ایرلاین های بی نام و نشان جایگزینی برای غول های هوایی

wow-air

شاید شما هم با این گفته موافق باشید که بزرگ تر بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست. برخی گمان می کنند که در دنیای هوانوردی هر چقدر ایرلاینی بزرگ تر باشد، صف های انتظار چمدان آن هم در فرودگاه طولانی تر خواهد بود. هر چند که شرکت های هوایی بزرگ و پرآوازه جهان مانند ایرفرانس، بریتیش ایرویز، اتحاد، امارات، قطر ایرویز و بسیاری ایرلاین های دیگر همیشه در صف نخست برترین شرکت های هوایی جهان قرار داشته اند، اما در صنعت هوانوردی همیشه هم اینگونه نیست. گاهی یک ایرلاین بزرگ تر لزوما خدمات بهتری هم به مسافران خود ارائه نمی کند. برای اینکه به شما نشان دهیم این گفته چقدر در دنیای شرکت های هوایی صادق است،  قاصدک ۲۴ چند ایرلاین کمتر شناخته را به شما معرفی می کند که خدمات قابل قبولی را به مسافران ارائه می کنند.

 

آزول ایرلاینز (Azul Airlines)

به نظر می رسد که دیوید نیلمن مؤسس شرکت هوایی جت بلو نکته های زیادی در مورد نحوه صحیح اداره یک شرکت هوایی می داند. به همین دلیل است که وی در سال ۲۰۰۸ شرکت هوایی دیگری به نام آزول ایرلاینز را در برزیل تأسیس کرد. اگرچه این شرکت یکی از بزرگ ترین ایرلاین های حاضر در لیست است، در ایالات متحده چندان شناخته شده نیست.

 

Azul

 

آزول ایرلاینز که پروازهایی را به سراسر برزیل از فورت لادِردِیل تا اورلاندو و نیز از برزیل تا بوئنوس آیرس، مونته ویدئو و لیسبون ارائه می کند، جایگزین بسیار خوبی برای شرکت های بزرگی است که در منطقه آمریکای جنوبی فعالیت می کنند.

 

Wow Air

شرکت هوایی وو ایر یک ایرلاین ارزان است که خدمات چندانی هم در اختیار مسافران خود قرار نمی دهد. حتی هر چیزی هم که تحت عنوان خدمت به مسافران ارائه می شود، در حقیقت یک خدمت اضافه تلقی می شود. با همه این تفاسیر وو ایر برای بسیاری از مردم، ایسلند را به یک مقصد نزدیک برای مسافران تبدیل کرده است. این شرکت هوایی پروازهای ارزان و کم هزینه ای را از آمریکا به ایسلند و بسیاری از شهرها در سراسر اروپا انجام می دهد. هر چند شما به هر میزان که پول پرداخت می کنید، خدمات دریافت می کنید؛ اما در انتهای این پرواز مقصدی قرار دارد که ارزشش را دارد.

 

wow-air

 

ویز ایر (Wizz Air)

ویز ایر یک شرکت هوایی است که در مجارستان واقع شده و پروازهای ارزانی را به سراسر اروپا انجام می دهد. یکی از نقاط اشتراک این ایرلاین با شرکت وو ایر این است که این ایرلاین هم مانند وو ایر برای هر امکاناتی که در اختیار مشتریان قرار می دهد، پول دریافت می کند. خبر خوب این است که قیمت های پایه این ایرلاین بسیار ارزان بوده و نباید انتظار بیشتری از این شرکت داشته باشید. به هر حال ویز ایر به بسیاری از مقاصد در سراسر اروپا پرواز می کند و نباید برای پروازهای کوتاه اروپایی خود آن را نادیده بگیرید.

 

wizzair

 

پورتر ایرلاینز (Porter Airlines)

پورتر ایرلاینز صرف نظر از شروع بحث برانگیز خود به یک جایگزین قابل اطمینان برای مسافرانی تبدیل شده که بین شهرهای تورنتو و آمریکا مانند بوستون، شیکاگو، نیوآرک و واشنگتن دی سی در رفت و آمد هستند. مسافران این ایرلاین را به خاطر نبود هزینه های اضافی، خدمات کارآمد و نیز پروازهای با قیمت مناسب در مقایسه با شرکت های مهم تحسین می کنند. تنها نقطه ضعف این ایرلاین تأخیرهای گاه و بیگاه در پروازهای شرکت است.

