئولان هتل در مورد چگونگی امن بودن اتصال اینترنت خود سئوال کنید.

 

business-hotel-wifi

 

صفحات وب امن را تشخیص بدهید

اگرچه بیشتر صفحات در اینترنت با http:// شروع می شوند، اما یک صفحه امن معمولا با https:// آغاز می شود. در حقیقت این s اضافه، در هنگام اتصال به وبسایت هایی که در آنها نیاز به نام کاربری و پسورد دارید، تفاوت خود را نشان می دهد. در ضمن به وبسایت های غیر ایمنی که از شما اطلاعات شخصی تان را درخواست می کنند، اعتماد نکنید.

 

secure-webpages

 

 

از یک مرورگر جایگزین استفاده کنید

بهترین راه برای محافظت از پسوردها و تاریخچه مرورهایتان، استفاده از مرورگری متفاوت از مرورگر مورد استفاده در کارهای روزمره تان است. برای مثال اگر معمولا از مرورگر کروم استفاده می کنید، در سفر می توانید از مایکروسافت اکسپلورر استفاده کنید. تاکتیک دیگر استفاده از یک پنجره مرورگر ناشناس برای جستجوی اولیه در سایت هایی است که نیاز به وارد کردن پسورد ندارند.

 

chrome

 

از یک هات اسپات وای فای شخصی استفاده کنید

می توانید با پرداخت هزینه بیشتر از آی پی خود بخواهید تا یک هات اسپات وای فای شخصی برای شما تنظیم کند تا بتوانید برای تلفن های همراه، تبلت ها و لپ تاپ های شخصی و خانوادگی تان مورد استفاده قرار دهید. در غیر اینصورت می توانید یک portable router را با استفاده از یک سیم کارت ایجاد کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

Karma_device-wifi-hotspot-side

 

از وسایل الکترونیکی و اپ های مهم خود محافظت کنید

نه تنها باید از رمزهای خود روی موبایل و سایر وسایل الکترونیکی تان محافظت کنید، بلکه در استفاده از تمام اپ های مالی و سلامتی هم باید مراقب پسورد خود باشید.

 

لاگ اوت را فراموش نکنید

نگرانی خود را نباید تنها معطوف به پروسه وارد شدن به سایت ها و اپ ها کنید. به همان میزان هم باید روی پروسه خارج شدن یا لاگ اوت حساسیت به خرج دهید.

 

منبع: tripsavvy.com

 

یک نظر

پاسخ دهید

*