باغ های کیوتو، تکه ای از بهشت زمین

saiho-ji

 

باغ های کیوتو که نمادهای رنگارنگ فرهنگ غنی ژاپنی بوده و زمانی روح امپراتوران سرزمین خورشید تابان را جلا می داده، امروز گردشگران زیادی را از گوشه و کنار جهان به خود می خوانند. این باغ های مینیاتوری زیبا، سبک خاصی نیز در ساخت باغ به شمار می روند. در اینجا با چند باغ مشهور کیوتو که در دل معابد بودایی بنا شده اند، آشنا می شوید. با قاصدک ۲۴ همراه شوید.

 

باغ معبد Ryoan-ji

این باغ که مشهورترین باغ ذِن ژاپن را در خود جای داده در شمال غربی کیوتو و مجاورت معبد معروف بودایی ها (Kinkaku-ji) قرار گرفته است. چشم انداز خشک این باغ با تمام باغ هایی که تا کتون دیده اید، متفاوت است. در این باغ ۱۵ صخره سنگ عرفانی را خواهید دید که در دریایی مملو از ماسه سفید خالص شناورند. زیبایی این باغ در اندازه و سادگی آن است. به طوری که از شرق تا غرب این باغ ۲۵ متر مساحت دارد. فراموش نکنید که بهترین زمان برای بازدید از این باغ اوائل صبح تا اواخر ظهر است که می توانید هر روز انبوه جمعیت را که به این باغ قدم می گذارند، ببینید. چشم انداز تاریخی و فضای آرام و ملایم این باغ ویژگی منحصر به فرد آن به شمار می رود.

 

ryoan-ji

 

باغ معبد Ginkaku-ji

این باغ یکی از بهترین چشم اندازهای سنتی در ژاپن به شمار می رود. گفته می شود که باغ گین کاکو توسط یکی از بزرگ ترین هنرمندان کشور به نام سوآمی طراحی شده و در سبک های متفاوتی از جمله یک باغ خشک شنی و باغ قارچ  به تصویر درآمده است. باغ خشک شنی که با نام دریای شن های نقره ای شناخته شده بسیار مشهور بوده و مخروطی از شن را به نمایش می گذارد که به نظر می رسد نمادی از کوه فوجی باشد.

از ویژگی های باغ قارج زیبا می توان به تالاب ها، جزایر، پل ها، رودخانه های کوچک و گونه های متنوعی از گیاهان اشاره کرد. قدم زدن در این باغ در یک مسیر خصوص پیاده روی دایره ای شکل مورد علاقه بسیاری از بازدید کنندگان است.

 

ginkaku

 

این مطالب را هم بخوانید:

زیبایی های بهار را در این کشورها لمس کنید

رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی دنیا

جالب ترین لباس های محلی دنیا

زیباترین گورستان های جهان

باغ معبد Saiho-ji

این باغ که با نام Koke-dera  یا معبد قارچ نیز شناخته شده است، به خاطر فضای پوشیده از قارچ خود مشهور شده و یکی از نامدارترین باغ ها در سراسر ژاپن به شمار می رود. باغ های این مکان به عنوان یک مکان منحصر به فرد با چشم اندازی زیبا از ژاپن طراحی شده و از آنها در قالب یک تفرجگاه مدور شکل که در مرکز یک تپه طلایی خودنمایی می کند، استقبال می شود.

یکی دیگر از زیبایی های این باغ وجود سه چایخانه در آن است که می توانید در آن استراحت کرده و به مراقبه مشغول شوید. باغ سر سبز و مجلل این معبد با زیبایی و آرامش خود شما را به دنیای دیگری می برد. فقط فراموش نکنید که برای ورود به این معبد و باغ باید از پیش به رزرو بپردازید.

 

saiho-ji

 

باغ زیارتگاه Heian Jingu

این زیارتگاه که در هزار و صدمین سالگرد تأسیس شهر بنا شده است، یکی از بهترین باغ های سنتی کیوتو را در دل خود جای داده است. باغ که در پشت ساختمان اصلی زیارتگاه قرار گرفته به نحو زیبایی با ساختمان های رنگارنگ زیارتگاه تضاد به وجود آورده است. طراحی ای باغ به گونه ای است که یادآور دوران امپراتوری هاین (۱۱۸۵-۷۹۴) می باشد و از یک تالاب بزرگ که روی آن پلی به سبک چینی ساخته شده، تشکیل شده است. معماری این زیارتگاه در هر چهار فصل سال دیدنی است. به ویژه در بهار که درختان گیلاس شکوفه می دهند یا در تابستان که نیلوفرهای نارنجی باغ را سرشار از رنگ می کنند.

 

hein

 

باغ معبد Tenryu-ji

این معبد که در آراشییاما (Arashiyama) در دامنه های غربی شهر قرار گرفته، یکی از بزرگ ترین معابد ذن در کیوتو به شمار می رود. این باغ منحصر به فرد و دیدنی ژاپن با کوه های دیدنی آراشییاما احاطه شده که گویی بخشی از باغ  بوده و نمایی خاطره انگیز از یک نقاشی را خلق می کنند. باغ از یک تفرجگاه مدور حول تالاب سوگِن تشکیل شده است. اگر می خواهید از این باغ زیبا دیدن کنید، فصل بهار را انتخاب کنید تا از تماشای شکوفه های گیلاس لذت ببرید. اگرچه در پاییز هم برگ های رنگارنگ پاییزی در باغ و کوه های اطراف منظره ای بی نظیر را خلق می کنند.

 

-Tenryuji_Kyoto

 

منبع: theculturetrip.com

پاسخ دهید

*