آنچه باید قبل از یک سفر خارجی بدانید!

برای بسیاری از ما، سفر به آن سوی مرزهای کشور تجربه ای شگفت انگیز است، بخصوص اگر بار اولی باشد که برای چنین سفری برنامه ریزی می کنیم.
همانطور که می دانید برای اولین سفرها یک روال خاص وجود دارد که معمولا همه ی ما آنرا انجام می دهیم مثلا پاسپورتمان را تهیه می کنیم، درخواست ویزا می دهیم، بلیط هواپیما می خریم حتی ممکن است که محل اقامتمان را هم به صورت آنلاین رزرو کنیم اما به جز اینها نکاتی وجود دارد که ممکن است از دید بسیاری از مسافران پروازهای خارجی پنهان بماند، بیایید به بررسی چند مورد از این نکات بپردازیم.

1- بیمه های مسافرتی:

شاید تصور نمایید تهیه ی بیمه های مسافرتی، هزینه ای بیهوده و غیر ضروری است اما بد نیست بدانید، همین هزینه ی به ظاهر غیر ضروری، هنگامی که در یک کشور خارجی در بستر بیماری افتاده اید یا به طور اتفاقی پروازتان را از دست داده اید، شما را از هزینه های نجومی ای که ممکن است متحمل شوید، نجات می دهد. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که ممکن است به هیچ وجه نیازمند بیمه های مسافرتی نشوید اما به هر حال یک بیمه ی مسافرتی می تواند راحتی سفر شما را تضمین کند.

 بیمه های مسافرتی

2- برنامه ریزی درست:

فراموش نکنید که برای تجدید قوا به سفر رفته اید پس خود را بیش از حد خسته نکنید. بدیهی است که طی چند روز نمی توانید برای رفتن به تمام نقاط دیدنی مقصد خود زمان صرف کنید از این رو توصیه می کنیم لیستی از مکان های مورد علاقه ی خود تهیه کنید و در صورت امکان، بلیط بازدید از آنها را به صورت آنلاین رزرو نمایید. سفری لذت بخش است که یک برنامه ریزی  دقیق و واقع بینانه داشته باشد.

برنامه ریزی سفر

3- مدیریت مالی:

با رزرو آنلاین هتلتان می توانید امکان مقایسه قیمت ها و خدمات را برای خود فراهم نمایید، علاوه بر این، یک برآورد کلی از هزینه ها خواهید داشت که به شما در مدیریت مالی و تخمین هزینه ها کمک خواهد کرد.رزرو آنلاین هتل

4- خرید سیم کارت اعتباری:

توصیه می کنیم برای کاهش هزینه های رومینگ و اینترنت همراه، به جای استفاده از سیم کارت فعلی اتان، یک سیم کارت اعتباری محلی تهیه نمایید. اغلب سیم کارت های محلی بسته های تخفیفی دارند که هزینه های تماس را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می دهند.


خرید سیم کارت اعتباری

5- عادات و حساسیت های غذایی:

اگر به ماده ی غذایی خاصی حساسیت یا آلرژی دارید توصیه می کنیم حدالامکان از غذاهای شناخته شده استفاده کنید یا قبل از سفر در مورد غذاهای محلی  و مواد تشکیل دهنده ی آنها کسب اطلاع نمایید. سفارش غذایی که نمی دانید چه مواد اولیه ای در تهیه ی آن به کار رفته است، می تواند شما را دچار مشکل کند.

حساسیت های غذایی

قاصدک24 سفری امن و راحت را برایتان آرزومند است.