اگر می خواهید سفر به کامتان شیرین شود، بخوانید!

family-travel

سفر کردن اگر با اصول خاص خود همراه باشد، نشاط بخش خواهد بود. اما اگر بدون توجه به بایدها و نبایدها بار سفر ببندیم، چیزی جز خستگی مضاعف حاصل نخواهد شد. مسافران حرفه ای پس از چندین بار سفر رفتن و تجربه های خوشایند و ناخوشایند، حساب کار دستشان آمده است. اگر از این مسافران بپرسید که چه چیزهایی را در سفر رعایت می کنند، نکات زیر را به شما خواهند گفت. قاصدک ۲۴ این نکات را برای شما گردآوری کرده است.

 

صبور باشید

زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که بخواهید همیشه عصبانی و دلخور باشید. اتوبوس خود را از دست داده اید؟نگران نباشید. اتوبوس دیگری هم خواهد آمد. پول درون دستگاه خودپرداز تمام شده است؟ پیاده به سمت دستگاه دیگری بروید تا گشتی هم در شهر زده باشید. گاهی اوقات اتفاقات جالب در مسیر اتفاق می افتد نه مقصد.

 

family-travel

 

صبح زود از خواب بلند شوید

برای اینکه هم از بهتر از جاذبه ها لذت ببرید و هم به شلوغی برنخورید، با طلوع آفتاب از خواب بلند شوید. در این موقع از روز به دلیل نور ملایم، امکان گرفتن عکس های بهتری را هم دارید. ضمن اینکه راحت تر می توانید با مردم محلی تعامل داشته باشید. به علاوه مکان های اندکی خطرناک در صبح خطر کمتری برای شما دارند. این نکته را فراموش نکنید که افراد سخت کوش صبح زود از خواب بیدار می شوند و این کلاهبرداران و مجرمان هستند که دیر از خواب بر می خیزند!

 

early-morning

 

به روی خودتان بخندید

بدون شک خیلی مواقع در هنگام سفر به مکان های جدید، شبیه آدم های گیج به نظر می رسید. به جای اینکه احساس شرم کنید، به روی خودتان بخندید. از اشتباه کردن نترسید و زندگی را خیلی جدی نگیرید.

 

پول نقد کافی همراه خود داشته باشید

پول نقد در سفر حرف اول را می زند. برای اینکه در مواقع اضطراری به مشکل برنخورید، همیشه مقداری پول در جاهای مختلف بچپانید! اگر کیف پول خود را گم کردید، کارت بانکی تان هم کار نکرد یا حتی دستگاه خودپرداز هم به مشکل برخورد، از این کارتان احساس رضایت خواهید کرد. جوراب، کیف آرایش و جیب های کوله پشتی می توانند جاهای خوبی برای مخفی کردن پول نقد باشند.

 

توصیه های بیشتر در مورد سفر:

وقتی سفر دست در دست علم می گذارد!

توصیه هایی برای یک هیچهایک مطمئن

چند دلیل برای اینکه به سفر نیاز دارید

سال جدید و عادت های جدید سفر

 

 

با افراد محلی و بومی ارتباط برقرار کنید

سعی کنید برقراری ارتباط را تنها به مسافران دیگر محدود نکنید، بلکه با افراد محلی هم شروع به حرف زدن کنید. از آنجایی که انگلیسی به یک زبان جهانی تبدیل شده است، برقراری ارتباط هم کار راحت تری شده، به ویژه وقتی که زبان بدن را هم به آن اضافه می کنید. سعی کنید چیزی هم از این مردم یاد بگیرید. گاهی مردم چیزهای بیشتری به ما اضافه می کنند تا جاذبه ها.

 

زندگی روزمره مردم را تماشا کنید

اگر واقعا می خواهید نبض زندگی را در یک شهر به دست بگیرید، به شما توصیه می کنیم تا چد ساعتی را در یک پارک یا خیابان شلوغ بگذرانید و زندگی روزمره مردم را تماشا کنید. قطار فکر خود را آهسته برانید و توجه ویژه ای به جزئیات اطراف خود داشته باشید. بوها، رنگ ها، تعاملات انسانی و صداها همگی می توانند ارزش توجه را داشته باشند.

 

تا می توانید عکس بگیرید

ممکن است این مکان ها و افراد را فقط یک بار در زندگی خود ببینید. با گرفتن عکس های بیشمار می توانید آنها را برای همیشه به خاطر بسپارید. نگران این هم نباشید که شبیه یک توریست به نظر برسید. عکس های خوب می توانند یک سوغات خوب هم باشند.

 

photography-in-travel

 

لبخند بزنید و سلام کنید

در تعامل با مردم محلی مشکل دارید؟ مردم به نظرتان گرم نیستند؟ شاید ایراد از زبان بدن شما باشد. یکی از بهترین کارها در این زمینه برقراری ارتباط چشمی و لبخند زدن به مردم است. اگر آنها هم پاسخ شما را با لبخند دادند، به آنها به زبان خودشان سلام کنید. این یکی از سریع ترین راه ها برای پیدا کردن دوست است. شما نمی توانید از همه انتظار داشته باشید که مدام لبخند بزنند. این در واقع کار شماست!

 

اندکی اقتصادی سفر کنید

طرفداران سفر اقتصادی کم نیستند. چرا که سفر اقتصادی به شما اجازه می دهد تا بیشتر سفر کنید و چیزهای بیشتری از این دنیای هیجان انگیز تجربه کنید؛ به جای اینکه پول خود را صرف چیزهایی کنید که نیاز ندارید. شما حتی می توانید با ۵۰ دلار در یک روز به جاهای زیادی سفر کنید.

 

travel

 

غذاهای محلی را امتحان کنید

چند نفر غیر مکزیکی را می شناسید که طعم غذاهای مکزیکی را چشیده باشند؟ سعی کنید در سفر حتی به صورت اندک هم از غذاهای محلی امتحان کنید. به ویژه اگر نمی دانید که آن غذا دقیقا چیست؟ در این میان می توانید از مردم محلی هم کمک بگیرید. یادتان نرود که غذاهای خیابانی را هم امتحان کنید.

 

با بدن خود مهربان باشید

سفر می تواند بدن شما را دچار اختلال کند. وقتی از جایی به جای دیگر سفر می کنید، انجام ورزش ها و تمرین های روزمره کار راحتی نیست. حتی خواب ما هم دچار آشفتگی می شود. ممکن است مصرف شیرینی جات را بیشتر یا حتی مسواک زدن را هم فراموش کنیم. با این وجود سعی کنید رفتار بهتری با بدن خود داشته باشید. هم خواب و هم آب کافی به بدن خود برسانید، غذای سالم بخورید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، اندکی نرمش کنید و نخ دندان را هم از یاد نبرید.

 

بیمه مسافرتی یادتان نرود

هیچ کس به مریض یا زخمی شدن یا گم شدن مدارکش در سفر فکر نمی کند. اما خوب حادثه خبر نمی کند. اما اگر بیمه مسافرتی همراه خود داشته باشید، نیازی نیست در مورد مخارج سرسام آور بیمارستان یا حتی دزدیده شدن مدارک خود نگران باشید.

 

travel-insurance

 

منبع: expertvagabond.com

 

پاسخ دهید

*