استرالیا؛ سرزمین تنوع،بهشت طبیعی

kangoro

استرالیای وسیع که در قلب قاره اقیانوسیه و نیمکره جنوبی زمین جا خوش کرده است، سرشار از شگفتی ها و جاذبه های منحصر به فردیست و برای بسیاری به آرمانشهری برای زندگی تبدیل شده است. هر چند که استرالیا زمانی مستعمره بریتانیا بود، امروز به سبب رشد چشمگیرش به بهشت مهاجران بدل شده است. برای آشنایی با سرزمین کانگوروها و کوالاهای دوست داشتنی با قاصدک ۲۴ همراه شوید.

 

۹۰ درصد استرالیایی ها در کناره ساحل زندگی می کنند

وجود بیابان های وسیع در مرکز استرالیا به معنای آنست که اکثریت عظیمی از جمعیت در کناره های ساحلی این کشور وسیع زندگی می کنند. شهرهای بزرگی چون پِرث، سیدنی و ملبورن با مراکز شلوغ و سواحل فراوان، دیدنی ترین مکان های استرالیا به شمار می روند. با این حال در خارج از این مراکز اصلی نیز صدها شهر ساحلی کوچک تر وجود دارد که شما می توانید از سواحل زیبای آنها لذت ببرید. می توانید در بندر مک کوآیر در نیو ساوث ولز گشتی بزنید و شام خود را میل کنید یا به کویینزلند بروید و از جشن های ساحل ایرلای لذت ببرید.

 

australia-nsw-sydney-harbour-aerial-at-sunrise-900x600_0

 

تاسمانی پاک ترین هوای جهان را دارد

جزیره تاسمانی مکانی ایده آل برای تجربه تفریحاتی عالیست، با هوایی به تمیزی قطب جنوب که یک سوم آن را نیز پارک ملی و مکان های ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو تشکیل می دهد. تاسمانی را بهشت آنهایی می دانند که عاشق پیاده روی هستند. مسیرهای مناسب پیاده روی در سراسر جزیره گسترده شده اند؛ به ویژه مسیرهایی در کناره سواحل که چشم اندازهای فوق العاده ای را به خلیج کوچک وین گلاس و فایرز به وجود آورده اند.

 

در مورد تاسمانی:

جزیره ماریا؛ کشتی نوح تاسمانی

 

tasmania

 

اگر هم به پیاده روی علاقه ندارید، می توانید قایق سواری، دوچرخه سواری در کوهستان و کاوش در غارهای جزیره را امتحان کنید. حیات وحش تاسمانی در واقع امتداد گونه های جانوری منحصر به فرد استرالیاست؛ جایی که گربه سانی به نام “کیول” اکنون منقرض شده و تنها جایی که امروزه به چشم می خورد، دشت های حاصلخیز تاسمانی است.

 

شهرهای کوچک اما عجیب جهان!

 

صخره های مرجانی عظیم، بزرگ ترین اکوسیستم دنیا به شمار می روند

صخره مرجانی بزرگ در واقع افتخار استرالیاست که از نزدیک به ۲۵۰۰ مرجان تشکیل شده و از فضا نیز قابل رؤیت است. این پدیده شگفت انگیز تا ساحل شرقی کشور گسترده شده و این یعنی مکان های بیشماری برای تماشای سواحل رنگارنگ وجود دارد. شاید بهترین نقطه شروع برای سفری به سوی این مرجان ها، “کارینز” باشد. هر چند که شهرهای تاونز ویل، بندر داگلاس و ساحل ایرلای نیز سواحل و تورهای متنوعی دارند که در آنها نیز مرجان های زیبایی به چشم می خورند. غواصی و شنا در میان ماهی ها و لاک پشت های رنگارنگ که این صخره ها را خانه خود کرده اند، یکی از لذت های سفر به استرالیا به شمار می رود.

