از اروپا تا آمریکا؛ تجلی شکوه کریسمس را در این شهرها ببینید

lapland

 

تا سال نوی میلادی چند روزی بیشتر باقی نمانده و بسیاری سفر در کریسمس را بهترین گزینه می دانند. هر چند که تمام جهان در این روزها و شب ها در تب و تاب جشن های سال نوی میلادی است، اما برخی شهرهای جهان شکوه کریسمس را بیش از بقیه به نمایش می گذارند. گوشه های دنج در کنار نورافشانی های پر زرق و برق نیز نقطه مشترک این شهرهاست. به همین منظور قاصدک ۲۴ از شما دعوت می کند تا در زیباترین بازی رنگ و نورهای کریسمسی در جهان شریک شوید.

 

کپنهاگ

کپنهاگ پر جنب و جوش ترین و در عین حال ارزان ترین پایتخت منطقه اسکاندیناوی به شمار می رود. این شهر کوچک و زنده که در آن حضور آدم ها بیشتر از ماشین ها احساس می شود، انجام تفریحات پیش از کریسمس را بیش از پیش برای همه آسان می کند. شهر در روزهای کریسمس با بیش از نیم میلیون چراغ و هزاران درخت کریسمس تزیین شده و یک نمایش شکوهمند را شکل می دهند.

 

copenhagen_christmas-markets

 

حقایق جالبی که باید در مورد دانمارک بدانید

مسیر شادی از کدام کشورها می گذرد؟

زیباترین شهرهای برفی اروپا

 

دوبلین

شاید اندکی کلیشه ای به نظر برسد اما در دسامبر شور و هیجان زیادی در دوبلین جریان دارد. خیابان های شهر در این ماه با حس وصف ناپذیری از جشن و سرور، نورافشانی و اسکیت سواری روی یخ به اضافه آوازهای گوشنواز در کلیسای جامع سنت پاتریک بازدیدکنندگان را غرق در لذتی بی نظیر می سازند.

 

dublin

 

سالزبورگ اتریش

سالزبورگ برای خیلی ها بخش جدایی ناپذیر و ذاتی اتریش به شمار می رود؛ شهری که معماری عصر باروک، چشم انداز کوه های آلپ و میراث موسیقایی را که از نامدارترین فرزند شهر یعنی موزارت گرفته شده در اختیار بازدیدکندگان قرار می دهد. در روزهای منتهی به کریسمس، جشن هایی صمیمی همراه با برف های روزهای پایان زمستان از زیبایی و شکوه خاصی برخوردار می شوند.

 

Salzburg-Christmas-Market-1

 

نورنبرگ آلمان

نورنبرگ آلمان به واسطه بازار کریسمس خود شناخته شده است که در آن بیش از ۱۸۰ غرفه در گوشه و کنار شهر سر بر افراشته اند؛ غرفه هایی که با اسباب بازی، لوازم تزئینی کوچک و نان های زنجبیلی مردم را به سوی خود می خوانند. این بازار به ویژه بعد از تاریکی شکوه خاصی پیدا می کند.

 

nuremberg

 

نیویورک

نیویورک را شهری می دانند که هرگز نمی خوابد. در روزهای کریسمس هم این شهر در میان شهرهای دیگر آمریکا شهره است؛ از درخت کریسمس غول پیکر که در میانه مرکز راکفلر قد علم کرده تا مغازه های هیجان انگیز، ماه دسامبر را به یک ماه رؤیایی برای همه تبدیل می کنند.

 

new-york

 

برلین

برلین پایتخت آلمان در سال چیزی نزدیک به ۵۰ بازار کریسمس را به خود می بیند؛ جشن هایی که در نواحی مختلف شهر برگزار می شوند. در برلین در روزهای کریسمس همچنین موزه ها و رخدادهای فرهنگی به استقبال بازدیدکنندگان می روند.

 

berlin

 

رم

رم که یک شهر باستانی با بقایایی از ۲ هزار سال سکونت بشر است، در هنگام کریسمس به موزه ای در فضای باز تبدیل می شود. فرهنگ، غذا و مردمی که در کنار یکدیگر یک شهر مدرن و پر جنب و جوش را شکل می دهند، رم را از بقیه شهرها متمایز می کند. باورها و سنت در کریسمس رم نقش مهمی را بازی می کنند. ضمن اینکه هیچ چیز به اندازه شرکت در جشن های نیمه شب این شهر کریسمس را برای حاضران خاطره انگیز نمی کند.

 

rome

 

لاپلند فنلاند

برای کودکان و حتی بزرگسالانی که هنوز سودای کودکی در سر دارند، لاپلند که زادگاه پدر کریسمس است، یکی از جاهایی است که حتما باید به سراغ آن رفت. برای آنهایی که هنوز به معجزه کریسمس باور دارند، دهکده و پارک بابانوئل بازدیدکنندگان بیشماری را به خود می بیند.

 

lapland

 

ادینبورگ اسکاتلند

ادینبورگ که به نوعی ویترین اسکاتلند به شمار می رود، یک شهر فرهنگی، تاریخی و بین المللی است. معماری شهر که بر بستر مجموعه ای از آتشفشان های غیر فعال و پرتگاه های سنگی برخاسته از زمین های هموار لوتیان قرار گرفته، یک کریسمس مجلل را شاهد است. تا یک هفته پس از کریسمس هم جشن های خیابانی به نام هوگمانای در شهر برقرار است.

 

edinburg1

 

مونترال کانادا

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا به لحاظ جغرافیایی درست مانند ونکورر به سواحل اروپا نزدیک است. این شهر در کریسمس حس و چهره دو قاره آمریکا و کانادا را با هم ترکیب می کند و به مکانی بی نظیر برای چشیدن طعم کریسمس تبدیل می شود.

 

Montreal

 

باغ های رُز جهان؛ نمایش بی نظیر رنگ و عطر

منبع: roughguides.co

پاسخ دهید

*