 

Porter

 

ایر نیوزیلند

این شرکت بی تردید بسیار بیشتر از حد و اندازه خود ظاهر شده است. ایرنیوزیلند علی رغم اینکه یک ایرلاین بین المللی کوچک است، به طور مدوام جوایزی را از آن خود می کند که از جمله آنها می توان به ایرلاین برتر سال ۲۰۱۷ اشاره کرد. جایزه ای که به خاطر عملکرد، خدمات و قابل اعتماد بودن شرکت به آن اعطا شد. این شرکت با اتصال از طریق فرودگاه بین المللی لوس آنجلس، می تواند شما را تا لندن همراهی کرده و از طریق شهرهای مختلف آسیایی به نیوزیلند برساند.

 

Air-New-Zealand

 

ایر ترانسَت (Air Transat)

تا کنون نام شرکت هوایی ایر ترانست را شنیده اید؟ اگر پاسخ منفی است، نگران نباشید؛ شما اولین نفر نیستید. این شرکت هوایی کانادا که در مونترال واقع شده، ناوگانی متشکل از ۳۵ هواپیما داشته و به مقاصدی در ۳۰ کشور دنیا پرواز می کند. ایر ترانست یک ایرلاین چارتر است ، از همین رو شما ممکن است در برخی مواقع با بی نظمی هایی در زمان بندی پروازها مواجه شوید. اگر این تأخیرهای گاه و بیگاه را کنار بگذاریم، این شرکت پروازهای بسیار خوبی را به فرودگاه هایی مانند آکاپولکو (Acapulco)، لیون، مادرید و خلیج مونته گو انجام می دهد. بنابراین اگر چندان در مورد جایی که می روید، سخت گیر نیستید؛ می توانید پروازهای دقیقه آخری این ایرلاین را امتحان کنید.

 

air-transat

 

ناک ایر (Nok Air)

برای مسافرانی که به دنبال راهی برای سفر به آسیا هستند، ناک ایر بلیط هواپیما شما را در دستان تان می گذارد. اگر به تایلند سفر کرده باشید، ممکن است هواپیماهای جالب این شرکت را دیده باشید. درست است، این شرکت در تایلند واقع شده است. هواپیماهای ناک ایر با رنگ های مختلف به شکل سر یک پرنده در دُم هواپیما رنگ آمیزی شده اند که اشاره ای به نام شرکت است که به زبان تایلندی به معنای پرنده است. اگرچه ناک ایر در اصل به پروازهای داخلی اختصاص دارد، پروازهایی را هم بین تایلند و چین، و نیز ویتنام، سنگاپور و میانمار انجام می دهد.

 

nok

 

ساتا ایرلاینز (SATA Airlines)/ آزورِس ایرلاینز (Azores Airlines)

بسیاری از مسافران از خدمات مشتری بسیار خوب این شرکت هم روی زمین و هم هوا در فرودگاه های لیسبون و پونتا دِلگادا تمجید کرده اند. ساتا ایرلاینز که در آزورس واقع شده، پروازهایی را به سان فرانسیسکو، بوستون و لندن انجام می دهد. هر چند که هواپیماهای این شرکت اندکی قدیمی هستند، صندلی های آن به نسبت راحت تر و بزرگ تر از سایر شرکت های مهم هوایی هستند. علاوه بر این با وجود طرح یک نهنگ یا پرنده روی بدنه هواپیما، نادیده گرفتن هواپیماهای این شرکت کار چندان راحتی نیست.

 

sata-airlines

 

آلاسکا ایرلاینز

آلاسکا ایرلاینز هر چند یکی از خوشنام ترین ایرلاین های این لیست است، در مقایسه با شرکت های بزرگ آمریکایی هنوز قدرت عرض اندام چندانی ندارد. با این وجود خدمات خوب شرکت به مشتریان، تعداد مقاصدی که شرکت در سراسر آمریکا و خارج از آن پرواز می کند و رتبه بندی بالا از سوی مشتریان، این ایرلاین را به عرصه رقابت وارد کرده است. اگرچه هواپیماهای آلاسکا اندکی قدیمی هستند، برخی از هواپیماهای آن از ناوگان قدیمی ویرجین آمریکا خریداری شده اند.

 

alaska

 

منبع: matadornetwork.com

 

پاسخ دهید

*