اول ایمنی بعد سفر با قطار؛ باید و نبایدها!

pack-light

 

سفر با قطار می تواند راحت، لذتبخش و مقرون به صرفه باشد. علاوه بر این شما می توانید خطر جراحت، بیماری و حتی دزدیده شدن اشیای خود را هم به حداقل برسانید؛ البته اگر اقدامات امنیتی لازم را به انجام برسانید. اگر بلیط قطار خود را تهیه کرده و قرار است یک سفر خاطره انگیز را با قطار تجربه کنید، بد نیست به نکاتی که به شما پیش و در حین سفر کمک می کنند تا امنیت سفرتان بالاتر برود، توجه کنید؛ نکاتی که قاصدک ۲۴  با شما در میان می گذارد.

 

قبل از سفر

سبک سفر کنید تا بتوانید چمدان خود را به راحتی جابجا کنید. باربرها در همه جا هم حاضر نیستند. حتی در برخی کشورها مانند ایتالیا شما باید برای استفاده از این سرویس، آن را از قبل رزرو کنید. به علاوه همیشه سعی کنید تا برنامه سفر خود را با در نظر گرفتن مقوله ایمنی بچینید. در صورت امکان از تغییر قطار خود در نیمه شب خودداری کنید، به ویژه اگر توقف های آنها طولانی است.

تا جایی که ممکن است از قبل در مورد ایستگاه های قطاری که می خواهید از آنها استفاده کنید، تحقیق کنید تا دریابید که آیا از نظر موضوعاتی چون کیف قاپ ها، تأخیر قطارها یا مشکلات دیگر سابقه بدی دارند یا خیر. در ضمن یادتان نرود که برای چمدان های خود قفل تهیه کرده و اگر قرار است به سفر درازی بروید، تسمه هایی تهیه کنید تا چمدان خود را به قسمت بالایی آن متصل کرده و امکان دزدیده شدن آن را کاهش دهید. خرید یک کیف کمری و استفاده از آن برای نگهداری پول، بلیط، پاسپورت و کارت اعتباری هم راه خوبی به نظر می رسد.

pack-light

 

در ایستگاه قطار

حتی در روشنایی روز هم ممکن است هدف سارقان قرار بگیرید. بنابراین کیف کمری تان را بسته و چهار چشمی مراقب چمدان تان باشید. مدارک سفر و بلیط خود را سروسامان دهید تا نیاز به پیدا کردن آنها نداشته باشید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که کیف قاپ ها از سردرگمی شما نهایت استفاده را خواهند برد و قبل از آنکه بفهمید چه اتفاقی افتاده، چیزی از شما به سرقت خواهند برد.

اگر مجبور هستید چندین ساعت را در یک ایستگاه قطار سپری کنید، جایی را برای نشستن انتخاب کنید که امن و نزدیک مسافران دیگر باشد. فراموش نکنید که اشیای قیمتی خود را خوب چک کنید. کیف خود را بسته و کیف پول خود را برای مدت طولانی در دستتان نگاه دارید. از کیف کمری استفاده کنید. چمدان خود را هم همیشه همراه تان داشته باشید. هرگز آن را رها نکنید؛ مگر اینکه آن را در جای امنی گذاشته باشید. در آخر هرگز از ریل های قطار برای رسیدن به سکوی دیگر عبور نکنید و از مسیرهای نشانگذاری شده برای رسیدن به سکوی دیگر استفاده کنید.

pickpocketing

 

در سکوهای قطار

حالا که در سکوی قطار منتظر نشسته اید، خوب به همه نشانه ها توجه کنید. کوچک ترین تغییری در سکوی قطارها به احتمال زیاد قبل از ظاهر شدن روی صفحه ها اعلام می شود. اگر بقیه از جای خود بلند شده و به سوی سکوی دیگر می روند، شما هم آنها را دنبال کنید. در مدت زمانی که منتظر قطار خود هستید، از لبه سکو فاصله بگیرید تا روی ریل های قطار که باعث برق گرفتگی می شوند، سقوط نکنید. چمدان تان را کنار خود نگاه دارید و هشیار بمانید.

 

railplatform

 

در هنگام سوار شدن به قطار

تا جایی که ممکن است زود سوار قطار شوید تا بتوانید چمدان خود را همراه خود نگاه دارید. کیف های بزرگ را هم در نقطه دید خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که سوار کوپه و واگن مناسب شده و اینکه واگن درست را سوار شده اید. چرا که همه واگن ها تا آخر سفر با قطار شما باقی نمی مانند. البته می توانید این اطلاعات را با خواندن نشانه هایی که در خارج از واگن وجود دارند، به دست آورید. اگر هم تردید دارید، از یک راهنما سئوال کنید.

چرا قطار همچنان محبوب است؟

اگر می خواهید سفر به کامتان شیرین شود، بخوانید!

توصیه هایی برای یک هیچهایک مطمئن

توصیه هایی برای مسافران تنها

راهکارهایی جهت حفاظت از چمدان ها در مسافرت!

 

چمدان، اشیای قیمتی و مدارک سفر

یادتان نرود که چمدان خود را قفل کرده و آن را قفل نگاه دارید. اگر تنها سفر می کنید سعی کنید اشیای قیمتی را همه جا همراه خود داشته باشید. هرگز دوربین عکاسی، پول، وسایل برقی و مدارک سفر را بدون محافظ رها نکنید. در صورت امکان در کوپه خود را در هنگام خوابیدن قفل کنید. منطقی این است که به غریبه ها اعتماد نکنید. گاهی حتی یک غریبه خوش پوش ممکن است دزد از آب در آید. اگر قرار است به همراه مسافران دیگری که نمی شناسید، در یک کوپه بخوابید، سعی کنید روی کیف پول خود بخوابید تا هر حرکتی را متوجه شوید.

 

lock--your-luggage

 

غذا و نوشیدنی

همیشه فرض را بر این قرار دهید که آب قطار آشامیدنی نیست. بنابراین از آب معدنی نوشیده و بعد از شستن دست های خود با آب، آنها را ضدعفونی کنید. از پذیرفتن آب و غذا از غریبه ها هم خودداری کنید.

 

پاسخ دهید

*