 

reef

 

جزیره فریزر بزرگ ترین جزیره شنی جهان است

سواحل شنی جزیره فریزر بهترین بخش سفر به کویینزلند استرالیا هستند. خلیج کوچک “هِروِی” نیز می تواند نقطه شروع مناسبی برای گردش در این جزیره باشد. پس سوار قایق شوید و شگفتی های این بهشت جزیره ای را کشف کنید؛ آب های زلال و آبی دریاچه مک کنزی که با سواحل شنی سفید و استخرهای کم عمق احاطه شده اند. استخرهایی که می توانید در آب های کم عمق آنها شنا کنید.

 

fraser-island

 

این را هم باید بدانید که ۱۵۰ قلاده دینگو (نوعی سگ وحشی) در این جزیره وجود دارد. بنابراین دیدن یکی از مشهورترین سگ های وحشی استرالیا بهترین فرصت برای شماست. اما فراموش نکنید که فاصله خود را با این حیوان وحشی حفظ کنید.

 

رنگارنگ ترین پدیده های طبیعی جهان

آرامش خاطر از پسِ ماسه های نرم زیباترین سواحل جهان

 

قطار ایندین پاسیفیک طولانی ترین خط مستقیم ریلی را در جهان دارد

استرالیا منحصر به فرد ترین سفرهای ریلی جهان را داراست. خط آهن ایندین پاسیفیک که بین سیدنی و پِرث واقع شده، با گذر از کوه های آبی راه خود را به سراسر کشور می گسترد. اگر سوار این قطار می شوید، حتما در آدلاید توقف کنید و از غذای دلچسب، موزه های هنری و فضای باز شهر لذت ببرید. با سوار شدن به این قطار، می توانید راه شگفت انگیز دیدن چشم اندازهای گوناگون استرالیا را طی کنید در حالی که همزمان از خدمات مجلل این قطار لذت می برید.

 

indian-pacific

 

پل های مشهور جهان؛ نمادهای استوار ارتباط

 

۸۰ درصد حیوانات استرالیا بومی این کشور هستند

حیوانات استرالیا یکی از جالب ترین حیوانات دنیا به شمار می روند؛ از پستانداران دوست داشتنی تا انواع مختلفی از پرندگان. فرصت های زیادی هم برای تجربه حیات وحش کشور وجود دارد؛ مکان هایی مانند باغ وحش ها و پارک ها که برای دیدن این جانداران منحصر به فرد مکان های ایده آلی هستند. برای نمونه کانگوروها را می توانید در دشت ها و مزارع نیو ساوث ولز ببینید، اما کوالاها و پلاتیپوس ها اندکی از انسان ها فراری هستند. بنابراین برای دیدن آنها می توانید از راهنماها کمک بگیرید. آنها به شما خواهند گفت که این حیوانات دوست داشتنی معمولا کجا مخفی می شوند. مرکز سیدنی وایلد لایف ورلد که در قلب شهر واقع شده، بهترین مکان برای تماشای این حیوانات و گرفتن عکس از آنهاست.

 

kangoro

 

۲٫۵ کیلومتر از سازه سنگی اولورو Uluru در زیر زمین پنهان شده است

صخره سنگی عظیم “اولورو” که در قلب استرالیا قرار گرفته، برای قبایل بومی این منطقه مقدس شمرده می شود. اولورو یکی از معدود مکان های روی زمین است که دو بار در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است؛ یک بار در لیست فرهنگی و بار دوم در لیست طبیعی. جالب است بدانید که ۲٫۵ کیلومتر از این صخره شگفت انگیز در زیر زمین واقع شده و به “اولگاس” متصل می شود؛ جایی که این صخره ۱۶ مایل آنسوتر دوباره ظاهر می شود. دیدن غروب آفتاب از پس این صخره عظیم بهترین راه برای درک زیبایی مسحور کننده آن است. بعد از تاریکی نیز آسمان تاریک ستاره های چشمک زن خود را آشکار می کند.

 

Uluru

 

منبع: travelnation.co.uk

 

پاسخ دهید

*